نحوه تست تلویزیون ها بررسیهای معتبرهر تلویزیونی را که بررسی می کنیم ، برای ارزیابی عملکرد تصویر و صدا ، قابلیت استفاده و ویژگی های هوشمند ، تحت آزمایشات یکسانی قرار می گیرد.

این آزمایشات برای چندین روز انجام می شود و پس از هرگونه به روزرسانی میان افزار که ویژگی های جدیدی را به همراه می آورد ، به روزرسانی اضافه می شود. روند دقیق زیر تجزیه می شود.

ما برای آزمایش تلویزیون ها ، تغذیه محتوای آن از طریق مجموعه ای از پخش کننده های Blu-ray 4K ، پخش کننده های پخش جریانی ، کنسول های بازی و رمزگشاها و اتصال سایر دستگاه های خارجی (نوارهای صوتی ، سیستم های فراگیر) به ترکیبی از آزمایشات سفارشی و رسانه های دنیای واقعی استفاده می کنیم. برای دستیابی به چشم انداز نحوه کار آنها

تست های صفحه نمایش ما توسط چشم انجام می شود ، اما توسط اندازه گیری های فنی پشتیبانی می شود.

آزمایش چشم شامل یک متخصص است که به طیف گسترده ای از مواد نگاه می کند. ما همچنین – در صورت امکان و مناسب – مقایسه ای با هم با رقبا با یک قیمت مشابه انجام می دهیم. این به ما امکان می دهد تفاوتهای آشکاری را در عملکرد مشاهده کنیم.

روشنایی در شرایط مختلف آزمایش می شود – در طول روز و شب ؛ با چراغ روشن و خاموش این کار برای آزمایش روشنایی خروجی خروجی صفحه است تا ببینید آیا با شرایط واقعی زندگی کافی است و همچنین برای بررسی وجود فیلترهای ضد انعکاس و کارآیی آنها.

وضوح: عکس ها باید واضح و مشخص باشند ، اما خیلی واضح نیستند. ما به وضوح تصویر در رزولوشن های مختلف توجه می کنیم تا کنترل طبیعی و مقیاس پذیر جزئیات تلویزیون را آزمایش کنیم.

رنگها این باید پر جنب و جوش باشد اما نسبت به زندگی صادق باشد و به همین دلیل است که ما به صحنه های طبیعی – چمن و دریا در مستندهای طبیعت – و رنگ پوست توجه ویژه ای داریم. ما همچنین به ظرافت سایه ، خصوصاً در کانتورهای پیچیده توجه می کنیم.

سطح کنتراست تفاوت بین روشن ترین لهجه ها و عمیق ترین سایه ها است. ما به عمق رنگ سیاه و سفید و یا جزئیات خرد کردن آنها توجه می کنیم. ما به درخشان ترین مناطق نگاه می کنیم تا ببینیم آیا جزئیات سفید شده است.

همگنی مسئله دیگری است ، زیرا تلویزیون ها به روش های مختلفی روشن می شوند. ما به آلودگی نوری مانند خونریزی نور و اثرات هاله توجه می کنیم. ما از زوایای مختلف نگاه می کنیم تا مناطق ضعیف نمایشگر را پیدا کنیم.

مدیریت ترافیک با مشاهده میزان لرزش و تاری در هنگام حرکت ارزیابی می شود ، تمام حرکات پردازش شده خاموش هستند و سپس با شدت متفاوت روشن می شوند. این به این منظور است که ببینید صفحه نمایش چگونه تصاویر متحرک را به طور کلی ، سریع و کند اداره می کند و پردازش اصلاحی تا چه اندازه موثر است.

هنگامی که آزمایشات با چشم انجام شد ، ما برخی از اندازه گیری های فنی را برای بررسی اوج روشنایی (اندازه گیری شده در پرچ ها) و تأخیر ورودی انجام می دهیم.

مواد ویدئویی: سیگنال های پخش SD و HD ، DVD ، Blu-ray و اشعه های 4K Blu-ray مختلف ، به علاوه جریان های ویدئویی با وضوح متفاوت در دامنه دینامیکی استاندارد و HDR در Netflix ، Amazon Video ، Now ، Disney + و Apple TV +.

در آزمایشات ما از پخش کننده های ویدئویی زیر استفاده می کنیم: پخش کننده Blu-ray Panasonic DP-UB820EB 4K ، مکعب TV Fire TV ، تلویزیون Fire Amazon ، Apple TV 4K.

اندازه گیری میزان روشنایی و رنگ با X-Rite i1 Display PRO Plus ، کالیبراتور رنگی حرفه ای ، اندازه گیری می شود.

تاخیر ورودی برای بازی های HD در 60 هرتز با تستر تأخیر ورودی Leo Bodnar اندازه گیری می شود و تاخیر ورودی با وضوح 4K نیز با دستگاه تست تاخیر سیگنال Leo Bodnar 4K HDMI آزمایش می شود.

آنها فقط برای مرجع هستند – ابتدا با چشم تصمیم می گیریم که آیا تلویزیون در شرایط نوری مختلف به اندازه کافی روشن است یا نه و یا بازی هایی را انجام می دهیم تا دستیابی به تأخیر را تأیید کنیم.

مشخصات تست

نحوه ارائه تلویزیون به همان اندازه که تصمیم می گیرد تلویزیون چه کاری انجام دهد ، برای آنچه در داخل است مهم است.

ما ورق های مشخصات را مطالعه می کنیم و سوکت های تلویزیون را آزمایش می کنیم تا ببینیم آیا این امر به مشخصات رقبا با قیمت های مشابه بستگی دارد یا خیر. به عنوان مثال ، آیا تعداد پورت های HDMI به همان اندازه وجود دارد و آیا این پورت ها قادر به انتقال همان مقدار داده هستند؟ ما از طریق جک های مختلف ویدیو پخش می کنیم تا مطمئن شویم که به درستی پخش می شوند.

همچنین مسئله سازگاری قالب وجود دارد. اگر تولید کننده ای ادعا کند با یک قالب ویدیویی خاص سازگار است ، این مورد را بررسی خواهیم کرد. اگر آنها قول بروزرسانی دهند ، ما آن را بررسی خواهیم کرد. ما همچنین توجه داریم که آیا قالب های سازگار یک محصول با روند مطابقت دارد. اگر صنعت استاندارد خاصی را تصویب کند و محصولی از آن پشتیبانی نکند ، آن را یادداشت خواهیم کرد.

عملکرد نرم افزار

امروزه اکثر تلویزیون ها با رابط کاربری ارائه می شوند. اولین روشی که ما برای ارزیابی این موضوع ارزیابی می کنیم این است که ببینیم کدام برنامه ها / خدمات پخش جریانی در آن گنجانده شده است و اینکه آیا برنامه ای برای راه اندازی برنامه های از دست رفته در آینده نزدیک وجود دارد. ما همچنین بررسی می کنیم که آیا این برنامه ها با 4K و HDR سازگار هستند.

علاوه بر این ، ما با پرش دستی بین برنامه ها ، تنظیمات و کانال ها ، عملکرد نرم افزار تلویزیون را بررسی می کنیم. این معمولاً برای لکنت تلویزیونهای کندتر کافی است ، در حالی که تلویزیونهای سریعتر پاسخگو هستند.

تجهیزات جانبی

ما تأکید زیادی بر لوازم جانبی تلویزیون مانند کنترل از راه دور داریم. این مهم است زیرا همان چیزی است که شما هر وقت از تلویزیون استفاده می کنید با آن ارتباط برقرار می کنید. برخی از تلویزیون ها دارای چندین کنترل از راه دور هستند ، برخی از آنها دارای یک واحد با ویژگی های اضافی هستند ، در حالی که برخی دیگر از موارد ساده با کیفیت ساخت درجه یک هستند. آنها به صورت جداگانه ارزیابی نمی شوند ، اما به قابلیت استفاده کلی تلویزیون کمک می کنند.

پس از تمام آزمایشات ، ما تلویزیون را با استفاده از معیارهای ذکر شده در معیارهای ذکر شده در اینجا ارزیابی می کنیم. ابتدا بررسی می کنیم که عملکرد تلویزیون مطابق با الزامات سازنده است و همه ویژگی ها مطابق انتظار و تبلیغات کار می کنند.

ما بررسی می کنیم که اگر فاقد ویژگی های حیاتی باشد و آیا به طور کلی تحت تأثیر قرار می گیرد ، چگونه با سایر محصولات مشابه مقایسه می شود.

# ارزش همچنین در هنگام ارزیابی مورد توجه قرار می گیرد. اگر کالای رقیب با هزینه کمتری ، ویژگی ها یا عملکردی معادل ارائه دهد ، این نتیجه را تحت تأثیر قرار می دهد. همچنین ، اگر دستگاهی فقط کمی گران است ، اما عملکرد قابل توجهی بهتر دارد ، بنابراین ما به همین ترتیب یادداشت خواهیم کرد.

اگر چیزی را که فکر می کنید باید آن را پوشش دهیم از دست دادیم ، با ما در TwitterTrustedReviews تماس بگیرید یا می توانید ویرایشگر را از طریق [email protected] ایمیل کنید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *