آنها ادعا می کنند حالت ناشناس Chrome چندان خصوصی نیست – آیا Google هزینه بالایی پرداخت می کند؟


گوگل به دلیل ادعای کم خصوصی بودن ویژگی مرور ناشناس خصوصی Chrome ، با یک پرونده 5 میلیارد دلاری روبرو است.

سازنده مرورگر در رد دعوی در دادخواست سال ۲۰۲۰ مبنی بر اینکه گوگل به جمع آوری سابقه مرور کاربران ، ناشناس یا ناشناخته ادامه می یابد.

طبق پرونده ای که در دادگاه ناحیه کالیفرنیای شمالی وجود دارد ، Google بدون درخواست اجازه “پیگیری ، ردیابی و جمع آوری پیام” می کند. این به این دلیل است که حالت حریم خصوصی پیش فرض هنوز با افزونه هایی مانند Google Analytics و Google Ad Manager کار می کند.

اواخر هفته گذشته وقتی قاضی لوسی کوه (قاضی برجسته در بسیاری از پرونده های فنی طی سالهای گذشته) حکم داد که گوگل “به کاربران اطلاع نداده است که گوگل در جمع آوری اطلاعات ادعا شده در حالی که کاربر در حال مرور خصوصی بوده است ، تلاش ها برای جلوگیری از این دادخواست ناکام ماند. حالت ” “

مرتبط: بهترین VPN

گوگل با ادعاها مخالفت می کند و قول می دهد “به شدت در برابر آنها دفاع کنیم.” در حقیقت ، گوگل ادعا می کند که به کاربران اطلاع می دهد که برخی از داده ها در طول جلسه مرور جمع می شوند ، حتی اگر ناشناس باشد.

این شرکت در بیانیه ای (از طریق بلومبرگ) گفت: “همانطور که به وضوح بیان کردیم ، هر زمان که شما بخش ناشناس جدیدی را باز می کنید ، وب سایت ها ممکن است بتوانند اطلاعات مربوط به فعالیت مرور شما را در طول جلسه شما جمع آوری کنند.”

در واقع ، در صفحه پشتیبانی Chrome که از صفحه اصلی ناشناس پیوند داده شده است ، Google توضیح می دهد که هنگام گشت و گذار در خصوصی چه اتفاقی می افتد. با این حال ، در مورد داده هایی که Google خود جمع آوری می کند چیزی ذکر نشده است. صفحه می گوید:

Chrome سابقه مرور ، کوکی ها و داده های سایت یا اطلاعات وارد شده در فرم ها را ذخیره نمی کند.
پرونده هایی که بارگیری می کنید و نشانک هایی که ایجاد می کنید ذخیره می شوند.
فعالیت شما از طریق وب سایتهایی که بازدید می کنید ، از نظر کارفرما یا مدرسه یا ISP شما مخفی نیست.

در این شکایت آمده است که “Google می داند دوستان شما چه کسانی هستند ، سرگرمی های شما چیست ، دوست دارید چه چیزهایی بخورید ، چه فیلم هایی تماشا می کنید ، کجا و چه زمانی دوست دارید خرید کنید ، مقصد تعطیلات مورد علاقه شما چیست ، رنگ مورد علاقه شما و حتی صمیمی ترین و بالقوه ناجورترین چیزهایی که در وب گشت و گذار می کنید – چه از توصیه های Google برای “خصوصی” نگه داشتن تجارت خود پیروی کنید. “منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *