نحوه فعال کردن ویژگی جدید Google Chrome با زیرنویس های زنده


گوگل اعلام کرده است که ویژگی Live Caption که زیرنویس را برای محتوای صوتی ویدئویی و ویدیویی در زمان واقعی فراهم می کند ، در مرورگر Chrome موجود است.

این ویژگی زیرنویس ها را در یک جعبه در پایین مرورگر نشان می دهد ، با فن آوری گفتار به متن ، بلند کردن آن را دشوار می کند. این برای کاربرانی که ممکن است کم شنوایی داشته باشند یا فقط برای کسانی که نمی توانند محتوای صوتی را در یک محیط پر سر و صدا تشخیص دهند بسیار مناسب است.

پیش از این ، این ویژگی فقط برای تلفن های Pixel و برخی از تلفن های سامسونگ گلکسی در دسترس بود ، اما اکنون در مرورگر Chrome در رایانه در دسترس است. هنگامی که کاربران این ویژگی را فعال می کنند ، هنگام تماشای فیلم یا گوش دادن به فایل های صوتی ، زیرنویس های زنده را مشاهده می کنند.

گوگل می گوید: “این زیرنویس ها در Chrome در دستگاهی ایجاد می شود که اجازه نمایش زیرنویس ها هنگام پخش محتوا را می دهد بدون اینکه شما مجبور شوید کامپیوتر را ترک کنید. عنوان زنده همچنین به صورت آفلاین کار می کند ، بنابراین حتی می توانید فایل های صوتی و تصویری ذخیره شده در هارد دیسک خود را هنگام پخش در Chrome رایت کنید. “

 

برای روشن کردن زیرنویس های زنده ، باید وارد تنظیمات دسک تاپ Chrome شوید. از آنجا ، می توانید به برگه Advanced و به دنبال آن Accessibility دسترسی پیدا کنید. در آنجا گزینه گنجاندن زیرنویس های زنده را پیدا خواهید کرد.

مرتبط: بهترین VPN 2021

گوگل می گوید در حال حاضر در نسخه های Chrome ویندوز ، Mac و Linux در دسترس است ، در حالی که از قضا کاربران سیستم عامل Chrome باید کمی بیشتر صبر کنند.

مهندس نرم افزار گوگل ، لورا د آکیلا ، که کم شنوا است ، می گوید این مزایا کاملاً مشخص است. وی گفت: “با زیرنویس زنده” دیگر به دلیل نداشتن زیرنویس دیگر مجبور به تماشای فیلم نیستم و می توانم درمورد این محتوا با خانواده ، دوستان یا همکاران گفتگوی واقعی داشته باشم. اخیراً ، همکار من ویدئویی را برای چت تیم ما ارسال کرده است ، اما ارسال نشده است. با Live Caption قادر به بررسی و واکنشهای خود درمورد فیلم با تیم خود بودم. “

پست نحوه روشن کردن ویژگی جدید Google Chrome Live Caption اولین بار در بررسیهای معتمد ظاهر شد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *