آیفون 2023 می تواند تغییر بزرگی در 5G ایجاد کند و ضربه بزرگی به کوالکام وارد کندبر اساس گزارش ها ، خرید اپل از بخش مودم اینتل با آیفون 2023 سود سهام خواهد داد. یک تحلیلگر مشهور اپل می گوید که مدل های امسال ممکن است اولین گوشی شامل مودم 5G ساخت اپل باشد.

محترم Ming-Chi Kuo می گوید که اپل جایگزین مدل های کوالکام می شود که در حال حاضر در محدوده آیفون 12 هستند و در حال حاضر یک توقف محسوب می شوند ، تا زمانی که اپل طراحی خود را برای این منظور آماده کند. کو می گوید که در اولین فرصت 2023 خواهد بود.

اپل بخش مودم اینتل را به عنوان بخشی از تلاش خود برای اعتماد به نفس بیشتر و اعتماد کمتر به اجزای اصلی شخص ثالث ، در سال 2019 خریداری کرد ، که با توجه به کمبود سیلیکون در 12 ماه گذشته به طور فزاینده ای ضروری شده است. ما شاهد پیشرفت اپل با M1 Mac در این زمینه نیز بوده ایم.

کوو در یادداشتی خطاب به سرمایه گذاران (از طریق MacRumors) گفت: “ما پیش بینی می کنیم که آیفون اولین طرح تراشه های اصلی 5G اپل را برای باند پایه در سال 2023 انتخاب کند. از آنجا که فروش آندروید در بازار گوشی های گران قیمت 5G کند است ، کوالکام مجبور می شود برای سفارشات بیشتر در بازار رده پایین رقابت کند تا از دست دادن سفارشات اپل جبران شود. با بهبود محدودیت های عرضه ، مدیاتک و کوالکام قدرت چانه زنی کمتری نسبت به مارک ها خواهند داشت که منجر به فشارهای رقابتی قابل توجهی در بازار طبقه متوسط ​​به پایین می شود. “

ضرر اپل که بیش از 50 درصد بازار گوشی های هوشمند را در بسیاری از نقاط جهان تأمین می کند ، ضربه ای ویرانگر به کوالکام خواهد بود. ما برای توضیح با این شرکت تماس گرفته ایم و در صورت ارائه بیانیه ، این مقاله را به روز می کنیم.

اپل و کوالکام از اوایل سال 2019 یک اختلاف حقوقی در مورد مالکیت معنوی را حل کردند و منجر به توافق نامه صدور مجوز جهانی شش ساله (با امکان تمدید دو ساله) و توافق نامه تحویل چیپست شد.

این معامله زمینه ساخت کوالکام برای ساخت اولین مدل های 5G آیفون را فراهم کرد ، اما طی معامله ، اپل اعلام کرد که با خرید IP مودم موبایل اینتل و استعداد ساخت آن ، برنامه طولانی مدت دیگری دارد.

به دنبال تلفن جدید اپل هستید؟ در اینجا راهنمای ما برای بهترین آیفون برای خرید در سال 2021 آورده شده است.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *