چگونه گوش دادن به صدای بدون ضرر در اپل موزیک


اپل از ماه آینده بدون هزینه اضافی کلاس مشترک صوتی Lossless را برای مشترکین Apple Music ارائه می دهد. در اینجا مواردی است که شما برای لذت بردن از ارتقا free رایگان با کیفیت استودیو از ماه ژوئن نیاز دارید.

اپل با اعلام اینکه بزودی اپل موزیک با Spatial Audio با Dolby Atmos و همچنین Lossless audio برای کل 75 میلیون آهنگ در کاتالوگ خود واقعاً گربه را در میان کبوترهای ضرب المثلی قرار داده است.

آهنگ های صوتی بدون ضرر ، تمام داده های مورد نیاز برای پخش فایل را با کیفیت تقریباً اصلی حفظ می کنند ، در حالی که اندازه پرونده را برای مصرف بیشتر می کنند ، کاهش می دهد. اپل برای ارائه این فناوری از فرمت جدید ALAC (رمزگذار صوتی Apple Lossless) استفاده خواهد کرد.

این شرکت توضیح می دهد: “فشرده سازی صوتی بدون ضرر در حالی که تمام داده ها را کاملاً حفظ می کند ، اندازه فایل اصلی آهنگ را کاهش می دهد. اپل موزیک کل کاتالوگ خود را با بیش از 75 میلیون آهنگ در صوتی بدون ضرر و با وضوح مختلف در دسترس قرار می دهد. در Apple Music ، “Lossless” به صدای بدون ریزش تا 48 کیلوهرتز و “Hi-Res Lossless” به صدای بدون افت از 48 کیلو هرتز تا 192 کیلو هرتز اشاره دارد. پرونده های Hi-Res بدون ضرر و بدون ضرر بسیار بزرگ هستند و از پهنای باند و فضای ذخیره سازی بسیار بیشتری نسبت به پرونده های استاندارد AAC استفاده می کنند. “

با این وجود ، اگرچه این به روزرسانی هزینه ای را در بر نمی گیرد ، اما همه مشترکین اپل موزیک نمی توانند با کیفیت و کیفیت جدید جدید با کیفیت بالا ، به کتابخانه خود گوش دهند. فقط بخشی از سخت افزار سازگار است و در بعضی موارد باید یک ابزار اضافی خریداری شود.

به عنوان مثال ، برنامه Apple Music برای iPhone ، iPad ، Mac و Apple TV از Lossless Audio پشتیبانی می کند. با این وجود به iOS 14.6 آینده ، iPadOS 14.6 ، macOS 11.4 یا tvOS 14.6 آینده نیاز دارید. اپل ادعا می کند برای دستیابی به این نت های صوتی صوتی ، برخی از تجهیزات خارجی مورد نیاز است ، مانند USB Digital to Analog Converter برای آهنگ های با کیفیت بالا با بالاترین درجه و بدون افت.

با این حال AirPods و AirPods Pro این شرکت – اگرچه بخشی از نسخه Dolby Atmos را پشتیبانی می کنند – از Lossless Audio پشتیبانی نمی کنند. همین امر در مورد هدفون جدید پیشرفته AirPods Max به دلیل کدک های ناسازگار وجود دارد. در حال حاضر مشخص نیست که کدام بلندگوها و هدفون های سازندگان شخص ثالث صدا از استاندارد جدید پشتیبانی می کنند و آیا اصلاً می توان این کار را به صورت بی سیم انجام داد یا خیر.

مطمئناً طی هفته های آینده در این مورد بیشتر خواهیم آموخت ، اما از اپل توضیحاتی در این مورد خواستیم.

از اینجا باید پرونده های با کیفیت بالاتر را در تنظیمات فعال کرده و انتخاب کنید که چه زمانی می خواهید آنها را قرار دهید. به عنوان مثال ، شما می خواهید Hi-Res بدون ضرر و بدون ضرر را از طریق اتصال Wi-Fi انتخاب کنید. Lossless (16 بیت در 44.1 کیلوهرتز) صدای با کیفیت CD را ارائه می دهد ، در حالی که Hi-Res Lossless (24 بیت در 192 کیلوهرتز) اساساً صدای استودیویی است که می شنوید ، به شرط اینکه صدای خانگی خوبی تنظیم کرده باشید.

اپل اضافه می کند: “شما می توانید با از دست دادن آخرین برنامه اپل در iPhone ، iPad ، Mac یا Apple TV بدون از دست دادن صدا گوش دهید.” اپل در بیانیه ای گفت: “صدا را بدون ضرر در تنظیمات> موسیقی> کیفیت صدا روشن کنید.” “شما می توانید بین Lossless و Hi-Res Lossless برای اتصالات تلفن همراه یا Wi-Fi یکی را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که Hi-Res Lossless به تجهیزات خارجی مانند مبدل دیجیتال به آنالوگ USB نیاز دارد. “منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *