آیا Google Stadia مرده است؟ هنوز نه ، اما احساس اجتناب ناپذیری می کند


نظر: گوگل فرصت بزرگی را برای تاسیس Stadia به عنوان آینده بازی به هدر داده است. کریس اسمیت می گوید که بستر پخش جریانی بازی ابری دیگر در طولانی مدت امکان پذیر نیست.

من هنوز تصمیم نگرفته ام که وفاداری نسل بعدی من کجا خواهد بود. آیا انعطاف پذیری Game Pass Ultimate در Xbox Series X خواهد بود؟ یا قول انحصاری های بیشتر در تعیین نسل PS5؟ ناتوانی در دریافت وقت برای تصمیم گیری شما را می خرد! چیزی که من به طور قطع می دانم Google Stadia نخواهد بود ، که فعالیت های آینده بازی من را تغذیه می کند.

من نمی دانم چگونه Google می تواند از گیمرها انتظار داشته باشد Stadia را تماشا کنند و بگویند “این پلتفرمی است که می خواهم در آن سرمایه گذاری کنم”؟ مدیران بزرگ در حال ترک هستند ، جاه طلبی ها در حال کاهش است و به نظر نمی رسد Google هیچ یک از تأثیرات بازاریابی خود را پشت Stadia بگذارد. این دلیلی به ما نمی دهد که به Stadia به عنوان یک شرکت عامل نگاه کنیم ، چه رسد به آینده بازی ها.

در حال حاضر ، Stadia تمام علائم مشخصه یکی از این پروژه ها را دارد ، که علی رغم سرمایه گذاری های زیاد و وعده های بسیار بزرگ خارج از دروازه ، گوگل به سرعت در حال از دست دادن علاقه است. من شرط بندی را هر از گاهی دوست دارم و پولم برای آن تا پایان سال 2022 به گورستان گوگل اضافه می شود. یا این یا یک سیستم عامل بارگیری شده دیگر که در یک چیز دیگر قرار دارد.

در حال حاضر ، به نظر می رسد ، علی رغم تکذیب های گوگل ، کل سیستم عامل مشغول است. من نمی توانم به کسی توصیه کنم که تمام تخمهای خود را در این سبد قرار دهد و پول خود را برای بازیها و سخت افزارهای Stadia خرج کند. و من تنها نیستم. به Stadia یک جستجوی سریع در Google بدهید ، و در اینجا شش سوال مهم “افرادی که می پرسند” آورده شده است.

1) آیا صحنه مرده است؟ (ترجمه: او رفته است؟)
2) چرا Stadia فلاپ می شود؟ (ترجمه: ظاهراً این اتفاق نیفتاد ، چرا؟)
3) آیا Stadia خوب است؟ (ترجمه: اشکالی ندارد؟ چه کسی می داند؟)
4) Stadia چقدر است؟
5) آیا Stadia مستثنی است؟ (ترجمه: آیا در مرحله خاموش شدن است؟)
6) آیا Stadia در سال 2021 مرده است؟ (ترجمه: آیا امسال اتفاق خواهد افتاد؟)

این کل تصویر نیست ، اما دقیقاً نشان دهنده پلتفرم بالا نیست ، درست است؟ این نشان دهنده کار بدی است که گوگل با بیان اینکه Stadia چیست ، چرا خوب است و چرا ارزش وقت و هزینه گیمرها را دارد ، نشان می دهد. در 12 ماه گذشته برای جذب افراد جدید در هواپیما چه کاری انجام داده است و برای اطمینان به گیمرها در مورد آینده خود چه کاری انجام می دهد؟ مردم به معنای واقعی کلمه نمی توانند گزینه های مناسب را بدست آورند. چرا Stadia تلاش نمی کند از این مزیت استفاده کند؟

کسانی که اخبار فنی را دنبال می کنند چیزی برای پوشیدن کلاه ندارند. Google Stadia تقریباً به صورت هفتگی از چهره های اصلی خونریزی می کند. جان عدالت ، معاون سابق رئیس جمهور و مدیر محصول Stadia در گوگل ، این هفته را ترک کرد. شش کارمند سابق دیگر به دنبال رئیس سابق استودیوی Stairia که اکنون از کار افتاده است ، از طرف جرگه ریموند بیرون آمدند و در استودیوی جدید Haven به او پیوستند.

افسانه بازی ریموند از اعتماد به نفس و شهرت زیادی برخوردار بود که واقعاً پیشنهاد مبتنی بر ابر گوگل را به عنوان یک بازیکن بزرگ با انحصاری های درجه یک ایجاد می کند که به گیمرها دلیل جستجوی Stadia را می دهد.

با این حال ، معلوم شد که او هرگز فرصت خوبی برای موفقیت کسب نکرده و بخش Stadia Games & Entertainment تنها پس از 18 ماه بسته شد. در آن زمان او و تیمش می توانند به چه نتیجه ای برسند؟ باز هم ، علیرغم منابع خارق العاده ای که خسته کننده است و فقط قابل مشاهده نیست ، ویژگی های مشخصی در Google دارد.

فقط چند هفته قبل از اعلام خاموش شدن SG&E ، فیل هریسون از گوگل همچنان نوید “پیشرفت بزرگی در ساخت یک تیم متنوع و با استعداد و ایجاد طیف گسترده ای از بازی های انحصاری Stadia” را می داد. پسر به سرعت این تغییر را ایجاد کرد. چگونه گیمرها باید به اطمینان شرکت در مورد حرکت رو به جلو اعتماد کنند؟

سونی برای استفاده از خطای قابل پیش بینی گوگل وقت تلف نمی کند. اکنون ریموند ، توسعه دهنده سابق Ubisoft که Assassin’s Creed را به ما داد ، در حال کار بر روی انحصاری های PS5 به عنوان بخشی از استودیوی جدید مورد پشتیبانی سونی است.

چند سال پیش ، وقتی اعلام شد ، به نظر می رسد Stadia تجربه دارد. سه شرکت بزرگ بازی سازی می توانند به یک چهار بزرگ تبدیل شوند و برای درگیر شدن به کنسول گران قیمت احتیاج ندارید. Stadia قبل از بازی نگاه می کرد و این شانس را داشت که واقعاً در پلتفرم بازی ابری پیشگام باشد که بدون نیاز به بهترین سخت افزار و بدون قرار قبلی در مقابل تلویزیون شما دسترسی به بهترین بازی های AAA را دموکراتیک می کند.

در آن زمان ، ما ایده بالایی داشتیم. با توجه به منابع گوگل و بازی کاملاً عظیمی که وی در تابستان 2019 از آن صحبت می کند ، آینده برای Stadia درخشان به نظر می رسید. گوگل این امکان را کاملاً خراب کرده تا جایی که پرسش اصلی گوگل به سادگی از بین رفته است یا خیر.

سال گذشته یک فاجعه نجات دیگر وجود داشت که فاجعه راه اندازی Cyberpunk 2077 بر روی کنسول های نسل فعلی ، به Stadia و مزایای بازی های ابری فرصتی واقعی برای درخشش داد. گوگل این خط نجات را خراب کرد ، تقریبا نادیده گرفت که علاوه بر یک رایانه بازی سطح بالا ، Stadia بهترین مکان برای بازی Cyberbpunk 2077 بود. همچنان که نسخه های کنسول با مشکل روبرو هستند ، در بین بهترین بازی های Stadia باقی مانده است.

سایبرپانک 2077

در دو سال گذشته ، مایکروسافت به طور کامل هرگونه مزیتی را که گوگل در آوردن بازی های ابری به توده مردم داشت ، از بین برد. تقریباً غیرممکن پلت فرم Xbox Game Pass Ultimate بازی های Xbox را روی هر صفحه ای ، چه از طریق برنامه ها و چه از طریق مرورگرهای وب ، نمایش می دهد.

ارزش پیشنهادی ، 10 پوند در ماه برای Stadia Pro ، نزدیک به رقابت با Game Pass Ultimate نیست. عمق کتابخانه بازی در دسترس نیست و مزایای رایگان نیز مطابقت ندارند. فقط کافی است که سونی با یک پلتفرم بازی ابر پایدار همکاری کند و از جذابیت Stadia بیشتر بکاهد.

هنوز تمام نشده. Google I / O کمتر از دو هفته دیگر نمی گذرد و به Google یک مخاطب جهانی می دهد تا اهداف خود را برای این پلتفرم بازگرداند و بازیکنان را متقاعد کند که دوره خود را ادامه می دهد. با این حال ، اگر به نکات مهم Stadia و برنامه های Google برای آینده آن توجه نکنیم ، می توانید آن را به بانک منتقل کنید: Stadia نمرده است ، اما به زودی انجام می شود.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *