AMD Infinity Cache چیست؟


Infinity Cache یکی از عناوین اصلی است که در AMD RDNA 2 یافت می شود – معماری گرافیکی موجود در نسل بعدی گرافیک های بازی ، از جمله PS5 ، Xbox Series X و البته کارت گرافیک Radeon RX 6000 خود AMD. اما Infinity Cache چیست؟

ادامه مطلب را بخوانید تا با Infinity Cache ، نحوه کار و مکانی که می توانید آن را پیدا کنید بیشتر بدانید.

AMD Infinity Cache چیست؟

Infinity Cache سطح کاملاً جدیدی از حافظه پنهان است ، با توجه به AMD کارایی و عملکرد معماری RDNA 2 خود را در طی بازی های 4K و 1440p بهبود می بخشد.

این شرکت از Infinity Cache به عنوان “تقویت کننده پهنای باند عظیم” یاد می کند که می تواند تا 3.25 برابر پهنای باند 256 بیتی 16Gbps GDDR6 ارائه دهد. این به این معنی است که حافظه پنهان از کل هسته گرافیکی قابل مشاهده است ، که به شما امکان می دهد داده های فوری را دریافت کند و امکان نمایش سریعتر در طول بازی را فراهم می کند.

طبق گزارشی از سوی PC Gamer ، Infinity Cache به این دلیل ایجاد شده است که مهندسان AMD می خواهند از اتکا به اتوبوس حافظه گران قیمت و گرسنه انرژی 512 بیتی جلوگیری کنند و به راه حل بهتری نیاز دارند.

عملکرد نه تنها عملکرد پهنای باند را افزایش می دهد ، بلکه در کم قدرت و تأخیر کم نیز انجام می دهد.

می توانید پیش نمایش ویژگی کار شده با جادوی بازی های محبوب را از طریق پردازنده گرافیکی Radeon RX 6800 XT در زیر مشاهده کنید.

https://www.youtube.com/watch؟v=G0OeD_rCvKQ

جایی که می توانید AMD Infinity Cache را پیدا کنید

اگر می خواهید از Infinity Cache AMD استفاده کنید ، باید سخت افزارهایی را داشته باشید که از معماری RDNA 2 استفاده می کنند.

هر چهار کارت گرافیک موجود در سری Radeon RX 6000 خود AMD از ویژگی Infinity Cache پشتیبانی می کنند. RX 6900 XT ، RX 6800 XT و RX 6800 با حافظه پنهان 128 مگابایتی عرضه می شوند ، در حالی که RX 6700 XT حافظه پنهان کمی کوچکتر از 96 مگابایت دارد.

اگرچه PS5 ، Xbox Series X و Xbox Series S نیز براساس معماری RDNA 2 ساخته شده اند ، اما به نظر نمی رسد که کنسول های جدید از Infinity Cache پشتیبانی کنند.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *