پردازنده های گرافیکی Nvidia RTX 3050 ردیابی پرتو را به لپ تاپ های ارزان قیمت مخصوص بازی ارائه می دهد


انویدیا دو پردازنده گرافیکی موبایل جدید را برای لپ تاپ های مخصوص بازی معرفی کرده است: RTX 3050 و RTX 3050 Ti.

RTX 3060 در گذشته ارزانترین پردازنده گرافیکی سری 30 انویدیا بود که می توانستید در لپ تاپ خود پیدا کنید ، بیش از 1000 پوند / 1000 دلار. Nvidia اکنون لپ تاپ های RTX 3050 آینده را ارائه می دهد تا قیمت های شروع تا 799 دلار را ببینید.

GeForce RTX 3050 و RTX 3050 Ti 60fps را در عملکرد بازی 1080p هدف قرار می دهد ، در حالی که از جدیدترین و بهترین ویژگی ها مانند ردیابی پرتو و DLSS برخوردار است.

Ray Tracking یک فن آوری پیشرفته در زمینه بازی است که امکان نورپردازی و سایه پردازی واقعی تری را برای بازی های پشتیبانی شده مانند CyberPunk 2077 ، Fortnite و Call of Duty: Black Ops Cold War فراهم می کند.

در همین حال ، DLSS می تواند از طریق برخی از فناوری های هوش مصنوعی هوشمند ، نرخ فریم را در بازی افزایش دهد که باعث می شود بازی از وضوح کمتری برخوردار شود ، اما سپس آن را به تعداد پیکسل انتخابی افزایش می دهد تا کیفیت تصویر از دست نرود.

به نظر می رسد که Nvidia برای تمایز پردازنده های گرافیکی RTX 3050 جدید از نسخه های موجود GTX 1650 ، به این ویژگی های نسل بعدی اعتماد خواهد کرد. این بدان معنی است که با بازی هایی که در حال حاضر از DLSS یا ردیابی پشتیبانی نمی کنند ، از مزیت کامل به روزرسانی بهره مند نخواهید شد. روی سخت افزار انویدیا.

با این حال ، انویدیا پیشنهاد می کند که RTX 3050 Ti هنوز عملکرد قابل توجهی نسبت به نسل قبلی دارد. هنگام بازی Call of Duty: Warzone ، انویدیا ادعا می کند که پس از ارتقا از GTX 1650 Ti به RTX 3050 Ti ، نرخ فریم متوسط ​​از حدود 50 فریم در ثانیه به 80 فریم در ثانیه می رسد.

با این حال ، انویدیا تأیید کرده است که پردازنده های گرافیکی قدیمی سری 16 با GPU های سری جدید RTX 30 همزیستی می کنند و حذف نمی شوند. بنابراین ، اگر از چنین DLSS و ردیابی پرتوی مشکلی ندارید و می خواهید تا آنجا که ممکن است پس انداز کنید ، چسبیدن به یک لپ تاپ مخصوص بازی GTX 1650 همچنان یک گزینه است.

انویدیا همچنین اعلام کرده است که با لپ تاپ RTX 3050 Ti در لپ تاپ های غیربازی مانند Dell XPS 15 ، لپ تاپ های Nvidia Studio را نیز گسترش خواهد داد.

پردازنده گرافیکی جدید موبایل بدیهی است که برای ویرایش ویدئو 4K 7 برابر سریعتر از گرافیک یکپارچه در پردازنده های موبایل Intel 11th Gen خواهد بود. این نشان می دهد که انویدیا می خواهد هم گیمرهای ارزان قیمت لپ تاپ و هم سازندگان را در حال حرکت با GPU های خانواده RTX 3050 هدف قرار دهد.

آیا شما از پردازنده های گرافیکی RTX 3050 جدید هیجان زده اید؟ به ما خبر دهید توییتر و بررسیهای معتمد را برای به روزرسانیهای بیشتر دنبال کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *