Galaxy Watch 4 با Wear OS نشان می دهد که چرا گوگل و سامسونگ برای مبارزه با Apple Watch به یکدیگر احتیاج دارند


کریس اسمیت می گوید شایعات مبنی بر بازگشت Samsung Galaxy Watch 4 با گوگل به رختخواب برای هر دو طرف تقویت خواهد شد.

هر دو محدوده Samsung Galaxy Watch و Wear OS گوگل به یکدیگر نیاز دارند. گوگل کار خوبی در ایجاد احساس Wear OS به عنوان یک معامله بزرگ انجام نداد ، اما واقعیت این است که این سرویس شامل خدمات کلیدی Google و بسیاری از برنامه های مهم شخص ثالث است که هر رقیب واقعی اپل واچ به آن نیاز دارد.

اگر سامسونگ تصمیم بگیرد سیستم عامل خانگی تایزن خود را برای گلکسی واچ 4 که تابستان امسال پیش بینی می شود کنار بگذارد ، اقدامی منطقی خواهد بود که می تواند این پوشیدنی را به بهترین ساعت هوشمند برای افراد خارج از اکوسیستم اپل تبدیل کند.

سال گذشته یک Samsung Galaxy Watch 3 4.5 از 5 ستاره به دست آوردیم. کمال فقط عمر بهتر باتری و انتخاب بیشتر برنامه ها بود. بازرسان ما می نویسد: “برای اینکه روشن باشم ، پشتیبانی از برنامه نزدیک به سطح Apple Watch نیست.” Wear OS به روز شده می تواند قدرت فروشگاه Play را برای دارندگان تلفن های Android به ارمغان بیاورد.

مالک ما Alastair Stevenson نوشت: “Galaxy Watch 3 قاتل مورد انتظار Apple Watch در Android نیست.” اگر این ساخت کلاس درجه یک ، طراحی عالی ، تعجب برانگیز ردیابی سلامتی و تناسب اندام و ویژگی های جامد ساعت هوشمند ، Galaxy Watch 4 می تواند یک فروشگاه برنامه داشته باشد که بهترین فروشگاه Play را ارائه می دهد. از قضا ، آل مخالف است.

تا حدودی تز او را می بینم. Wear OS در حال حاضر کامل نیست. تغییر این مورد نیاز به تلاش گوگل دارد. مانند برخی از تلاش های واقعی. متعاقباً تماس گرفتن با آن Wear OS قابل تأیید است. این شرکت به طور مداوم از سیستم عامل پوشیدنی خود غفلت می کند و اکنون تنها تعداد کمی از تولیدکنندگان به Wear OS اعتقاد دارند – TicWatch ، Fossil و Misfit در میان آنها.

اپل واچ همچنان استاندارد استاندارد ساعت هوشمند است ، اما اینطور نیست که بسته تعقیب و گریز زندگی را به ویژه دشوار کند. به نظر می رسد بیشتر ساعت های هوشمند دیگر یکی دو کار را به خوبی انجام می دهند ، اما تلاش می کنند تا بسته کامل اپل را با هم مطابقت دهند.

به عنوان مثال ، ساعت های متمرکز بر تناسب اندام مانند محدوده Garmin Fenix ​​بهتر هستند ، اما به اندازه ساعت های هوشمند کارایی ندارند. گزینه های خوبی برای کاربران اندروید مانند TicWatch Pro 3 وجود دارد که بهترین خدمات Google را ارائه می دهد ، اما سخت افزار چندان مطلوبی نیست. Fitbit Sense کلیه فعالیتهای کاربر محور را ردیابی می کند و از الکسا استفاده می کند ، اما FitbitOS فاقد یک مجموعه برنامه کاملاً بسته بندی شده است.

ما می توانیم ادامه دهیم. Huawei Watch GT 2 Pro دو هفته عمر باتری را ارائه می دهد و تقریباً هر ساعت هوشمند پیشرفته دیگری را بهبود می بخشد. با این حال ، از آنجا که گوگل طبق قانون تجارت ایالات متحده در حال حاضر از ارائه برنامه ها و خدمات خود به Huawei منع شده است ، این شرکت چینی اکنون جایگزین سیستم عامل Harmony خود خواهد شد ، و همان مشکلی را که ساعت های Tizen سامسونگ اکنون متحمل شده اند ، قرار می دهد: برنامه های کافی نیست.

Huawei Watch GT2 Pro

Wear OS (نه Android Wear) به دلیل یک تعمیر اساسی انجام شده و این می تواند سال مناسبی باشد. مدت هاست شایعاتی درباره ساعت Pixel دیده می شود که هرگز با نسخه های محصول روبرو نمی شوند. امسال ممکن است متفاوت باشد ، گوگل اعلام کرد که قصد دارد اولین مارک Pixel Watch خود را برای همراهی Pixel 6 همراهی کند. در این صورت ، Wear OS مطمئناً عشق و توجه لازم را در تمام این مدت خواهد داشت. شاید ما شاهد یکپارچه سازی سیستم عامل Fitbit باشیم که گوگل پس از خرید Fitbit قبلاً آن را کنترل کرده است؟

این می تواند یک کاتالیزور برای دستگاه های پوشیدنی گوگل باشد که سامسونگ عاقلانه از آن استفاده می کند. علاوه بر این ، تعداد کمی از غول های فناوری هستند که بیش از سامسونگ و گوگل برای جایگاه برجسته یکدیگر کار کرده باشند (خوب ، شاید اینتل و مایکروسافت).

سامسونگ از جمله اولین شرکت هایی بود که گوشی اندرویدی را راه اندازی کرد. Galaxy S2 ، به همراه HTC Hero ، شاید اولین گوشی اندرویدی “واو” باشد که واقعاً با آیفون رقابت می کند. سامسونگ به قرار دادن اندروید روی نقشه کمک کرد و طی سالیان گذشته ، مجموعه Galaxy به طور مداوم بهترین تلفن های اندرویدی را در بازار ارائه می دهد.

هیچ دلیلی وجود ندارد که این امر برای صنعت ساعت های هوشمند قابل تکرار باشد ، به روشی مشابه ، یک یا دو ضربه از سخت افزار خانگی اپل و یک اکوسیستم نرم افزاری اختصاصی و نرم افزاری کاملاً مسلط باشد.

Galaxy Watch 4 سرانجام ممکن است همان ساعت هوشمند باشد که کاربران اندروید – که به طور موثری از داشتن اپل واچ مستثنی است – رویای آن را داشته اند. سامسونگ و گوگل در اوایل دهه به یکدیگر نیاز دارند. می توان ثمرات بیشتری از آنچه که یک همکاری برنده برای هر دو بوده است ، مشاهده کرد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *