نحوه تعمیر دستگاه تصفیه فن Dyson که PM2.5 و PM10 را سنگین نشان می دهد


Dyson دارای برخی از بهترین دستگاه های تصفیه هوا است که دلیل اصلی آن کیفیت سنسورهای آن است که باعث می شود سرعت فن به طور خودکار تنظیم شود تا هوای شما همیشه تمیز باشد. اگر مشاهده کردید که فن شما با خواندن 999 شروع به نشان دادن سطح PM2.5 و PM10 به عنوان سنگین کرده است ، وحشت نکنید: بعید به نظر می رسد هوای شما تا این حد کثیف باشد ، اما حسگر مسدود است.

در اینجا من به شما نشان خواهم داد که چگونه مشکل را سریع و کارآمد برطرف کنید تا بتوانید با تمیزکاری صحیح به فن خود برگردید. اگرچه من در این مثال از Dyson Pure Cool Tower استفاده می کنم ، اما مراحل برای همه طرفداران دیگر شامل Purifier Hot + Cool Formaldehyde و Pure Cool + Humidify اعمال می شود.

ذرات (PM) ذرات ریزگرد هستند که می توانند مشکلات تنفسی و حملات آسم ایجاد کنند. دایسون با دادن قرائت برای هر یک ، بین ذرات بسیار کوچک (PM2.5) و بسیار بزرگ (PM10) تمایز قائل می شود ، اما آنها توسط یک سنسور شناسایی می شوند.

سنسور معمولاً با اندازه گیری ذرات هنگام عبور از آن کار می کند. اگر سنسور یا درگاه باز آن دچار آلودگی شود ، ممکن است این سنسور آسیب ببیند و باعث خوانش اشتباه دائمی شما شود ، زیرا صفحه فن و برنامه شما را از وجود سطح جدی مطلع می کند.

اگر هنگام کار با فن این سطح پایین نیاید یا در تاریخچه برنامه مشاهده کنید که سطح آن برای روزها در شمال بوده است ، پس احتمالاً سنسور مسدود شده است. در زیر خلاصه ای از نحوه تمیز کردن آن آورده شده است.

تمام فن های تصفیه Dyson دارای بریدگی هایی بر روی محفظه هستند ، سنسورها در پشت آنها قرار دارند. معمولاً اگر به قسمت جلوی فن نگاه کنید و سپس آن را بچرخانید ، حسگرهای واقع شده در پشت دستگاه را پیدا خواهید کرد. بسته به مدل ، این برش ها می توانند در سمت چپ یا راست فن قرار بگیرند.

تعداد سوراخ ها به حسگرهای داخل آن بستگی دارد. به عنوان مثال ، با Pure Cool Tower دو برش وجود دارد. دستگاه تصفیه فرمالدئید Hot + Cool دارای چهار است ، زیرا این مدل دارای سنسورهای اضافی برای شناسایی آلودگی های بیشتر است.

پورت های سنسور فن دیسون

ابتدا باید فن را خاموش کنید تا کاملاً خاموش باشد. سپس می توانید تمیز کردن آن را شروع کنید. من توصیه می کنم ابتدا فن را کاملا تمیز کنید. من از برس گرد و غبار روی جاروبرقی برای تمیز کردن درگاه ها و مقابله با محفظه فیلتر سوراخ دار استفاده کردم.

ارزش دارد که در مقابل فن ، اطراف کنترل ها و دور سر فن اصلی جارو برقی بکشید. همچنین می توانید فن را با یک پارچه میکروفیبر مرطوب پاک کنید. اطراف درگاه های سنسور را نیز تمیز کنید ، اما برای جلوگیری از آسیب رساندن به سنسورها ، چیزی از آنها عبور ندهید.

جارو برقی بدنه فن دایسون

سپس باید سنسور را مکیده و آلودگی را از داخل پاک کنید. برای انجام این کار ، به یک جارو برقی با بهترین اتصال برای پوشاندن درگاه ها نیاز دارید. برای من ، من از ابزار نازل انعطاف پذیر استفاده کردم که همراه Vax Blade 4 من بود. با فشار دادن آن بر روی درگاه ، جارو برقی را روی تنظیمات Turbo آن قرار دادم و مطمئن شدم که بهترین مهر و موم ممکن را دارم: شما ممکن است بخواهید کسی کمک کند ، برای تا بتوانید انگشتان خود را به اطراف نازل فشار دهید تا شکاف های هوا بسته شود. این کار را برای سایر درگاه های سنسور دیگری که در اختیار دارید تکرار کنید و برای جارو برقی 10 ثانیه زمان مناسب برای هر یک از آنها بدهید.

جاروبرقی کردن درگاه های سنسور فن Dyson

اکنون می توانید فن را دوباره روشن و روشن کنید. چند ثانیه طول می کشد تا سنسورها قرائت دقیق را شروع کنند ، اما فن شما باید نشان دهد که سطح هوا طبیعی است. حداقل نباید زیاد بخوانید و در حالی که فن کار می کند ، سطح PM باید پایین بیاید.

هوای پاک Dyson Fan

اگر هنوز سطح جدی PM دارید ، مراحل بالا را تکرار کنید تا مطمئن شوید همه چیز را بیرون آورده اید. اگر بدشانس باشید ، احتمالاً مشکل بزرگتری در دستگاه تصفیه خود دارید و باید با پشتیبانی دایسون تماس بگیرید.

اگر به جایگزینی نیاز دارید اما نمی خواهید یک Dyson دیگر تهیه کنید ، می توانید لیست بهترین دستگاه های تصفیه هوا را که بهترین محصولات ارزیابی شده را آزمایش کرده اند ، بررسی کنید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *