کدام برنامه پیام رسانی را باید بارگیری کنید؟در اوایل سال جاری ، WhatsApp از بروزرسانی شرایط خود خبر داد که به کاربران نیاز خواهد داشت رضایت برای به اشتراک گذاشتن داده های خود با فیس بوک. این خبر بسیاری از کاربران را به مراجعه به سیستم عامل های پیام رسان جایگزین – از جمله سیگنال و تلگرام سوق داد.

اکنون ، با آخرین مهلت تجدید نظر شده (و به تازگی تصویب شده) 15 مه ، این برنامه به تصمیم خود برای محدود کردن حساب هایی که از موافقت با سیاست حریم خصوصی بحث برانگیز امتناع می ورزند بازگشت – چیزی مانند. به جای از دست دادن سریع دسترسی به برنامه ، کاربرانی که کلیک روی “پذیرش” را به تأخیر انداخته اند اکنون می توانند در هفته های آینده قبل از شروع عملکرد خود ، یادآوری های “دائمی” را انتظار داشته باشند.

WhatsApp این هفته در صفحه پشتیبانی خود هشدار داد: “پس از چند هفته عملکرد محدود ، شما قادر به دریافت تماس یا اعلان های دریافتی نخواهید بود و WhatsApp ارسال پیام و تماس به تلفن شما را متوقف می کند.”

بنابراین اگر علاقه ای به پذیرش شرایط جدید ندارید ، چه می کنید؟ خوشبختانه چندین برنامه پیام رسانی وجود دارد که خوشحال می شوند چت های گروهی شما خانه جدیدی ارائه دهند. ما در گذشته با کارشناسان امنیتی تماس گرفته ایم تا از نزدیک به سیگنال و تلگرام نگاهی بیندازیم ، اما این دو چگونه با هم مقایسه می شوند؟

در اینجا گفته های کارشناسان McAfee و IntSights در مورد Signal ، Telegram و نحوه صف آرایی این دو سرویس پیام رسان هنگام کار با داده های شما وجود دارد.

اگر نگرانی اصلی برای یافتن یک برنامه پیام رسان جدید حریم خصوصی است ، ممکن است گزینه Signal گزینه بهتری باشد.

رئیس توضیح داد: “سیگنال به عنوان یک برنامه غیرانتفاعی و متمرکز بر حریم خصوصی ، می گوید هیچ انگیزه مالی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی با کاربران خود ندارد ، و این گزینه را برای افرادی که می خواهند از یک برنامه پیام خصوصی و حریم خصوصی استفاده کنند ، یک گزینه امن می کند.” دانشمند و همکار مک آفی ، راج سامانی.

اگر نمی خواهید کسی به بالای پیام های شما دزدکی حرکت کند یا به تماس های صوتی شما گوش دهد ، باید مطمئن شوید که برنامه پیامرسانی بعدی شما نیز رمزگذاری پایان به انتها دارد.

در حالی که هر دو تلگرام و سیگنال این ویژگی را دارند ، فقط Signal به طور پیش فرض فعال است. برای دسترسی به رمزگذاری انتها به انتهای تلگرام ، باید مطمئن شوید که از ویژگی “چت مخفی” برنامه که فقط در پیام های یک به یک موجود است ، استفاده می کنید. این بدان معناست که اگر می خواهید یک چت گروهی رمزگذاری شده از انتها به انتها را در تلگرام آغاز کنید ، شاید خوش شانس نباشید.

پاول پرودوم ، رئیس سرویس مشاوره اطلاعات تهدید IntSights گفت: “سیگنال همچنین از فراداده کاربر مانند محافظت در رمزگذاری یا ضبط نکردن ، محافظت بیشتری می کند.”

“در مقابل ، تلگرام همانطور که در گذشته اتفاق افتاده است ، خطر بیشتری در معرض نمایش اطلاعات کاربر قرار دارد. به عنوان مثال ، گروه جاسوسی سایبری ایرانی Rocket Kitten شماره تلفن 15 میلیون کاربر ایرانی تلگرام را با حمایت مالی دولت در سال 2016 دریافت کرد. تلگرام در میان مخالفان ایرانی محبوب است ، ممکن است برخی از آنها توسط دولت ایران تحت کنترل و نظارت باشند. ” .

تلگرام همچنین اطلاعات بیشتری نسبت به سیگنال جمع آوری می کند.

سامانی توصیه می کند: “هنگام انتخاب تغییر برنامه های پیام رسانی ، حفظ حریم خصوصی و جمع آوری اطلاعات باید از اهمیت بالاتری برخوردار باشد و ارزش دارد قبل از تصمیم گیری برخی از تحقیقات را انجام دهید.”

“سیگنال برای محرمانه بودن داده ها طراحی شده است. او ادعا می کند که هرگز اطلاعات حساس کاربر را جمع آوری یا ذخیره نمی کند ، به این معنی که آنها نمی توانند با هویت شما مرتبط شوند. همچنین ، در نتیجه رمزگذاری آن به انتها ، محتوای پیام های ارسالی از طریق برنامه برای اشخاص ثالث و حتی خود سیگنال در دسترس نیست. طبق سیاست حفظ حریم خصوصی تلگرام ، برخی از فراداده ها ، از جمله آدرس های IP ، جزئیات دستگاه و تاریخچه تغییر نام کاربری ، به مدت 12 ماه در ابر داده تلگرام ذخیره می شوند. می تواند مربوط به شما و هویت شما باشد.

در حالی که به نظر می رسد در این مرحله تلگرام از Signal عقب است ، این برنامه شامل برخی از ویژگی های قابل توجه حریم خصوصی ، از جمله رمزگذاری سرور به مشتری و پیام رسانی خود تخریبی است.

سامانی گفت: “یک ویژگی کلیدی تلگرام این است که دو لایه رمزگذاری امن به کاربران خود ارائه می دهد ، به این معنی که هر دو چت خصوصی و گروهی در ابر از رمزگذاری سرور به مشتری پشتیبانی می کنند.”

اگر می خواهید پیام های خود را برای تعداد بیشتری از افراد پخش کنید یا فایلهای تصویری و تصویری جامد ارسال کنید ، تلگرام نیز انتخاب بهتری است.

“تلگرام همچنین به کاربران پیامی از بین بردن خود ارائه می دهد و همچنین تعدادی از ویژگی های مناسب را نیز ارائه می دهد. به عنوان مثال ، یک گپ گروهی که در تلگرام میزبانی می شود می تواند تا 200000 نفر در یک چت گروهی در مقابل 1000 نفر در سیگنال داشته باشد. همچنین می توانید پرونده های بزرگتر از Signal را به تلگرام منتقل کنید. ”

اگرچه توجه به همه موارد بالا مهم است ، در پایان این راه حل احتمالاً به آنچه دوستان و خانواده شما از قبل استفاده می کنند – یا آماده بارگیری است – خلاصه خواهد شد. از این گذشته ، انتقال به یک برنامه پیام رسان جدید هیچ معنایی ندارد مگر اینکه افرادی برای گفتگو با آنها باشند.

همچنین توجه به خواسته های شما از سرویس پیام رسانی بسیار مهم است.

سامانی گفت: “موارد زیادی به مورد استفاده خاص شما و همچنین بستر غالب آن بستگی دارد که مخاطبین شما از آن استفاده می کنند.”

“به عبارت دیگر ، اگر بیشتر مخاطبین شما از یک سیستم عامل خاص استفاده می کنند ، به احتمال زیاد تصمیم شما تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.”

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *