این سیستم صوتی اتومبیل با 21 بلندگو می تواند موسیقی Dolby Atmos را پخش کند


Lucid Motors و Dolby که در SXSW 2021 اعلام شد در حال همکاری برای ایجاد یک سیستم جذاب Dolby Atmos به عنوان بخشی از سیستم صوتی سورئال جدید 21 بلندگوی خود هستند.

Dolby Atmos از بدو تولد تا سال 2012 سفر نکرد. قبل از تمرکز روی دستگاه هایی مانند هدفون و گوشی های هوشمند ، به عنوان یک سیستم صوتی جذاب برای سینماها تصور می شد. با این آخرین اعلامیه ، Atmos توانست به تجربه خودرو نفوذ کند.

در حال حاضر ، صدای اتومبیل با اتومبیل های لوکس و ارائه سیستم های صوتی یکپارچه در حال رونق است. Lucid Motors شروع به کار کرد و اولین ادغام خودرو را آشکار کرد دالبی Atmos با سیستم صدای سورئال 21 بلندگو در سدان Lucid Air یافت می شود. Atmos یک قالب صوتی شی جذاب است و می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نحوه کار آن از طریق توضیح دهنده ما بخوانید.

سیستم 21 بلندگو – سیستم Surreal Sound نامیده می شود – از بلندگوهای جلو ، عقب ، جانبی و سه گانه تشکیل شده است که به صورت بهینه تلفیق شده و با دقت قرار گرفته اند تا به راننده و سرنشینان اجازه دهند که حرکت صداها را از طریق ماشین احساس کنند. ، ماشین نیز در حال حرکت است.

با همکاری Dolby در پروژه ، سیستم بلندگو با استفاده از افسانه Capitol Records Studio C در هالیوود ، کالیفرنیا به عنوان یک طرح مرجع ، برای فضای Lucid Air تنظیم و تصفیه شد.

این فقط موسیقی نیست که گام بزرگ بعدی را در صداگذاری ماشین برمی دارد. سیستم Surreal Sound همچنین با بهبود کمکهای راننده به افزایش ایمنی کلی Lucid Air کمک می کند. این شامل اعلان های صوتی برای اعلان ها (که برای ما وحشیانه به نظر می رسد) ، نشانه ها ، هشدارها و هر صدای هشدار دهنده دیگر برای راننده و مسافران است.

نمونه ای از این ویژگی هشدار کمربند ایمنی است که طبق گفته Lucid Motors از جهت کمربند باز شده خواهد آمد. هشدارهای دیگر ، مانند تشخیص لکه کور ، برای “کمک به تمرکز توجه راننده” هدف قرار خواهد گرفت ، در حالی که حتی به نظر می رسد سیگنال های راهنما از سمت خاص خودرو می آیند.

البته ، از آنجا که این یک ماشین آمریکایی است ، تا جایی که ما می دانیم در هیچ جای دیگر موجود نیست. Lucid Air اکنون می تواند به صورت حضوری در یکی از استودیوهای Lucid Motors در بورلی هیلز ، لس آنجلس ، سن خوزه ، نیوآرک ، کالیفرنیا ، میامی یا وست پالم بیچ رزرو کند.

اتموس به حرکت خود ادامه می دهد

یادم می آید که در سال 2012 به دالبی در سوهو ، لندن رفته بودم تا درباره فناوری صوتی جدیدی که زمینه سینما را تغییر می دهد ، بشنوم. دیگر نمی توان Dolby Atmos را فقط یک فیلم در نظر گرفت ، زیرا مناظر خود را برای نفوذ در تقریباً هر فناوری که بتواند آموزش داده است.

من حدس می زنم که ممکن است خطراتی را به همراه داشته باشد زیرا برخی از هویت خود را از دست می دهد و بسیار پلاستیکی می شود. Dolby Atmos ، که با تلویزیون و تلفن های هوشمند از آن می شنوید ، تجربه صوتی نیست که در اصل نقطه اصلی تمایز بوده است.

اما این به اعتبار اوست که همچنان به جستجوی راه هایی برای نوآوری در سایر فضاها می پردازد. احتمالاً اکثر ما توانایی تهیه اتومبیل با سیستم صوتی Atmos را نخواهیم داشت ، اما بعداً این نگاه به جذابیت تجربه Atmos ، حداقل در زمینه خودرو ، می افزاید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *