Pixel 6 برای بازگشت تاج دوربین باید پیشرفت بزرگی داشته باشد


شاید 2021 فقط چند ماه دیگر باقی نماند ، اما من تحت تأثیر تأثیر عظیمی از دوربین های استاندارد تلفن که از پشت میز کار من گذشته اند ، تحت تأثیر قرار گرفته ام.

از آنجا که در سال جاری تاکنون هیچ نمایش عمده گوشی های هوشمند MWC برگزار نشده است ، مارک های گوشی پرچمداران جدید را با سرعتی متفاوت از حالت عادی راه اندازی کرده اند. به جای یک رویداد بزرگ که بشارت دهنده دستگاه های سال است ، شاهد چند رویداد مستقل بودیم که از ژانویه با سامسونگ شروع شد و اوایل هفته Oppo’s Find X3 Pro راه اندازی شد.

سری Samsung Galaxy S21 (به خصوص Galaxy S21 Ultra) ، Xiaomi Mi 11 و Find X3 Pro فوق الذکر دارای صفحه نمایش های عالی ، چیپ ست هایی با کشوی بالا و RAM بیشتر از آنچه برای بهترین گوشی اندرویدی سال 2021 مورد نیاز است ، دارند. با این حال ، همه آنها مخصوص دوربین هایشان باشید.

سال هاست که Google Pixel در بالای لیست بهترین تلفن های دوربین دار قرار دارد و به راحتی هر رقابتی را پشت سر می گذارد. حتی زمانی وجود داشت که دستگاه قبلی Pixel می توانست عکس های بهتری از این گوشی گلکسی بگیرد ، این همه به دلیل جادوی محاسباتی فوق العاده ای بود که در پشت صحنه اتفاق افتاد.

این به سادگی دیگر وجود ندارد و اگر گوگل بخواهد به جدول بالای دوربین گوشی های هوشمند بازگردد ، Pixel 6 باید یک گام بزرگ به جلو باشد.

در حالی که Google روی این مهارتهای هوش مصنوعی تمرکز دارد. سامسونگ ، اوپو و بسیاری دیگر با دوربین های مگاپیکسلی بالاتر (که بیشتر توسط سونی و سامسونگ ایجاد شده اند) به جلو می روند و مهارت هایی فراتر از لنزهای عریض و فوق عریض استاندارد شما را ارائه می دهند. به عنوان مثال Oppo Find X3 Pro دارای یک دوربین میکروسکوپی برای نزدیک شدن مسخره به سوژه است و مهارت های تله فوتو S21 Ultra بهتر از رقابت است. به زبان ساده ، دیگر کافی نیست که گوگل فقط روی دوربین اصلی تمرکز کند و انتظار داشته باشد که گوشی آن برجسته شود.

من احتمالاً می توانم به Google به دلیل عدم نوآوری در سال 2020 نقشه ای رایگان ارائه دهم. این سال عجیبی بود که تصمیم گرفت تمرکز خود را بر روی بازار پیشرو نگذارد و در عوض با Pixel 5 نسبتاً معتدل تری روبرو شود. این سنسور دارای همان سنسور 12MP اصلی بود چند تلفن Pixel ماندگار شد ، و اگرچه او عکسهای خوب و اغلب عالی می گرفت ، اما دیگر قابل توجه نبود.

چیزی که امسال واقعاً می خواهم از گوگل ببینم خط Pixel برای پس گرفتن این تاج دوربین پیشرو است – و همانطور که در گذشته مشاهده کردیم ، توانایی انجام این کار بیش از حد است.

سنسور جدید ، برخی از ترفندهای مقیاس گذاری و حتی پیشرفت های بیشتر در زمینه پردازش هوش مصنوعی آن. آیا از نظر دوربین گوشی های هوشمند می توانیم سال را با Pixel دوباره در بالا ببینیم؟ من واقعا امیدوارم.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *