اپل iOS 14.4.2 را با وصله های امنیتی حیاتی برای آسیب پذیری های فعال شبکه منتشر می کند


اپل یک به روزرسانی مهم را برای نرم افزار iPhone و iPad خود آغاز کرده است که آسیب پذیری امنیتی را که به طور فعال در طبیعت مورد سو the استفاده قرار گرفته است ، برطرف می کند.

این شرکت iOS و iPadOS 14.4.2 را منتشر کرده است ، که به گفته وی مسئله ای را ایجاد می کند که به یک بازیگر بد امکان می دهد در اسکریپت های بین سایت ها شرکت کند. پیشنهاد می شود که انواع شرارت از راه دور اطلاعات سایتی را که در دستگاه Apple خود باز کرده اید جمع آوری کند.

ما اغلب به روزرسانی های آسیب پذیری امنیتی اپل را مشاهده می کنیم ، اما اغلب شواهدی را می بینیم که نشان می دهد از این آسیب پذیری ها در طبیعت استفاده شده است. در این مورد ، اپل می گوید شخصی را می شناسد که از این آسیب پذیری سوited استفاده کرده و این امر با “بهبود مدیریت زندگی سایت” برطرف شده است.

در پستی در سایت پشتیبانی اپل (که توسط MacRumors مشاهده شده است) ، این شرکت نوشت: “تأثیر: پردازش محتوای مخرب وب می تواند منجر به اسکریپت های جهانی در سایت های مختلف شود. اپل از گزارشی آگاه است که ممکن است از این مشکل به طور فعال سو استفاده شده باشد. “

این به روزرسانی تنها چند هفته پس از آن صورت گرفت که iOS / iPadOS 14.4.1 همچنین اصلاحات امنیتی را ایجاد کرد. این امر همچنین به شرح زیر است: “پردازش محتوای وب با سو استفاده می تواند منجر به اجرای کد خودسرانه شود.” این امر باعث می شود امروز به روز رسانی دومین وصله امنیتی برای به روزرسانی iOS 14.4 در ابتدای سال جدید انجام شود.

مرتبط: بهترین آیفون

این احتمالاً یک به روزرسانی است که برای بارگیری لازم نیست خیلی منتظر بمانید. با رفتن به Settings> General> Software Update و دنبال کردن دستورالعمل ها می توانید این کار را انجام دهید. مثل همیشه ، بهتر است قبل از اقدام به به روزرسانی ، بایگانی اخیر را در کمد خود داشته باشید.

iOS 14.4 در ژانویه وارد شد و ویژگی های بلوتوث جدیدی را ارائه می دهد که به کاربران امکان می دهد انواع دستگاه ها مانند بلندگوها یا هدفون ها را طبقه بندی کنند. برنامه دوربین آیفون همچنین می تواند کدهای QR کوچکتر را ضبط کند ، در عین حال خطاهای مربوط به یک مشکل صفحه کلید را که مانع از نمایش زبان صحیح در برنامه پیام رسانی می شود ، اصلاح می کند.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *