پلی استیشن از کنترلرهای VR جدیدی رونمایی می کند که می توانند با Oculus Touch رقابت کنند


امروز پلی استیشن از کنترلرهای جدید PSVR خود رونمایی کرد که دارای تعدادی از ویژگی های موجود در تجهیزات جانبی Oculus Touch و PS5 است.

هدفون های PSVR 2 به لطف یک حلقه ردیابی در پایین دستگاه ها ، قادر به ردیابی کنترلرهای جدید PSVR خواهند بود. کنترل کننده ها همچنین قادر خواهند بود محل انگشتان شما را بدون فشار دادن دکمه ها به سمت پایین تشخیص دهند ، که به شما امکان می دهد هنگام انجام اعمال در حین انجام حرکت ، حرکات طبیعی دست انجام دهید.

سونی همچنین تعدادی از ویژگی های PS5 DualSense را به کنترل کننده های PSVR معرفی کرده است که از جمله آنها می توان به محرک های سازگار و بازخورد لمسی اشاره کرد. استفاده از وسایل تطبیقی ​​تطبیقی ​​به این معنی است که دکمه های ماشه در صورت فشار دادن می توانند کشش محسوسی ایجاد کنند. این می تواند به شبیه سازی احساس کشیدن کمان یا رانندگی ماشین از طریق گل کمک کند.

در عین حال ، بازخورد لپ تاپ به حدی ارتعاشات ظریف تری را به کنترل کننده ها اضافه می کند که می تواند احساس راه رفتن روی شن یا تأثیر حمله دشمن را تقلید کند.

هر کنترل کننده دارای یک استیک آنالوگ و پنج دکمه اضافی است: مثلث ، مربع ، L1 ، L2 و ایجاد برای کنترل کننده سمت چپ و Cross ، Circle ، R1 ، R2 و گزینه ها برای کنترل کننده سمت راست.

PlayStation تصریح کرد که دکمه های RI و L1 دکمه های “Grip” نامیده می شوند و برای برداشتن اشیا during در هنگام بازی استفاده می شوند. این بسیار شبیه نحوه کار کردن کنترل کننده های Oculus Touch و خروج خوشامدگویی از کنترل کننده های Stick فعلی VR PlayStation است.

سونی اطلاعات بیشتری در مورد کنترلرهای جدید VR ارائه نداد ، حتی از دادن نام رسمی به آنها خودداری کرد. اگرچه تأیید نشده است ، اما این کنترل کننده ها احتمالاً با هدفون های PSVR موجود سازگار نخواهند بود و فقط با جانشین آینده کار خواهند کرد.

هیچ تأییدی برای تاریخ انتشار وجود ندارد ، اما PlayStation گفت: “نمونه های اولیه کنترلر VR جدید ما به زودی در دست توسعه دهندگان قرار خواهد گرفت.”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ابتکارات نسل بعدی VR در PlayStation ، از مرکز PSVR 2 ما بازدید کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *