مایکروسافت اینترنت اکسپلورر را راه اندازی می کند ، اما در Edge به کار خود ادامه می دهدمایکروسافت از برداشتن اینترنت اکسپلورر ، یکی از مهمترین نرم افزارهای تاریخ شبکه جهانی وب ، خبر داده است.

در یک پست وبلاگ ، مایکروسافت اعلام کرده است که پشتیبانی رسمی از مرورگر وب کلاسیک را از 15 ژوئن 2022 در برخی از نسخه های ویندوز 10 متوقف می کند.

مدتی است که این شرکت تمام تخمهای خود را در سبد اج قرار داده و معتقد است که زمان آن فرا رسیده است که همه بخواهند یا نخواهند به مرورگر مبتنی بر Chromium منتقل شوند.

در بحث “آینده اینترنت اکسپلورر Edge است” ، این شرکت توضیح می دهد که مرورگر جدیدتر که با ویندوز 10 راه اندازی شده است ، دارای حالت IE است که به پشتیبانی سایت ها و برنامه های قدیمی ادامه می دهد.

مدیر برنامه Edge Partner Group ، شان لیندرسای می نویسد: “Microsoft Edge نه تنها از اینترنت اکسپلورر سریعتر ، ایمن تر و پیشرفته تر است ، بلکه قادر است یک نگرانی اساسی را نیز حل کند: سازگاری برای وب سایت ها و برنامه های قدیمی و قدیمی.” . “Microsoft Edge دارای حالت اینترنت اکسپلورر داخلی (” حالت IE “) است ، بنابراین می توانید از طریق Microsoft Edge به این وب سایت ها و برنامه های قدیمی و مبتنی بر Internet Explorer دسترسی پیدا کنید.”

مایکروسافت می گوید این دلیل به بهبود سازگاری با همه چیزهای موجود در وب ، مزایای عملکرد Edge و کاملاً ساده این است که Edge در کل مرورگری بهتر برای استفاده از بهترین لپ تاپ ها و تلفن های هوشمند است.

در اوایل سال 2020 ، مایکروسافت نسخه جدید Edge مبتنی بر Chrome خود را در دسترس همه کاربران ویندوز 10 قرار داد ، وعده سرعت بیشتر ، امکان پخش ویدئو با کیفیت 4K و امکان نصب برنامه های افزودنی Google Chrome را داد.

طبق آمار Global Stats Statcounter ، وقتی نوبت به سهم بازار می رسد ، نه Edge و نه IE درختان را بالا نمی کشند. Chrome در همه سیستم عامل ها همچنان مسلط است و حدود 66٪ از تجارت وب را به طور كلی تشکیل می دهد. سافاری بعدی اپل با 18 درصد است که در حال حاضر Edge کمی بیش از 3 درصد از ترافیک را به خود اختصاص داده است. از آوریل سال جاری ، داده ها برای کل سیستم عامل نشان داد که IE کمتر از 1٪ از ترافیک را تشکیل می دهد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *