به روزرسانی بحث برانگیز حریم خصوصی واتس اپ در آلمان با تبر روبرو شده است


به روزرسانی بعدی سیاست حفظ حریم خصوصی WhatsApp بسیاری از کاربران را به دلیل نگرانی در مورد به اشتراک گذاری داده ها در فیس بوک ناراحت کرده است ، اما اکنون برنامه پیام رسانی در کشور اشتباهی در سراسر کشور قرار دارد.

تنظیم کننده های آلمانی گفته اند که به زودی به روزرسانی می کنند ، واتس اپ می گوید کاربران باید تا 15 مه با آن موافقت کنند یا به تدریج دسترسی به سیستم عامل را از دست بدهند.

آلمانی ها استدلال می کنند که پیامدهای مصرف کنندگان به دلیل ماهیت پیچیده انتقال داده های بالقوه بین خواص مختلف فیس بوک هنوز نامشخص است.

یوهانس کاسپر ، کمیسر حفاظت از داده ها و آزادی اطلاعات در هامبورگ ، گفت که “مقررات مربوط به انتقال داده ها در سطوح مختلف سیاست حفظ حریم خصوصی پراکنده است ، تشخیص آنها در نسخه های اروپایی و بین المللی مبهم است و دشوار است”.

وی در مورد سیاست حفظ حریم خصوصی جدید می گوید که “مطالب گمراه کننده است و تناقضات قابل توجهی را نشان می دهد. حتی پس از تجزیه و تحلیل دقیق ، مشخص نیست که عواقب تأیید مصرف کننده چیست. علاوه بر این ، رضایت آزادانه داده نمی شود ، زیرا WhatsApp نیاز به تصویب مقررات جدید به عنوان شرط ادامه استفاده از ویژگی های سرویس دارد. “

بدین ترتیب ، آلمانی ها انتشار به روزرسانی را با استفاده از قوانین GDPR اروپا (مقررات عمومی حفاظت از داده ها) ممنوع کردند. این راه به سایر کشورهای اتحادیه اروپا تحت قانون باز می شود ، که در صورت ضروری دانستن آنها ممکن است بعدی باشد. پس از خروج از اتحادیه اروپا ، انگلیس دیگر توسط GDRP اتحادیه اروپا اداره نمی شود ، اما قوانین محافظت از داده های خاص خود را دارد.

اینکه چطور این ممنوعیت اعمال می شود و اینکه WhatsApp قصد دارد از به روزرسانی که طی چند ماه گذشته به شدت تحت فشار بوده است ، عقب نشینی کند ، مشخص نیست. واتس اپ از تصمیم در آلمان خیلی راضی نیست ، اما معتقد نیست که مانع از گسترش به روزرسانی می شود. برای توضیحات بیشتر با این شرکت تماس گرفتیم

در بیانیه ای (از طریق پلیس آندروید) ، این شرکت گفت: “دستور آژانس حمایت از داروی هامبورگ علیه فیس بوک بر اساس سو mis تفاهم اساسی در مورد هدف و تأثیر به روزرسانی واتس اپ است و بنابراین هیچ مبنای قانونی ندارد. به روزرسانی اخیر ما گزینه هایی را که مردم باید در WhatsApp برای مشاغل ارسال کنند توضیح می دهد و شفافیت بیشتری در مورد نحوه جمع آوری و استفاده از داده ها فراهم می کند. از آنجا که ادعاهای DPA از هامبورگ نادرست است ، این ترتیب تأثیری در ادامه معرفی به روزرسانی نخواهد داشت. ما کاملاً متعهد به ارائه ارتباطات ایمن و شخصی برای همه هستیم. “

برای یک گوشی هوشمند جدید به بازار آمده اید؟ به راهنمای بهترین تلفن برای سال 2021 مراجعه کنید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *