هدفون چگونه می تواند بر شنوایی ما تأثیر بگذارد؟


ماه مه به معنای یک ماه برای شنیدن بهتر ، آگاهی از مشکلات گفتاری و شنوایی است. و یكی از عوامل كم شنوایی است كه شاید در ذهن شما نبوده است: هدفون.

در گزارشی برای سال 2019 ، سازمان بهداشت جهانی دریافت که تقریباً نیمی از افراد 12 تا 35 ساله به دلیل طولانی مدت و بیش از حد قرار گرفتن در معرض صداهای بلند در معرض خطر کم شنوایی هستند. این شامل صداهایی است که از طریق تلفن های هوشمند و دستگاه های صوتی شنیده می شوند.

ما با جودی ساساکی-میرالیا آود – شنوایی شناس و مدیر آموزش و آموزش حرفه ای تولید کننده سمعک ویدکس – در مورد هدفون ، کاهش شنوایی و آنچه می توانید برای جلوگیری از آسیب طولانی مدت انجام دهید صحبت کردیم.

جودی ساساکی-میرالیا AuD – شنوایی شناس و مدیر آموزش و حرفه ای در ویدکس

جودی ساساکی-میرالیا به عنوان شنوایی شناس ، یک متخصص پزشکی شنوایی فعالیت می کند که هدف او یافتن راه حل برای مشکلات شنوایی ارائه شده توسط بیمار است. از او س askedال کردیم که چرا بسیاری از جوانان در معرض کم شنوایی قرار دارند.

“بسیاری از آنها مربوط به این واقعیت است که کودکان کوچکتر در معرض سر و صدای زیاد قرار دارند و آنها فقط نمی دانند که برای گوش آنها مضر است. [and] سلامت کلی ”.

امتحان شنوایی ویدکس

ساساکی-میرالیا گفت: “شما متوجه نیستید که موسیقی بلند برای همیشه به شنوایی شما آسیب می رساند و اگر چنین شود ، تعهد اجتماعی شما ناگهان در طول مسیر تحت تأثیر قرار می گیرد ، دست پایین.”

“تحقیقات زیادی وجود دارد و متأسفانه ، من می بینم که بسیاری از افراد در کلینیک در دهه 20 ، دهه 30 می آیند – قبلا مثل دهه 50 بود – اکنون آنها در دهه 30 می آیند و می گویند” من می توانم ” فرزندانم را بشنوم ، من نمی توانم دوستانم را بشنوم “و سپس ما شنوایی را بررسی می کنیم و در اینجا ، در اینجا ، کم شنوایی شروع می شود. “در حالی که چند دهه پیش آن را دیده بودیم ، اما تا 50 یا 60 سالگی مردم آن را نمی دیدیم.”

دفتر مرکزی ویدکس
دفتر مرکزی ویدکس

همه گیری باعث شد بسیاری از ما در حالی که از خانه کار می کردیم و مشغول تحصیل بودیم به هدفون خود برسیم. برخی از آنها در حین کار از هدفون استفاده نکرده اند تا تمام روز را برای تماس های بزرگنمایی نگه دارند و تمرکز خود را در خانه های پر سر و صدا حفظ کنند.

ساساکی-میرالیا گفت: “اگر به فکر توقف در سال 2020 باشید ، بسیاری از مردم زیر هدفون رفته اند.” وی گفت: “من دو فرزند دارم كه هنوز در خانه هستند و به صورت آنلاین تحصیل می كنند و از آنجا كه ما در خانه كوچكتری زندگی می كنیم ، آنها شش یا هفت ساعت در روز زیر هدفون هستند و این هرگز قصد این نبوده است؟”

ساعتها استفاده از هدفون می تواند در طولانی مدت عواقب بسیار واقعی برای گوش ما به همراه داشته باشد.

کاهش شنوایی به مدت زمان و شدت شنیدن شما از طریق هدفون کاهش می یابد.

این مسئله زمانی مشکل ساز می شود که مصرف کنندگان نمی دانند هدفون هایشان چقدر بلند است و مارک های صوتی هنگام تعیین محدودیت ها با تنظیمات کمی مواجه هستند. اکثر هدفون ها نیز به گونه ای طراحی نشده اند که برای مدت زمان طولانی استفاده شوند.

ساساکی-میرالیا: “برخی از مارک ها امتیاز کمی ارائه می دهند و می گویند” آه ، شما می دانید هدفون بیش از 70 نخواهد بود یا بیش از 80 نخواهد بود “، اما عموم مردم نمی دانند این عدد به چه معناست” توضیح داد

“آیا 70 عدد خوبی است؟” 80 عدد خوبی است؟ 100 عدد خوبی است؟ هیچ آموزش و استانداردی در این مورد وجود ندارد. ”

سازمان بهداشت جهانی در مورد تعیین استاندارد صنعت بحث کرده است ، اما بسیاری هنوز در مورد اینکه برای شنیدن چه سطحی امن است ، تاریک هستند.

ساساکی-میرالیا گفت: “برای من نوعی شبكه غذایی است كه به شما چربی ، كالری و هر چیز دیگری نشان می دهد.”

“چرا جعبه مشترکی ندارید که از همه چیز در الکترونیک استفاده کند تا از یک سطح ایمن برخوردار باشد ، جایی که می دانید می گوید در اینجا به حداکثر می رسد ، اما شما باید آن را اینجا تنظیم کنید؟” از نظر دسی بل ، هر چیزی زیر 80 دسی بل معمولاً برای مدت زمان طولانی تری ایمن تر است. اما باز هم هیچ کس نمی داند – 80dB چیست؟ چگونه این را اندازه گیری کنم؟ از کجا می دانی؟”

در حالی که ایمنی هدفون به مقررات (یا فقدان آن) برای محافظت از گوش ما متکی است ، برخی از انواع ممکن است خطر بیشتری نسبت به سایرین داشته باشند.

“در گوش [headphones] احتمالاً خطرناک تر خواهد بود زیرا به مجرای گوش و لاله گوش شما نزدیک تر است. “هشدار داد ساساکی-میرالیا.

مقطع کانال گوش
اعتبار: Widex

“بنابراین هرچه این رسوب صدا نزدیکتر باشد ، در سطح بالاتری در معرض پتانسیل بیشتری قرار خواهید گرفت.”

در همین حال ، اگر مقصر افزایش صدا برای مسدود کردن دنیا باشید ، ممکن است بهترین هدفون برای حذف نویز باشد.

“هدفون هایی که دارای صدای سرکوب کننده گوش هستند و از طریق گوش می روند – فوق العاده شنیداری – صدای خارجی را به اندازه کافی مسدود می کنند تا امیدوار باشید مجبور نباشید صدای را زیاد بلند کنید.”

در حالی که نوع هدفونی که استفاده می کنید می تواند بر سلامت گوش شما تأثیر بگذارد ، ساساکی-میراگلیا می گوید مهمترین توصیه نظارت بر ساعت و میزان صدا (بر حسب دسی بل – دسی بل) است که گوش می دهید.

از آنجایی که ما نمی دانیم چگونه از همه آنها استفاده کنیم ، انتخاب “آه ، فقط از این هدفون استفاده کنید ، مشکلی نیست” بسیار دشوار است ، زیرا اگر در هدفون بیش از حد زیاده روی کنید و به زمان استفاده از آن در کل روز نگاه کنید یا در تمام هفته ، این دوز صدا ممکن است جمع شود و به شنوایی شما آسیب برساند.

شنوایی شناس توصیه می کند که استفاده کنندگان از قانون 60/60 استفاده کنند. این شامل کاهش نوار لغزنده میزان صدا در تلفن یا لپ تاپ به 60٪ و فقط گوش دادن به موسیقی یا پادکست ها به طور کلی 60 دقیقه در روز است.

کاربران آیفون همچنین می توانند در تنظیمات تلفن خود محدودیتی تنظیم کنند تا از 75 دسی بل موسیقی بیشتر نشود و دوز موسیقی با صدای بلند را به مدت هفت روز اندازه گیری کنند.

اعتبار: Widex
اعتبار: Widex

“بسیار ساده به نظر می رسد و به نظر می رسد ، اما شما فقط باید آن را رها کنید – فقط کمی. می دانید ، اگر فریاد می کشید یا کسی می تواند موسیقی شما را از هدفون شما خونریزی کند ، خیلی بلند است. ”

در حالی که برخی از مارک های صوتی ، مانند Puro ، هدفون هایی با فناوری محدود کننده میزان صدا در داخل را معرفی کرده اند ، هنوز بسیاری از آنها راهی برای مقابله با مشکلات شنوایی طولانی مدت دارند.

“من احساس می کنم که مصرف کننده احساس می کند ، امیدوار است یا فرض می کند که صنعت هدفون مراقب سلامتی خود است و این مورد نیست ، بنابراین من به این پیشنهاد WHO بازگشتم و از این صنعت خواستم تا با ادامه بروز کاهش شنوایی استانداردی را تعیین کند “رشد و نمو”.

ساساکی-میرالیا همچنین شرکت های بزرگ فناوری را تشویق به افزایش آگاهی می کند.

“آیا جالب نخواهد بود اگر شخصی مانند اپل این کار را در صفحه جلو انجام دهد و بگوید” سلام ، از موسیقی لذت ببر ، اما بیایید این کار را با خیال راحت انجام دهیم. ” فقط ممکن است یک گروه بزرگ طول بکشد تا بله ، شما می توانید موسیقی گوش دهید ، اما بیایید آن را خنک و ایمن کنیم. این مسیری طولانی خواهد بود. ”

بزرگترین مشکل کمبود آگاهی و آموزش در مورد کم شنوایی و علل آن است – به ویژه در سنین جوانی.

ساساکی-میراگلیا توضیح داد: “این فقط مسئله آموزش است.”

“اگر کمی از کارها صرف نظر کنید ، من معتقدم که این فرکانس را در جوانان و افراد مسن مشاهده نمی کنید ، زیرا آنچه اتفاق می افتد این است که گاهی اوقات می توانید در جوانی به شنوایی خود آسیب برسانید ، و پس از آن هیچ اجتماعی وجود ندارد عواقب آن تا 10 یا 15 سال بعد. ”

“اگر می توانستیم از ابتدا جلوی آن را بگیریم ، خوشحال می شدم اگر 40 سال ، 50 سال شغلی نداشتم. با این حال ، روند این است که شنوایی شناسان هنوز کارهایی برای انجام دارند ، زیرا ما هنوز هم باید افراد مبتلا به سر و صدای ناشی از کاهش شنوایی را درمان کنیم ، که صد در صد قابل اجتناب است.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *