Ditching Wear OS تماس درستی برای ساعت OnePlus است


وقتی می گویم Wear OS کاملاً بی نظم است ، برای هیچ کس تعجب آور نخواهد بود.

گوگل سابقه طولانی در ایجاد پروژه هایی دارد که متأسفانه بدون توجه زیاد پژمرده می شوند و می میرند و گرچه Wear OS بسیاری از آنها را پشت سر می گذارد ، اما مدتی است که روند نزولی دارد.

وان پلاس تصمیم گرفته است تا پلتفرم گوگل را به ساعت جدید پوشیدنی خود OnePlus منتقل کند و این شاید بهترین کار برای آن باشد ، اما این شرکت هنوز نبرد سختی را پشت سر می گذارد.

اکنون که پرده ها برداشته شده و رمز و راز ساعت OnePlus از بین رفته است ، مشخص شده است که OnePlus حامل خود را به عنوان رقیبی برای Wear OS قرار نمی دهد ، بلکه به عنوان یک ساعت هوشمند جهانی است که شباهت زیادی به Zepp E Circle دارد. .

منظور من از این کار این است که در هنگام ارائه ساعت OnePlus ، تمرکز بر روی تعرفه معمول ساعت هوشمند بود: ردیابی خواب ، GPS ، تمرینات و شماره گیری. هیچ خبری از کتابخانه برنامه نیست و تا زمانی که OnePlus قصد ندارد در آینده شاخه خود را گسترش دهد ، مطمئناً اولین ساعت هوشمند آن مجموعه ای از برنامه های Wear OS را از همان ابتدا بسته نخواهد کرد.

به اعتبار خود ، OnePlus Watch دارای یک ویژگی کلیدی است که اکنون در مسیر Wear OS از دست رفته است و آن پخش موسیقی بصورت آفلاین است. در اصل یک نقطه فروش اصلی Wear OS بود ، پس از مرگ موسیقی Google Play و عدم وجود یک برنامه جایگزین برای پوشیدنی ، مصرف کنندگان دیگر نمی توانند هنگام گذاشتن تلفن در خانه ، به موسیقی گوش دهند.

هنوز هیچ صحبتی درباره چگونگی دقیق کارکرد این ویژگی در ساعت OnePlus (انگشتان برای سازگاری Spotify متوقف شده است ، گرچه نمی توانم نفس نفس بکشم) هنوز در دست نیست ، اما این برای یک نفر که ترجیح می دهد تلفن خود را با خود حمل نکند ، یک مزیت بزرگ است.

علاوه بر این ، اگر وان پلاس تصمیم بگیرد برنامه ها را به صورت ترکیبی خط بیندازد ، می تواند این کار را با حداقل بوروکراسی ، در مقابل انتظار برای اولین بار برای شروع حرکت گوگل ، انجام دهد.

با این حال ، مشکل اصلی وان پلاس متقاعد کردن عموم مردم در این امر است که ساعت آن می تواند تمام این عملکردهای کلیدی را بهتر از فناوری موجود از قبل انجام دهد. به عنوان مثال ، بهترین ردیابی تناسب اندام در حال حاضر توسط افرادی مانند Garmin ، Fitbit و Coros برگزار می شود ، در حالی که ساعت های Honor و Withings بازخورد بسیار خوبی برای ردیابی خواب را به روشی ساده اما قابل درک ارائه می دهند.

حتی با وجود چیپست Snapdragon Wear 4100 که به تازگی منتشر شده و می توانم با آن بازی کنم ، من نمی دانم Wear OS در سال 2021 پیشرفت بزرگی داشته باشد – به جز سخت افزار به روز شده – و بنابراین بدون شک OnePlus در قطع مسیر خود تماس درستی برقرار کرده است. اکنون تنها مسئله این است که آیا ساعت OnePlus می تواند بخشی از معاملات باشد و وظیفه بهترین ساعت های هوشمند دیگر را بر عهده بگیرد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *