فرش ها ، کف های سخت را تمیز کنید و به طور خودکار تمیز کنیدآیا اندازه مهم است؟

جاروبرقی های ربات معمولاً کوتاه و پهن یا بلند و باریک هستند. اولین مورد برای ورود به زیر مبلمان خوب است. مورد دوم برای عبور از شکافهای باریک ایده آل است. در نهایت ، طراحی یک انتخاب است که حول محور مصالحه است و مناطقی وجود دارد که نظافتچی نمی تواند به آنها برسد ، بنابراین شکلی را انتخاب کنید که متناسب با نوع فضا و مبلمان شما باشد.

چه عمر باتری ای لازم دارم؟

دوام باتری تا حدی مهم است: هرچه عمر باتری بیشتر باشد ، ربات می تواند فضای بیشتری از خانه شما را تمیز کند. ربات ها معمولاً حدود 45 دقیقه دوام می آورند که برای کف یک خانه با اندازه متوسط ​​کافی است. با این حال ، بهترین پاک کننده ها به ایستگاه شارژ خود بازمی گردند ، دوباره پر می شوند و سپس ادامه می دهند.

به چه سبد سایزی نیاز دارم؟

سطل های جارو برقی ربات بسیار کوچکتر از پاک کننده های سنتی است – معمولاً 0.3 تا 0.7 لیتر. زیاد به نظر نمی رسد اما اگر مرتباً از یک ربات استفاده می کنید ، گرد و غبار کمتری برای جمع آوری وجود دارد. در نهایت ، احتمالاً پس از هر بار تمیز کردن ، باید جارو برقی را خالی کنید.

آیا ویژگی های هوشمند مهم هستند؟

تا زمانی که بودجه فوق العاده ای انجام ندهید ، جارو برقی ربات با یک برنامه ضروری است. برنامه های تلفن های هوشمند برنامه ریزی و کنترل را بسیار ساده تر می کنند و شما می توانید بدون نیاز به قرار گرفتن در کنار ربات خود تمیز کار را شروع کنید. اگر می خواهید بدون نیاز به برخاستن از خواب شروع به کار کنید ، از الکسا یا دستیار Google پشتیبانی بگیرید.

نظافت چطور؟

چندین جاروبرقی ربات با پاشیدن آب روی زمین عملکرد تمیزکاری را نیز ارائه می دهند ، سپس با استفاده از یک پارچه میکروفیبر خاک را پاک می کنیم. آنها می توانند یک گزینه عالی برای کفهای سخت باشند ، جایی که لکه های خاک خیس شده تمایل بیشتری به خودنمایی دارند. به نظر ما تمیز نگه داشتن کف آشپزخانه نسبتاً سبک پس از گربه ها بر روی آن مفید است. عیب این است که با پاک کن متصل شده نمی توانید فرش ها را جاروبرقی کنید. بنابراین ، اگر کفپوش های بسیار سختی دارید ، به دنبال مدلی با پارچه تمیز کننده باشید. اگر بیشتر فرش دارید ، عملکرد تمیز کردن احتمالاً خیلی مفید نخواهد بود.

آیا باید چیزی را جابجا کنم؟

هر چقدر جاروبرقی های رباتیک خوب و قدرتمند باشد ، اما هنوز هم می توانند در اطراف خانه شما با مشکلاتی روبرو شوند که آنها را متوقف می کند. صندلی های ناهار خوری که در کنار هم قرار گرفته اند ، امکان حرکت برای ربات ها را دشوار می کند ، در حالی که فرش های منگوله دار یا کابل های آویزان می توانند در برس ربات گره خورده باشند. اینها همه مشکلات مشترک در همه جاروبرقی ها است ، بنابراین قبل از شروع تمیز کردن ، باید مطمئن شوید که وسایل را به زمین برده اید. اگر می خواهید خلا زیر میز ناهار خوری بیفتد ، باید صندلی ها را از جاده منتقل کنید تا دسترسی داشته باشید.

از این گذشته ، جاروبرقی های ربات یک روش عالی برای نگهداری از خانه شما است ، اما آنها معجزه گر نیستند و برای جابجایی به کمک نیاز دارند. و هر از گاهی مجبور خواهید شد یک جارو برقی معمولی بیرون بیاورید تا خانه خود را در بهترین شرایط نگه دارید.

آیا مواد مصرفی وجود دارد؟

اکثر جاروبرقی های ربات دارای قطعاتی هستند که معمولاً هر شش ماه یکبار باید تعویض شوند ، اگرچه برنامه باید کنترل شود. شما باید برس های کناری ، برس های کف و فیلترها را تعویض کنید تا جاروبرقی خود را در شرایط مطلوب نگه دارید. اگر خلا a دارید که می تواند پاک کند ، باید هر از چند گاهی پارچه های میکروفیبر را تمیز کنید: از نرم کننده پارچه استفاده نکنید ، زیرا این باعث می شود میکروفیبر مسدود شود و از جمع شدن آلودگی به این ترتیب جلوگیری می کند.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *