گوگل ، سامسونگ و Fitbit در حال کار بر روی بزرگترین به روزرسانی Wear OS تا به امروز هستندگوگل “همکاری با سامسونگ و Fitbit برای ارائه نرم افزار به روز شده” و “بزرگترین بروزرسانی Wear OS” تاکنون را اعلام کرده است.

در جریان رویداد Google I / O در سال 2021 ، گوگل چندین اطلاعیه کلیدی در مورد برنامه های خود برای Wear OS منتشر کرد ، بزرگترین آنها این بود که Samsung Galaxy Watch 4 Tizen را رها کرده و Wear OS را به کار می گیرد.

طبق گفته سامسونگ ، گلکسی واچ 4 برخی از ویژگی های اصلی خط گلکسی واچ را که ممکن است قابلیت بارگیری آهنگ از Spotify و همچنین دسترسی به آموزش بصری باشد ، حفظ خواهد کرد ، اما این تایزن ، همانطور که می دانیم ، خواهد بود در راه خروج است.

در مورد سیستم عامل Wear ، گوگل تأکید کرد که نکات برجسته اصلی آن در به روزرسانی ، بهبود عمر باتری ، احیای نحوه تعامل ما با دستگاه های پوشیدنی و ایجاد یک تجربه تناسب اندام با ثبات تر است.

از نظر تناسب اندام ، گوگل با انتقال برخی از ویژگی های ردیابی Fitbit به سیستم عامل Wear OS ، از تخصص Fitbit بهره مند خواهد شد. اگرچه جزئیات مربوط به ویژگی های موجود کم است ، اما هرگونه تأثیر از Fitbit از نظر قابلیت ردیابی کمی منسوخ شده Google Fit در وضعیت فعلی تغییر قابل توجهی خواهد داشت.

با حل یک مشکل اساسی که هنگام خاموش شدن موسیقی Google Play در سال گذشته رخ داد ، کاربران مجدداً می توانند به صورت آفلاین به موسیقی گوش دهند ، با اعلام Google که برنامه YouTube Music راهی Wear OS خواهد شد. در غیاب موسیقی Play ، دستگاه های Wear OS نمی توانند موسیقی را به صورت محلی ذخیره کنند ، در نتیجه عملکرد اساسی بی فایده است.

گوگل همچنین تأکید کرد که بستر Wear OS را به روی توسعه دهندگان باز می کند و به آنها امکان می دهد کاشی های خود را ایجاد کنند که از طریق شماره گیری به راحتی قابل دسترسی است. یک کاشی جدید نشان داده شده برای برنامه مراقبه آرام است – به کاربران اجازه می دهد با حداقل تلاش خود را مستقیماً در یک جلسه غوطه ور کنند.

این Wear OS جدید باید در پاییز راه اندازی شود ، اما Google هنوز تاریخ انتشار نهایی را تعیین نکرده است. با وجود همه این ویژگی ها ، این به روزرسانی است که در نهایت به Wear OS اجازه می دهد وظیفه Apple Watch را به عهده بگیرد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *