برنامه ها نیازی به مکان دقیق شما ندارند و Android 12 آن را متوقف می کندبه روزرسانی آینده Android 12 Google به شما امکان می دهد هنگام درخواست مجوز برنامه های تلفن همراه ، مکانی “تقریبی” را ارائه دهند.

گزینه جدید حفظ حریم خصوصی به این معنی است که کاربران گزینه دیگری غیر از اجازه دسترسی به مکان دقیق یا عدم دسترسی به آن را دارند.

این ویژگی جدیدی است که تشخیص می دهد بسیاری از این برنامه ها برای انجام وظیفه خود نیازی به ردیابی مکان دقیق کاربر ندارند. در بیشتر موارد ، مگر اینکه برنامه آن برای اهداف ناوبری به دسترسی به مکان متکی باشد ، یک ایده دشوار کافی است.

Google به توسعه دهندگان در سایت توسعه دهنده Android 12 (از طریق Android Police) می گوید: “شما می توانید بیشتر موارد استفاده را انجام دهید ، حتی وقتی فقط به اطلاعات موقعیت تقریبی دسترسی دارید.”

امکان انتخاب مکان دقیق یا تقریبی در Android 12 به گزینه های موجود ملحق می شود که به کاربران امکان می دهد هنگام استفاده از برنامه همیشه اجازه دهند ، هر بار درخواست کنند یا به طور کامل امتناع کنند.

https://www.youtube.com/watch؟v=gTUt9mwfPS8

گوگل توضیح داده است که کنترل های حفظ حریم خصوصی در قلب برنامه های آن برای اندروید 12 قرار دارند. این شرکت کنترل های جدید جدیدی را برای جمع آوری اطلاعات اضافه می کند که به کاربران امکان می دهد ببینند کدام برنامه ها چه زمانی داده ها را جمع می کنند.

در صورت تمایل ، کاربران می توانند این تنظیمات را از یک صفحه کنترل جدید تنظیم کنند یا از تنظیمات سریع دسترسی به مواردی مانند دوربین و میکروفون را برای همه برنامه ها خاموش کنند. مشخص نیست که آیا میکروفون به این مورد اضافه می شود یا خیر.

گوگل همچنین در مورد هسته Private Compute Core خود صحبت می کند که ابزارهای Now Playing و پیشنهادهای پاسخ هوشمند را براساس سبک شخصی شما هدایت می کند. این پردازش صدا و زبان حساس کاملاً روی دستگاه انجام می شود.

اندروید 12 اکنون در نسخه بتا برای Google Pixel 3 به بعد و همچنین تعداد کمی از دستگاه های شخص ثالث مانند OnePlus ، ASUS ، Xiaomi و ZTE در دسترس است. ما انتظار داریم اواخر همین تابستان نسخه ای کامل برای بهترین تلفن های اندرویدی و برخی ناخواسته ها عرضه شود.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *