فناوری جدید Vive می تواند ظاهر VR را تغییر دهد


Facial Tracker جدید Vive یک تغییر دهنده مطلق بازی برای VR است. چرا؟ چون بالاخره می توانم پس از اینکه دشمنانم را در یک تورنمنت والیبال خرد کردم ، به آنها لبخند بزنم.

شوخی به کنار ، ردیاب صورت تازه کشف شده واقعاً هیجان انگیز است. این فناوری جدید قرار است به هدفون های Vive Pro اجازه دهد تا 38 حرکت صورت را ردیابی کند ، به شما اجازه می دهد VR avatar شما احساسات و حالات شما را تقلید کند.

من هنوز نتوانسته ام Facial Tracker را برای خودم امتحان کنم ، بنابراین نمی توانم درباره چنین عملکردی اظهارنظر کنم ، اما پیام Vive باعث شد که به همه احتمالات فکر کنم.

واضح ترین اجرا برای برنامه های چند نفره و اجتماعی است. در چند سال گذشته بسیاری از برنامه های VR اجتماعی ظهور کرده اند ، از جمله AltSpace ، RecRoom و VRChat. در حالی که از وقتم با برنامه هایی از این دست لذت برده ام ، باید اعتراف کنم که دیدن آواتارهایی که با حالت های صورت ثابت در حال قدم زدن هستند بسیار عجیب و غریب است – این مانند تماشای یک دسته سخنران هانیبال است بدون اینکه لب هایتان را لیس بزنید.

https://www.youtube.com/watch؟v=l_l4_aoiVAw

برنامه های اجتماعی اگر بتوانیم مردم را در حال گفتگو ، خندیدن و حتی با ناامیدی اخم کنید ، به یک محیط بسیار دوستانه تبدیل می شوند. Facial Tracker این مشکل را حل می کند و تعاملات را بسیار طبیعی تر می کند.

و اجازه دهید این فناوری را به برنامه های اجتماعی محدود نکنیم. من می بینم که این فناوری در بازی های VR آینده اجرا می شود که به من اجازه می دهد دهانم را باز کنم و خودم را به یک سیب تحمیل کنم و به NPC ها اجازه می دهم به حالت های چهره من پاسخ دهند. چنین اضافاتی ممکن است تغییری در روند گیم پلی اساسی VR ایجاد نکند ، اما مطمئناً باعث می شود جهان های بازی بسیار جذاب تر باشند.

البته این فقط حدس و گمان بی اساس از طرف من است. چنین عملیاتی (اگر هرگز عملی شوند) در حال حاضر بسیار دور هستند.

ردیاب های Vive در حال حاضر فقط توسط هدفون Vive Pro پشتیبانی می شوند و هزینه کل 129 پوند برای تمام سخت افزارهای گران قیمت دیگر مورد نیاز است. این بدون شک به این معنی خواهد بود که تعداد بسیار کمی از کاربران VR – به ویژه در فضای بازی – احتمالاً در آینده نزدیک نگران خرید Facial Tracker خواهند بود و انگیزه سازندگان بازی برای استفاده از چنین فناوری را کاهش می دهد.

این البته در آینده تغییر خواهد کرد. مانند سایر فن آوری های VR ، مانند اتصال بی سیم و ردیابی داخلی ، ردیابی صورت در نهایت از یک وسیله جانبی اختیاری به طور پیش فرض در هدفون های آینده جابجا می شود.

چنین فناوری ای نیز منحصر به Vive نخواهد بود. در مصاحبه با اطلاعات (از طریق بارگذاری VR) مارک زاکربرگ ابراز هیجان خود در مورد ردیابی چهره کرده است ، که به طور بالقوه می تواند به این معنی باشد که او می خواهد چنین فناوری در هدفون های آینده Oculus Quest 3 / Quest 4 پیاده سازی شود.

پیگیری چهره برای برنامه های آینده مانند Facebook Horizon که یک پلتفرم اجتماعی آینده است ، در آن کاربران می توانند با دوستان خود قدم بزنند و در فعالیت های مشترک شرکت کنند ، حس زیادی خواهد داشت. با توجه به اینکه انیماتورهای پیکسار سابق روی این پروژه کار می کنند ، واضح است که فیس بوک می خواهد آواتارها حتی الامکان با سبک هنری متحرک ، واقع بینانه باشند.

بنابراین اگرچه به احتمال زیاد Facial Tracker جدید Vive تأثیر قابل توجهی روی میانگین پخش کننده VR در سال 2021 نخواهد داشت ، اما در ذهن من تردیدی نیست که می تواند در طولانی مدت چهره واقعیت مجازی را به سمت بهتر تغییر دهد. و مهمتر از همه ، ما یک قدم کوچک به فانتزی Ready Player One نزدیک شده ایم.


Ctrl + Alt + Delete ستون هفتگی ما با تمرکز بر محاسبات است ، جایی که ما به دنیای رایانه ها ، لپ تاپ ها ، قطعات ، لوازم جانبی و موارد دیگر می پردازیم. هر شنبه بعد از ظهر آن را در بررسیهای معتمد پیدا کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *