وقت شما برای خرید بازی های PS3 ، PS Vita و PSP دیجیتال تمام می شود


گفته می شود که سونی در حال آماده سازی برای بستن فروشگاه های دیجیتال برای کنسول های PS3 ، PSP و PS Vita است و به گیمرهایی که هنوز از دستگاه های بازنشسته لذت می برند ضربه می زند.

طبق منابع The Gamer ، سونی در حالیکه این شرکت همچنان به پشتیبانی از PS4 و PSVR ادامه می دهد ، تعطیلی این فروشگاه های مخصوص کنسول را با توجه به تمرکز بر روی PS5 اعلام خواهد کرد.

این گزارش می گوید که فروشگاه های PSP و PS3 دیگر از 2 جولای در دسترس نخواهند بود. فروشگاه ویتا تا 27 آگوست متوقف می شود. بنابراین اگر می خواهید کتابخانه های خود را با بازی هایی با عنوان دیجیتال جمع آوری کنید ، پس مشغول هستید.

البته بازی های فیزیکی همچنان برای همه این کنسول ها در بازار ثانویه و تصمیم آینده برای تعطیلی فروشگاه های دیجیتال در دسترس خواهد بود. این مطمئناً قیمت خریدارانی را که می خواهند به مجموعه خود اضافه کنند افزایش می دهد ، زیرا البته این بازی ها دیگر ساخته نمی شوند.

مرتبط: بهترین بازی ها برای PS5

این تعطیلی ها پس از آن اعلام شد که سونی اعلام کرد دیگر از طریق PlayStation Store فیلم و نمایش تلویزیونی ارائه نمی دهد. با این حال ، اگرچه فرصت های زیادی برای خرید و اجاره این افراد در جای دیگر وجود دارد ، اما این مورد در مورد بازی های PS3 ، PSP و PS Vita صدق نمی کند.

تحلیل – ضربه ای به گیمرهای وفادار سونی؟

این بازی ها واقعاً چقدر کنترل و فضای سرور را اشغال می کنند؟ به طور واضح ، سونی می خواهد به آینده بپردازد ، اما این تصمیم به آن وفاداران دیرینه سونی آسیب می رساند که هنوز هم ارزش کنسول های قدیمی را دارند.

به عنوان مثال ، اپل آلبوم های MP3 را بارگیری نمی کند فقط به این دلیل که بیشتر مشتریان iTunes ترجیح می دهند موسیقی را در روزهای Apple Music پخش جریانی کنند. هنوز هم می توانید DVD یا Blu-ray بخرید ، حتی اگر نسخه های عالی 4K در دسترس باشد. این واقعیت که شما دستگاه گران قیمت جدیدی را به روز نکرده اید ، نباید مانعی برای لذت بردن از همه چیزهایی باشد که کنسول شما ارائه می دهد.

حتی اگر سونی دیگر درآمد زیادی از این بازی ها بدست نیاورد. ماندن در دسترس بودن این بازی ها چه ضرری خواهد داشت تا کسانی که می خواهند به مجموعه خود اضافه کنند در بازار ثانویه گیر نیفتند؟

حداقل بازی های PS3 گزینه های سازگاری عقب مانده زیادی دارند ، اما این مورد لزوماً در سیستم عامل های کمتر محبوب PSP و PS Vita صدق نمی کند.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *