اپل مرز خوبی بین حریم خصوصی و راحتی را طی می کند


نظر: کریس اسمیت معتقد است که اپل با ایمن و بلااستفاده نگه داشتن اطلاعات کاربر ، از رقبای خود بهتر عمل می کند. با این حال ، حرکات اخیر اشاره به راحتی نسبت به حریم خصوصی دارد خزیدن

اپل به تازگی در تکمیل چهره خود به عنوان شرکتی که همیشه حریم خصوصی مشتری را در اولویت قرار می دهد ، کار بسیار خوبی انجام داده است. این اصل اصلی استراتژی بازاریابی اپل است و فقط کلمات نیستند. ادعاها در سیاست بازی می شود تکذیب ردیابی تبلیغات اضافه شده در iOS 14.5 و به اصطلاح برچسب های ذخیره سازی داده های اضافه شده در iOS 14 تنها چند نمونه اخیر است.

اپل در موقعیت کمی منحصر به فرد قرار دارد و توانایی های خود را برای اشاره به اختلافات با رقبا به حداکثر رسانده است. غول دره سیلیکون معتقد است ، برخلاف گوگل و فیس بوک ، به عنوان مثال ، تجارتش به حداکثر رساندن داده های کاربر برای فروش تبلیغات هدفمند متکی نیست.

اگر FBI یا سایر سازمان های اجرای قانون بخواهند قفل تلفن شما باز شود ، اپل بسته هایی را برای آنها ارسال می کند. به دلیل خط مشی های مربوط به ردیابی برنامه ها ، مشکلی در ناراحتی رقبای قدرتمندی مانند فیس بوک و دیگران ندارد. مدیر عامل تیم کوک با همه در این مورد دیدار خواهد کرد.

با این حال ، چندین تحول اخیر این تصور واضح را ایجاد می کند که کاربر پسند بودن می تواند جای نگرانی های احتمالی مربوط به حریم خصوصی را از راه هایی که به طور معمول از اپل انتظار نداریم ، جای دهد. دو مثال توانایی جدید برای باز کردن قفل آیفون هنگام استفاده از ماسک صورت در صورت استفاده از یکی از بهترین مدل های Apple Watch است و یک پرتو کم نور برای سو abuse استفاده از عناصر ردیابی Apple AirTag از شرکای سوentially استفاده یا کنترل بالقوه باز است.

هر دو ویژگی / خرید اختیاری هستند اما از نظر حفظ حریم خصوصی تنظیم دقیق هستند.

بیایید با ویژگی iPhone / Apple Watch که ماه گذشته با iOS 14.5 منتشر شد شروع کنیم. عالی به نظر می رسد اگر اپل واچ خود را که آخرین نسخه watchOS را تکان می دهد استفاده می کنید ، می توانید از کشیدن ماسک خود برای استفاده از Face ID یا رمز عبور قفل باز کردن قفل تلفن خود صرف نظر کنید – از ایجاد مشکل در همه گیر جلوگیری کنید.

مشکل این است که اپل به طور کامل توضیح نداده است که فعال کردن این گزینه امن ترین چیز در جهان نیست. به جای شناسایی ماسک ، Face ID به سادگی وجود ماسک را شناسایی کرده و تلفن را باز می کند.

Security اعلانی را به ساعت هوشمند ارسال می کند که به شما امکان می دهد تلفن را با لمس سریع در صورت باز کردن قفل کنید. خوب به نظر می رسد ، درست است؟

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که وقتی اعلانی دریافت می کنند بلافاصله اپل واچ را تماشا می کنند (آیا تا به حال با این افراد شام خورده اید؟ این خیلی بی ادبانه است) ، این مشکلی نیست. با این وجود ، اگر اینگونه نیستید ، ممکن است فرد مزاحم قبل از اینکه قفل قفل تلفن خود را ببینید ، کاملاً بر روی تلفن کنترل کافی دارد تا آسیب واقعی ببیند. خدای نکرده با فعال شدن این تنظیمات و قرار گرفتن تلفن در دستان اشتباه به خواب بروید.

دریافتیم که این اجباری نیست و اپل مردم را مجبور نمی کند این ویژگی را فعال کنند. این امر صرفاً برای ایجاد راحتی و کاهش الزام به استفاده از ماسکی است که به ایمن ماندن همشهریان کمک می کند.

با این حال ، اپل می تواند از اشکالات احتمالی پیشرفته تر باشد. آخر هفته گذشته ، من با یک صندوقدار در یک فروشگاه لباس صحبت کردم که از استفاده از آن هیجان زده بود. من در مورد هشدار به او گفتم ، و او بلافاصله شور و اشتیاق کمتری پیدا کرد.

هفته گذشته ، هنگامی که بررسی های اولیه در مورد عناصر ردیابی Apple AirTag انجام شد ، برخی از بازرسان ، مانند جفری فاولر از واشنگتن پست ، در مورد محافظت های ارائه شده توسط اپل برای محافظت از مردم در برابر خطرات آشکار آزار و اذیت (به ویژه از طرف شرکای متخلف که می خواهند نگه دارند) بحث کردند. ردیابی یافته ها) به اندازه کافی قوی نبودند و برخی از سو explo استفاده ها هنوز هم ممکن بود.

فاولر می نویسد: “AirTags ابزاری جدید برای پیگیری ارزان و مثر است. من می دانم زیرا AirTags را آزمایش کردم و یک همکار واشنگتن پست را ترک کردم تا وانمود کند که دنبال من است. “

فاولر دریافت که اپل به طور کلی بیشتر نگرانی های خود را برطرف کرده است. اپل قبلاً توضیح داده است که AirTag ناشناخته موجود در شخص شما توسط آیفون شما اطلاع داده می شود (یا اگر در Android باشید زنگ هشدار ایجاد می کند) و دستورالعمل های ساده ای برای غیرفعال کردن ردیاب ها دارد.

با این حال ، وی افزود که اگر قربانی 100٪ کنترل کامل بر روی تلفن خود نداشته باشد ، هنوز توسط شکنجه گران یا شرکای سوus استفاده کننده قابل استفاده است. انتقاد از چنین نشریه معروف مشهور در ایالات متحده ممکن است در کسانی که قصد خرید AirTag را دارند تأثیر بگذارد.

فاولر گفت: AirTag یک ساعت سه روزه را راه اندازی می کند تا به محض اینکه از زاویه آیفون که با آن جفت شده است ، هشدار خود را شمارش کند. از آنجا که بسیاری از قربانیان با سوus استفاده کنندگان خود زندگی می کنند ، هربار که مالک AirTag به دامنه خود بازگردد ، می توان شمارش هشدارها را دوباره تنظیم کرد. “

همچنین نگران کننده: برنامه Find My گزینه خاموش کردن همه این “هشدارهای ایمنی مورد” را دارد – و برای اصلاح آن نیازی به وارد کردن پین یا رمز ورود خود ندارید. افراد بدسرپرست همیشه کنترل کاملی روی تلفن های خود ندارند. “

Apple AirTag

در حالی که اپل AirTags را تقریباً ناخن زده است ، مواردی وجود دارد که هنوز باید روی آنها کار شود. با این حال ، ما اکنون در دنیای دیگری زندگی می کنیم که تحمل کمتری برای درک درست این مسئله وجود دارد. آگاهی از خشونت خانگی و تلاش برای ریشه کن کردن خشونت و آزار و اذیت علیه زنان بیش از هر زمان دیگری است. هر چیزی که می تواند به هر طریقی برای فعال کردن این نوع رفتارها مورد استفاده قرار گیرد ، ارزش فراخوانی دارد – از جمله فناوری ، که بیشتر آنها برای ایمن نگه داشتن افراد قابل استفاده است.

از بسیاری جهات ، این برای اپل دشوار است. من به خاطر نمی آورم که سایر عناصر ردیابی در همان سطح کنترل نگه داشته شوند یا نگرانی در مورد پیگیری مرتبط با رقبا داشته باشند. با این حال ، این قلمرو بزرگترین شرکت در جهان و همچنین یک رهبر در دنیای فناوری است.

این نوع پاسخ محرمانگی AirTags شاید سخت ترین چالش اپل از زمان نشت بدنام و ویرانگر iCloud در سال 2014 باشد ، که در آن تصاویر خصوصی افراد مشهور به سرقت رفته و به صورت آنلاین منتشر شده است. اپل از این درس عبرت گرفته است.

از آن زمان به بعد ، اپل به عنوان یک شرکت محرمانه متمرکز شهرت زیادی پیدا کرده است ، و این پیامی است که به وضوح در بین مردم طنین انداز می شود ، و سرانجام شاهد اثرات عادات جمع آوری داده های شرکت های فناوری است که ما هر روز از آنها استفاده می کنیم.

با این حال ، ماه گذشته شواهد کافی ارائه کرده است که نشان می دهد اپل باید به ادامه مسیر درست در خط خوب ادامه دهد. این شرکت باید شرکتی باقی بماند که از نظر حفظ حریم خصوصی از شما مراقبت می کند ، در حالی که تلاش می کند در صورت لزوم راحتی را افزایش دهد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *