چرا لپ تاپ های Nvidia RTX 3050 فقط مخصوص گیمرها نیستند


انویدیا پردازنده های گرافیکی RTX 3050 و RTX 3050 Ti را در این هفته معرفی کرد ، اما اگرچه بدون شک مورد توجه گیمرهای بودجه قرار می گیرند ، اما آنها همچنین می توانند از MacBook Pro برای ایجاد محتوا استفاده کنند.

پردازنده های گرافیکی انویدیا فقط برای بازی نیست. متشکرم به درایورهای رایگان Nvidia Studio ، که می توانند پردازنده های گرافیکی RTX 3050 و RTX 3050 Ti را برای ایجاد محتوا به جای بازی بهینه سازی کنند. طبق گفته انویدیا ، “درایورهای Nvidia Studio بهترین کارایی و قابلیت اطمینان را هنگام کار با برنامه های خلاقانه به هنرمندان ، سازندگان و توسعه دهندگان 3D ارائه می دهند.”

اگرچه این درایورها در بسیاری از پردازنده های گرافیکی Nvidia کار می کنند ، اما به خصوص با GPU های موبایل RTX 3050 و RTX 3050 Ti به خوبی سازگار هستند. مارک های مختلف لپ تاپ کاملاً با من موافق هستند ، زیرا لپ تاپ های غیر بازی مانند Dell XPS 15 و Lenovo IdeaPad 5i Pro پردازنده گرافیکی موبایل RTX 3050 را در آغوش می کشند.

اما پردازنده های گرافیکی RTX 3050 در مقایسه با گزینه های موجود مانند گزینه های MacBook Pro چقدر خوب هستند؟ انجام آزمایشات خودم خیلی زود است اما انویدیا معیارهای خاص خود را ارائه داده است. فعلاً با کمی نمک این نتایج را بگیرید ، اما هنوز هم جالب است که نگاه کنید.

اعتبار: انویدیا

انویدیا ادعا می کند که یک لپ تاپ با RTX 3050 Ti سرعت 3.1 برابر سریعتر از لپ تاپ متکی به گرافیک یکپارچه Intel Iris Xe خواهد دید. این بدیهی است که سرعت صادرات Adobe Premiere Pro به طور قابل توجهی کمتر است و از 60 دقیقه به 20 دقیقه استثنایی کاهش می یابد. و در مقایسه با MacBook Pro با پردازنده گرافیکی Radeon Pro 5600M ، RTX 3050 Ti با اختلاف 8 دقیقه سریع تر است.

اعتبار: انویدیا

انویدیا همچنین پیشنهاد می کند که RTX 3050 Ti می تواند در عرض فقط 26 دقیقه صحنه سنگینی را در مخلوط کن ایجاد کند که در مقایسه با MacBook Pro (Radeon Pro 5600M) که 1 ساعت و 17 دقیقه به طول می انجامد ، بسیار سریع است.

بنابراین ، اگر نتایج بنچمارک انویدیا دقیق باشد ، تردیدی نیست که پردازنده های گرافیکی RTX 3050 در مقایسه با قدرتمندترین گرافیک 16 اینچی MacBook Pro و Iris Xe عملکرد برتر را ارائه می دهند. اما این بدون دانستن امتیازات قیمت خیلی مفید نیست.

خوشبختانه ، وسوسه انگیزترین جنبه پردازنده های گرافیکی RTX 3050 این است که هزینه های زیادی برای سازندگان در لپ تاپ ها صرف نمی شود. گزارش شده است که قیمت Dell XPS 15 با RTX 3050 Ti 1249.99 دلار خواهد بود. به سختی ارزان است ، اما در نظر داشته باشید که ارزانترین مک بوک پرو 16 اینچی 2399.00 دلار قیمت دارد و ناگهان دل کاملاً مقرون به صرفه به نظر می رسد.

البته ، MacBook Pro 2021 آینده احتمالاً با اختلاف قابل توجهی از RTX 3050 پیشی خواهد گرفت ، اما انتظار می رود لپ تاپ اپل نیز هزینه بسیار کمی داشته باشد. اگر می خواهید هزینه ها را به حداقل برسانید ، اما همچنان می خواهید ویدیو را ویرایش کنید و در حین حرکت متحرک باشید ، قطعاً ارزش بررسی این لپ تاپ های جدید RTX 3050 را دارد.

ما سعی خواهیم کرد پس از راه اندازی لپ تاپ های RTX 3050 در ماه های آینده ، هرچه بیشتر آنها را بررسی کنیم ، بنابراین اگر به این GPU های جدید تلفن همراه علاقه مند هستید ، مطمئن باشید که بررسیهای معتمد را برای به روزرسانی های آینده بررسی کنید.


Ctrl + Alt + Delete ستون هفتگی ما با تمرکز بر محاسبات است ، جایی که ما به دنیای رایانه ها ، لپ تاپ ها ، قطعات ، لوازم جانبی و موارد دیگر می پردازیم. هر شنبه بعد از ظهر آن را در بررسیهای معتمد پیدا کنید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *