تراشه بعدی MacBook Pro اپل می تواند نسبت به M1 “پیشی بگیرد”گزارش جدید بلومبرگ ظاهراً جزئیات بیشتری درباره تراشه آینده اپل را که لپ تاپ MacBook Pro 2021 را تأمین می کند ، فاش کرده است.

بلومبرگ گزارش داد که منابع آن تأیید کرده اند که پردازنده جدید سیلیکون اپل برای MacBook Pro “به طور قابل توجهی از عملکرد و توانایی تراشه های فعلی M1 فراتر خواهد رفت”.

علاوه بر این ، بلومبرگ فاش کرده است که اپل قصد دارد هم یک مک بوک پرو 14 اینچی و هم یک مدل جدید 16 اینچی با یک شاسی باز و شارژر MagSafe را به بازار عرضه کند. هر دو مدل از پردازنده جدید اپل بهره می برند.

حدس زده می شود که تراشه جدید اپل ممکن است M1X یا M2 نامیده شود ، اما هنوز تأییدی در این باره وجود ندارد. با این حال ، بلومبرگ برخی از ویژگی های بالقوه را آشکار کرده است ، انتظار می رود پردازنده بعدی اپل شامل 8 هسته با عملکرد بالا و 2 هسته با مصرف انرژی باشد.

Apple M1 تراشه بدون عنوان اپل
هسته های با کارایی بالا 4 8
هسته های کارآمد انرژی 4 2
هسته های گرافیکی 7/8 16/32
اعتبار: بلومبرگ

اگر چنین مشخصاتی دقیق باشد ، جای تعجب نخواهد بود که ببینید تراشه جدید اپل با دو برابر تعداد هسته های با کارایی بالا و 4 برابر هسته گرافیکی ، از نظر عملکرد بهتر از M1 عمل می کند. اپل پیشنهاد می کند پردازنده جدید اپل در 16 و 32 هسته گرافیکی در دسترس خواهد بود.

بلومبرگ همچنین ادعا می کند تراشه جدید اپل تا 64 گیگابایت حافظه دارد که یک جهش بزرگ نسبت به درپوش 16 گیگابایتی M1 است.

MacBook Pro نه تنها از تراشه کاملاً جدیدی بهره مند خواهد شد ، بلکه بلومبرگ به اپل پیشنهاد می کند پردازنده های اضافی Mac Pro و MacBook Air 2021 را نیز منتشر کند.

گفته می شود پردازنده جدید اپل سیلیکون برای مک بوک ایر 2021 و مک بوک پرو 13 اینچی به همان تعداد هسته محاسباتی M1 دارد اما سرعت بیشتری خواهد داشت. همچنین انتظار می رود که حداکثر تعداد هسته های گرافیکی از 8 به 10 افزایش یابد ، و باعث می شود دستگاه های قابل حمل در بارهای زیاد مانند ویرایش ویدئو ، حتی بهتر شوند. به گفته بلومبرگ ، این تراشه ممکن است اواخر امسال وارد شود.

و سپس گزارشاتی مبنی بر اینکه Mac Pro با پردازنده جدید جدید Apple Silicon ، از جمله 40 هسته محاسباتی بزرگ متشکل از 32 هسته با عملکرد بالا و 8 هسته با عملکرد بالا ، اداره می شود. بدیهی است که تعداد هسته های گرافیکی نیز به 128 واحد خواهد رسید ، و این یک ماشین بالقوه هیولا است.

با این حال ، انتظار می رود این Mac Pro جدید تا سال 2022 راه اندازی شود ، بنابراین هنوز منتظر است تا این دسکتاپ نور روز را ببیند.

در هر صورت ، به نظر می رسد که اپل در حال آماده سازی برای بالا بردن انقلاب سیلیکون اپل است زیرا به نظر می رسد این شرکت قصد دارد انتقال خود را از پردازنده های اینتل کامل کند.

برای اطلاع از آخرین اطلاعات در مورد تراشه ها و محصولات جدید اپل ، از جمله MacBook Pro 2021 و MacBook Air 2021 ، مطمئن باشید که بررسیهای مطمئن را دنبال می کنید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *