سونی دوربین های DSLR را در آینه عقب رها می کندسونی دیگر دوربین های DSLR سنتی تولید نمی کند و اکنون منحصراً روی طرح های “آینه ای” تمرکز خواهد کرد.

این شرکت جدیدترین دوربین های فول فریم باقی مانده از سری آلفا ، از جمله A68 ، A99 II و A77 II را با حذف آنها از وب سایت رسمی ، فرموله کرد. فروشندگان همچنین مدل ها را به عنوان “دیگر موجود نیست” (از طریق SonyAlphaRumors) لیست می کنند. Trusted Review در حال تماس با شرکتی است که نظر می دهد.

اگرچه سونی رسما اعلام نکرده است که A-Mount DSLR را پشت سر می گذارد ، اما اینطور نیست. هیچ یک از این پنج سال – A99 II را آزاد نکرده است. این سنسور 42.4 مگاپیکسلی در اندازه کامل به ارزش 3000 پوند ویدیوی 4K را ارائه می دهد و از نظر آزمایش کنندگان ما یک بررسی 4 ستاره را به دست آورد ، اما اکنون دنباله ای نخواهد داشت.

در اوایل سال 2017 ، سونی اقدام به تولید دوربین ها و لنزهای A-Mount کرد ، اما در عمل این اتفاق نیفتاد ، به جز آداپتور که اجازه می دهد از لنزهای A-Mount با وسایل E-Mount استفاده شود.

البته سونی در معرفی دوربین های بدون آینه در جریان اصلی ، نوید لنزهای با وضوح کامل و بدون نیاز به بدنه ای غول پیکر برای قرار دادن سنسور را داد ، نقش کمی داشت.

محدوده NEX سونی در کنار دوربین Olympus PEN و پاناسونیک Lumix SLR در انتقال به دوربین های SLR نقش اساسی داشته است. امروزه ، سونی A1 در دوران پس از DSLR راهی سونی شده است.

A1 جدید که در ژانویه اعلام شد ، نوید می دهد تصاویر 50 مگاپیکسلی با سرعت 30 فریم در ثانیه. دوربین پرچم دار جدید 6500 پوندی در ماه مارس وارد اروپا شد و برخی از ویژگی های موفقیت آمیز را به ارمغان آورد که می تواند دنیای دوربین های دیجیتال را متزلزل کند و جایگاه خود را در میان بهترین دوربین های سال 2021 به دست آورد.

به عنوان مثال ، سونی A1 جدید می تواند تصاویر 50.1 مگاپیکسلی را با عکسبرداری مداوم با سرعت 30 فریم در ثانیه ضبط کند. کاملاً ظریف است. اگر فوکوس خودکار و نوردهی خودکار را فعال کرده اید و از یک شاتر الکترونیکی “بی صدا و بدون لرزش” استفاده می کنید ، این جانور می تواند قبل از ورود بافر ، 155 تصویر RAW فشرده شده با فریم کامل را ضبط کند.

سونی می گوید که این دوربین توسط یک سنسور تصویر جدید با نور پس زمینه Exmoor RS تغذیه می شود که همچنین از فیلم 8K و همچنین فیلم 4K با سرعت 120 فریم در ثانیه پشتیبانی می کند. با این حال ، کاربران به 30 دقیقه ضبط با 8K یا 4K (60 فریم در ثانیه) محدود می شوند.

این که آیا شما یک DSLR می خواهید ، بدون آینه یا یک سنسور جمع و جور ، در اینجا اطلاعات مختصر ما در مورد بهترین دوربین ها برای عکاسی در سال 2021 است.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *