برنامه های Android برای دریافت شفافیت داده “برچسب های غذایی” مانند اپلگوگل اعلام کرده است كه برنامه هاي Play Store را “برچسب هاي تغذيه اي” مي دهد كه به آنها اطلاع مي دهد دقيقاً برنامه سازان چه اطلاعاتي را جمع آوري مي كنند.

در اقدامی که با ادغام ویژگی Apple App Store در اواخر سال گذشته مطابقت دارد ، Google از توسعه دهندگان می خواهد اطلاعاتی را در مورد نحوه ذخیره و استفاده از داده های جمع آوری شده از کاربران ارائه دهند.

گوگل در پستی در وبلاگ Android Developers گفت: “بخش جدید امنیتی” به روش استفاده برنامه از داده ها شفافیت می دهد. ” Google از توسعه دهندگان درخواست خواهد کرد تا مشخص کنند که با داده های مکان ، مخاطبین ، اطلاعات شخصی ، عکس ها ، فیلم ها و موارد دیگر چه کاری انجام می دهد.

علاوه بر این ، آنها باید نحوه استفاده از آن را بگویند ، به عنوان مثال برای پشتیبانی از قابلیت (برای مثال برنامه دوربین به دوربین و عکس نیاز دارد) یا برای شخصی سازی ویژگی ها.

گوگل می گوید اطلاعات ارائه شده توسط برنامه ها را تحمیل می کند و هرگونه انحراف از خط رسمی باید حذف شود و یا توسعه دهندگان با اقدامی روبرو می شوند. از قضا ، مدت زیادی طول کشید تا گوگل به خط مشی برنامه اپل در iOS بپیوندد!

“مانند جزئیات برنامه ، مانند عکسها و توضیحات ، توسعه دهندگان مسئولیت اطلاعات فاش شده در بخش خود را دارند. Google Play سیاستی را معرفی می کند که توسعه دهندگان را ملزم به ارائه اطلاعات دقیق می کند. اگر متوجه شویم که توسعه دهنده داده های نادرستی را که توسط آنها ارائه شده ارائه داده و مغایر قوانین است ، از توسعه دهنده درخواست می کنیم آن را تصحیح کند. برنامه هایی که سازگار نباشند تابع قوانین خواهند بود. ”Google می گوید.

با این حال ، Google به توسعه دهندگان برنامه ها فرصت کافی برای پایبندی به این سیاست را می دهد و توسعه دهندگان باید اطلاعات را تا اواسط سال آینده ارائه دهند. با این حال ، شفافیت بیشتر در استفاده از داده ها همیشه برای کاربران مفید است ، حتی اگر این امر برخی از بازیگران اصلی برنامه هایی را که داده های کاربر را برای تبلیغات هدفمند مبادله می کنند ، نقض کند.

به دنبال تلفن جدیدی هستید که توسط Google طراحی شده باشد؟ به اطلاعات مختصر ما در مورد بهترین تلفن های اندرویدی برای سال 2021 مراجعه کنید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *