Dolby Vision برای بازی ها Xbox Series X | است Sخبر خوب برای دارندگان Xbox Series X مایکروسافت اعلام کرده است که این کنسول ها با پیوستن به قالب صوتی Dolby Atmos که قبلاً پشتیبانی شده است ، Dolby Vision HDR را برای بازی دریافت می کنند.

لری هریب (یعنی سرگرد نلسون) اخبار را از طریق حساب کاربری خود توییت کنید و پیام با توجه به فعال بودن Dolby Vision برای سرویس های پخش ویدئو ، قالب سازگار HDR را به سمت بازی کنسول های Xbox می آورد.

با این حال ، یک هشدار وجود دارد. ویژگی HDR در حال حاضر فقط برای اعضای حلقه Xbox Insider Alpha در دسترس است ، زیرا این ویژگی قبل از انتشار عمومی آزمایش شده است. اگر بخشی از این برنامه باشید ، اولین کسی هستید که تفسیر Xbox Dolby Vision را برای بازی آزمایش می کند.

پس از پخش ، دارندگان Xbox برای استفاده از یک تلویزیون مجهز به Dolby Vision نیاز دارند. با توجه به اینکه محدوده OLED ال جی شریک رسمی جدیدترین کنسول های مایکروسافت است ، این بهترین مکان برای شروع است. اگرچه ما آنچه را که می توانیم به عنوان بهترین عملکرد در کلاس تأخیر در بازار بازی های تلویزیونی ارزیابی کنیم ، داریم ، سامسونگ از Dolby Vision در هیچ یک از تلویزیون های خود پشتیبانی نمی کند.

اضافه شدن Dolby Vision به گیمرها این امکان را می دهد تا بازی های خود را با نمایش تصویری خواستارتر ، که شامل لهجه های روشن تر ، کنتراست واضح تر و رنگ های واضح تر است ، بازی کنند. دالبی ادعا می کند که با فعال کردن Vision HDR ، گیمرها می توانند مخالفانی را ببینند که در سایه پنهان شده اند (هرچند به نظر می رسد این یک حقه است) ، و با افزایش دامنه کنتراست ، احساس بهتری برای روشن ترین سفیدها و عمیق ترین افراد سیاه وجود دارد. برای وضوح و دقت بهتر از تصویر با توجه به اینکه Dolby Vision یک قالب HDR سازگار است ، در هر زمان به طور خودکار HDR را برای بهترین عملکرد ممکن (با توجه به قابلیت های تلویزیون) می سازد.

اخبار مربوط به اینکه کدام بازی ها از Dolby Vision پشتیبانی می کنند بعداً مشخص خواهد شد ، اگرچه می توانیم فرض کنیم که تولید آینده اولین طرف مایکروسافت نیز در آن گنجانده شود و ممکن است شاهد بازی های قدیمی تر با لمس صورت Dolby Vision باشیم (این حدس و گمان از طرف ما است).

گفته می شود که دالبی و مایکروسافت با سازندگان تلویزیون همکاری نزدیک دارند تا نرمترین و اتوماتیک ترین تجربه بازی Dolby Vision را ایجاد کنند. آلفای خودیها باید اطمینان حاصل کنند که تلویزیون های آنها با جدیدترین سیستم عامل به روز هستند و ، بر اساس اعلامیه مطبوعاتی ، برای بهترین تجربه ممکن به پشتیبانی از حالت تأخیر کم (ALLM) یا نرخ تازه سازی متغیر (VRR) نیاز دارند. .

با توجه به اینکه Dolby Vision برای بازی ها در مرحله آزمایشی برای جمع آوری بازخورد است ، شکل فعلی آن نماینده تجربه نهایی نخواهد بود. ظاهر آن جالب است ، زیرا Dolby فناوری Vision HDR خود را به سایر رسانه های تصویری منشعب می کند و Xbox ویژگی دیگری به دست می آورد که به نظر نمی رسد به زودی در PS5 سونی ظاهر شود.

Dolby Vision چیست؟

Dolby Vision یک نوع HDR است ، که یک لایه فراداده پویا به سیگنال اصلی HDR اضافه می کند. این فراداده پویا شامل دستورالعمل های صحنه به صحنه (یا فریم به فریم) از سازندگان محتوا در مورد چگونگی ارائه تلویزیون تصاویر برای افزایش همه چیز از روشنایی تا کنتراست ، جزئیات و ارائه رنگ است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *