آیا Apple Music Lossless موجی از به روزرسانی های سخت افزاری را در iPhone ، AirPods و HomePod مشاهده خواهد کرد؟برخی از هیجان های اصلی در مورد Apple Music بدون ضرر در حال اتمام است ، زیرا به تدریج ظهور بسیاری از محصولات برجسته این شرکت از ویژگی Hi-Res پشتیبانی نمی کند و از آن پشتیبانی نمی کند.

گزارش ها ، برخی توسط اپل تایید شده اند ، نشان می دهد که هیچ یک از AirPods ، حتی AirPods Pro گران تر و AirPods Max ، به دلیل کدک بلوتوث ناسازگار ، از صدای با کیفیت CD پشتیبانی نمی کنند. در مورد بلندگوهای HomePod نیز همین طور است.

حتی اگر کابل را به AirPods Max اضافه کنید ، به دلیل نحوه کدگذاری فایل ها ، باز هم صوتی واقعی و بدون تلفات نخواهید داشت. گزارشی از The Verge بیان می دارد که پخش آهنگ آیفون در AirPods Max با جک 3.5 میلی متری و همچنین کلید محافظت در برابر صاعقه نیاز به تبدیل پرونده به آنالوگ و دیجیتالی شدن آن به 48 هرتز دارد. شاید خیلی خوب به نظر برسد ، اما اپل نمی تواند رسماً آن را “بدون ضرر” بخواند.

حتی جدیدترین آیفون ها نیز از پرونده های Hi-Res بدون ضرر کامل پشتیبانی نخواهند کرد ، این بدان معناست که کاربران به یک آیفون / مک با مبدل دیجیتال به آنالوگ احتیاج دارند و از برخی هدفون های سیمی مناسب برای استفاده بیشتر از نسخه رایگان استفاده می کنند.

پس راه حل چیست؟ خوب ، این ممکن است باشد که سخت افزار نسل بعدی اپل برای اولین بار از استانداردهای جدید پشتیبانی می کند ، مهم نیست که هر کسی که 549 پوند برای هدفون های داخلی AirPods Max تحویل داده است ، آن را دوست دارد.

ما انتظار داریم AirPods 3 یا AirPods Pro 2 (هرچه نامیده می شوند) راهی پیدا کنند که صدا را از طریق اتصال بی سیم بدون ضرر حفظ کند ، که احتمالاً به برخی از فن آوری های اتصال خود اپل برای اطمینان از بی سیم بودن آن نیاز دارد. اگر اپل هدفون های داخل گوش جدیدی از Beats یا نسل بعدی AirPods Max اضافه کند ، انتظار داریم که این کار نیز همان کار را انجام دهد.

آیا امکان پشتیبانی آیفون 13 از رمزگذارهای ردیف بالاتر صوتی یا فناوری های داخلی که نیاز به DAC اضافی را نفی می کنند وجود دارد؟ اپل سال آینده HomePod را تقویت می کند تا مطمئن شود که چنین است؟ باز هم ، این خبر خوبی برای کسانی نیست که قبلاً روی فناوری سرمایه گذاری کرده اند که باید سالها دوام داشته باشد ، اما اگر اپل به مصرف کنندگان اجازه دهد بیشترین بهره را از فناوری جدید جریان ببرند ، مطمئناً خبر خوبی خواهد بود.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *