گوگل در فروشگاه Play هزینه ها را کاهش می دهد – این برای کاربران Android این معنی است


گوگل با پیشی گرفتن از اقدام اخیر اپل در این باره ، اعلام کرده است که کمیسیونی را که از توسعه دهندگان برنامه های کوچکتر متهم می کند ، کاهش می دهد.

از ژوئیه سال جاری ، برای تولیدكنندگان Play Store 15٪ از قیمت خرید درآمد 1 میلیون دلاری اول ، كه Google امیدوار است به توسعه دهندگان كمك كند تا عملیات خود را گسترش دهند و بودجه بیشتری را برای توسعه برنامه های حتی بهتر هدایت كنند. هنگامی که توسعه دهندگان از مرز 1 میلیون دلار عبور کنند ، هزینه ها تا 30٪ از سودهای بعدی باز می گردند.

اعلامیه گوگل پس از اقدام مشابهی توسط اپل در اواخر سال گذشته منتشر شد ، زیرا در یک جنگ روابط عمومی بر سر خریدهای Fortnite در Fortnite با Epic Games مبارزه کرد. با این حال ، تفاوت اساسی بین قوانین فروشگاه Play در App Store اپل وجود دارد.

مرتبط: بهترین گوشی های اندرویدی

در حالی که تمام توسعه دهندگان Play Store برای اولین میلیون هایی که به دست می آورند 50٪ کاهش هزینه دریافت می کنند ، نرخ تخفیف اپل فقط برای توسعه دهندگانی اعمال می شود که در مجموع کمتر از 1 میلیون دلار درآمد دارند.

سیاست اپل به توسعه دهندگانی که دقیقاً زیر آستانه 1 میلیون دلار درآمد کسب می کنند ، انگیزه کمی برای فشار دقیقاً بالاتر از آن می دهد ، زیرا پس از آن بلافاصله هزینه های آنها دو برابر می شود و به 30 درصد می رسد. خط مشی گوگل رویکرد عادلانه تری به نظر می رسد ، گرچه برخی از این سازندگان مگا احتمالاً نیازی به تخفیف ندارند.

گوگل در پستی در وبلاگ توسعه دهندگان اندروید گفت: “… از شرکای خود که سالانه 2 میلیون ، 5 میلیون و حتی 10 میلیون دلار درآمد دارند شنیده ایم که خدمات آنها هنوز در راه است. به مدار خود پایدار. به همین دلیل است که این هزینه کاهش یافته را برای اولین 1 میلیون دلار از کل درآمد کسب شده در هر سال ، صرف نظر از اندازه ، در دسترس هر توسعه دهنده Play قرار می دهیم. ما معتقدیم این یک رویکرد عادلانه و منطبق با مأموریت گسترده Google برای کمک به موفقیت تمام توسعه دهندگان است. ما منتظریم جزئیات کامل را در ماه های آینده به اشتراک بگذاریم. “

تحلیل: خبر خوب برای کاربران اندروید؟

اساساً ، هر چیزی که منابع بیشتری نسبت به جعبه هایی که به شدت در مرکز Google قرار دارند در اختیار توسعه دهندگان قرار دهد ، خبر خوبی برای کاربران اندروید است. برای توسعه دهندگان کوچکتر ، 15٪ اضافی در بودجه آنها به معنای پول بیشتر برای استخدام مهندسین یا تبلیغ برنامه ها و بازی های آنها است.

این می تواند توسعه را تسریع کند ، حتی می تواند به معنای تجربیات بهتر از آنچه در ابتدا برنامه ریزی شده بود باشد. این ممکن است به این معنی باشد که می توان پول بیشتری را برای تضمین کیفیت صرف کرد ، که می تواند منجر به اجرای برنامه ها با خطاهای کمتری شود. این همچنین می تواند به معنای بروزرسانی سریعتر باشد که ویژگی های جدید و جذاب را به همراه دارد. همچنین می تواند به توسعه دهندگان اجازه دهد همزمان روی چندین برنامه و بازی کار کنند.

این ممکن است به این معنی باشد که توسعه دهندگان مستقل بیشتری می توانند مستقل بمانند و با پیشنهادات خرید ماهی های بزرگتر مخالفت کنند. این می تواند به افراد بیشتری اجازه دهد که از طریق برنامه های خود امرار معاش کنند.

به طور کلی ، کمیسیون 30٪ همیشه کمیاب بوده است ، بنابراین ما خوشحالیم که می بینیم Google آن را به 15٪ بسیار منطقی کاهش می دهد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *