در واقع مشارکت Hasselblad OnePlus 9 به چه معناست؟


فقط چند روز دیگر از اعلام OnePlus 9 باقی مانده است و به لطف مجموعه ای از افشاگری های خود برند ، تعداد بسیار کمی وجود دارد که هنوز نمی دانیم.

ما می دانیم چه تلفن به این شکل خواهد بود، ما می دانیم که OnePlus 9 Pro دارای صفحه نمایشی است که باید از نظر کیفیت با Samsung Galaxy S21 Ultra مطابقت داشته باشد و می دانیم که سیستم دوربین به نوعی تحت تأثیر مارک دوربین سوئدی Hasselblad قرار خواهد گرفت.

در اوایل ماه مارس ، وان پلاس یک همکاری سه ساله با هاسلبلاد را اعلام کرد که به توسعه مشترک سیستم های دوربین برای گوشی های آینده وان پلاس کمک خواهد کرد. وان پلاس همچنین گفت که بیش از 150 میلیون دلار در “تلاش مستمر خود در زمینه ارائه بهترین تجربه دوربین گوشی های هوشمند” سرمایه گذاری خواهد کرد.

وان پلاس با تمرکز بر روی دوربین های خود ، چیزی است که سالها مورد نیاز بوده است. من از بیشتر دستگاههای OnePlus لذت بردم و آنها را معمولاً در بهترین تلفنهای اندرویدی و لیستی از بهترین تلفنها می توان یافت ، اما در رقابت با بهترین تلفنهای دوربین دار تلاش می کنم. این خوب بود وقتی OnePlus گوشی های خود را با قیمت میان رده فروخت – نه وقتی که مارک 1000 پوندی را بستند.

مشارکت با یک نام دوربین ثابت می تواند به وضعیت کمک کند ، اما اینکه نتیجه گیری اولیه با چسباندن علامت اضافی بر روی ماژول دوربین همه چیز را برطرف می کند بسیار دور است.

مشارکت Hasselblad برای تلفن های OnePlus به چه معناست؟

این یک معامله چند ساله است و بیانیه وان پلاس نشان می دهد که مزایای کامل این مشارکت با OnePlus 9 احساس نخواهد شد ، در عوض ، به نظر می رسد تمرکز در اینجا بر روی کالیبراسیون رنگ است. وان پلاس “کالیبراسیون رنگ طبیعی” را تبلیغ می کند که هدف آن ارائه رنگ های دقیق تر و با ظاهری طبیعی به عکس های شما است.

من علاقه زیادی به رنگ های طبیعی در عکس های گوشی های هوشمند دارم و اغلب مارک هایی مانند سامسونگ را به دلیل اضافه کردن بیش از حد پردازش پس از کار و بیرون زدن بیش از حد رنگ ها ، انتقاد کرده ام. فکر نمی کنم این مشکل خاصی برای OnePlus در گذشته باشد ، اما دقیقاً خواهیم دید که این عکس های جدید OnePlus 9 چقدر است.

یک حالت Hasselblad Pro نیز وجود خواهد داشت که باز هم طبق OnePlus کالیبراسیون Sens0r درجه یک گوشی هوشمند را به ارمغان می آورد.

آه ، و البته ، مارک Hasselblad با نام تجاری جامد در ماژول دوربین وجود دارد. ماژولی که در واقع سنسورهای سونی دارد.

این اولین بار نیست که هاسلبلاد از طریق تلفن پیدا می شود

باید منتظر بمانم تا OnePlus 9 را بردارم تا ببینم که این همکاری دوربین را به کجا هدایت می کند ، و یک احتمال بزرگتر وجود دارد که یک قدم بزرگتر از تلفن های قبلی OnePlus باشد ، اما این نام Hasselblad یک پیروزی فوری نیست.

Hasselblad قبلاً با مارک های تلفن همکاری داشته است ، به خصوص برای True Zoom Moto Mod در پایان سال 2016. این پیوست 200 پوندی برای تلفن هایی بود که از Moto Mod پشتیبانی می کنند و خوب ، خیلی خوب نبود. شما می توانید برای بررسی تمام جزئیات بررسی واقعی زوم واقعی ما را بررسی کنید ، اما به طور خلاصه ، بزرگنمایی نوری خوب و تعداد کمی دیگر را ارائه می دهد.

بزرگنمایی واقعی Hasselblad

همکاری موفقیت آمیز دوربین و تلفن وجود داشته است – فقط به Leica نگاه کنید

مارک های تلفنی که با دوربین شریک هستند چیز جدیدی نیستند. نشان Zeiss در بسیاری از دستگاه ها وجود داشت و Huawei هنگام همکاری با Leica به کیفیت دوربین طلایی دست یافت.

Huawei Mate 40 Pro

هواوی میت 40 پرو دارای برند Leica است

هواوی و لایکا از سال 2016 به طور مشترک تلفن های مارک تولید می کنند و این به هوآوی کمک می کند تا خود را به عنوان پادشاه دوربین های گوشی های هوشمند تقویت کند.

چند تکرار اخیر سری P و Mate ، از جمله جدیدترین Huawei Mate 40 Pro ، از نظر اپتیکی تحت تأثیر قرار گرفته اند و اغلب استانداردهای تصویربرداری موبایل را تعیین می کنند.

اگرچه همکاری هاسلبلاد با وان پلاس می تواند منجر به بهبود جزئی رنگ شود و هیچ چیز دیگری ، امیدوارم اتفاق دیگری رخ دهد. اگر وان پلاس بتواند موفقیت مشارکت Leica Huawei را منعکس کند ، می تواند دوربین قاتل مورد نیاز تلفن های OnePlus را فراهم کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *