شایعات مبنی بر طراحی مجدد PS5 بسیار زیاد شده است اما انتظار ظاهر جدیدی نداشته باشیداظهار نظر مدیرعامل سونی در مورد طراحی مجدد احتمالی PS5 به زبانهایی برمی گردد که از یک کنسول می گذرد و مرکز سرگرمی را به اندازه غول فعلی مجبور نمی کند.

با این وجود بسیار بعید به نظر می رسد که اظهار نظرهای سونی در مورد بحران کمبود سیلیکون ، که در حال حاضر جهان فناوری را درگیر خود کرده است ، منجر به بازنگری اساسی در طراحی صنعتی شود.

هیروکی توتوکی ، مدیر مالی سونی ، در گزارش درآمد اخیر گفت: “کمبود نیمه هادی ها یک عامل است ، اما عوامل دیگری نیز هستند که بر تولید تأثیر می گذارند.” “بنابراین در حال حاضر ما می خواهیم هدف بگیریم [surpassing] فروش سال دوم 14.8 میلیون که دومین سال PS4 بود. “(از طریق SeekingAlpha)

وی بعداً اضافه كرد كه سونی “ممكن است منبع ثانویه یا با تغییر طرح را پیدا كند.”

با این حال ، واضح است که این شرکت به جای استفاده از PS5 Slim ، همانطور که در گذشته با کنسول های قبلی ارائه کرده بود ، به منظور بهبود کمبود سیلیکون ، به تغییر معماری داخلی می پردازد.

گزارش های پیرو نظرات ، از جمله یکی از DigiTimes ، شکایت دارند که آنها اطلاعات بیشتری در مورد معنای دقیق Sony ارائه می دهند. این سایت که دارای سوابق مختلفی در مورد شایعات است ، حداقل معتقد است که ممکن است تراشه ای مبتنی بر AMD از TSMC وارد شود ، اما حداکثر تا اواسط سال آینده.

در این گزارش آمده است: “بر اساس منابع صنعت ، انتظار می رود تولیدكنندگان ، از جمله كارخانه ریخته گری TSMC ، برای طراحی مجدد كنسول بازی PlayStation 5 (PS5) سونی بین سه ماهه دوم و سوم سال 2022 شروع به تولید كنند.”

وی ادعا می کند که برخلاف پردازنده 7 نانومتری AMD Zen 2 که در حال حاضر بخشی از PS5 است ، پردازنده ای «نیمه شخصی» ساخته شده با معماری 6 نانومتری ساخته است. اگر سونی بتواند سوئیچ را ایجاد کند ، نه تنها اطمینان از دسترسی بیشتر سهام به سود آن است. همچنین می تواند اطمینان حاصل کند که حتی قدرت بیشتری برای لذت بردن از گیمرهای نسل بعدی وجود دارد.

با این وجود ، ما امیدواریم که طرفداران بیشتری بتوانند زودتر از دیرتر از بهترین بازی های PS5 مانند بازی کاملاً جدید Returnal لذت ببرند.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *