Google توضیح می دهد که چگونه فناوری خانه هوشمند Matter در Nest و Android کار می کند


گوگل ، آمازون و اپل از جمله غول های فناوری هستند که سعی می کنند محصولات خانه های هوشمند از زیرساخت مشترکی برای سیستم عامل های مختلف برخوردار شوند.

استاندارد جدید ماده به این معنی خواهد بود که کسانی که خانه خود را بهسازی می کنند نگران این نباشند که آیا این محصول از پروتکل های جداگانه ای که پایه و اساس سیستم عامل های اصلی هستند پشتیبانی می کند یا خیر. هدف کلی این است که قابلیت همکاری بین بهترین دستگاه های خانه هوشمند افزایش یابد و آن را به خانه مردم تبدیل کند.

امید است که این استاندارد تولید محصولات شخص ثالث را برای پشتیبانی از الکسای آمازون ، سیری اپل ، دستیار گوگل و همه دستیارهای صوتی در حال ظهور برای تولید کنندگان شخص ثالث آسان کند. این اتحاد می گوید که می خواهد از فناوری خانه های هوشمند مطمئن و مطمئن برخوردار شود که به دستگاه ها اجازه دهد “امروز و فردا به طور یکپارچه با هم کار کنند”. او می گوید از سراسر صنعت پشتیبانی می شود و SmartThings سامسونگ نیز این استاندارد را به کار می برد.

در طول ورود به سیستم گوگل ، این شرکت فاش کرد که پروتکل Matter – از اواخر امسال – را به Nest و Android ارائه می دهد و این شرکت می گوید راه اندازی و جفت سازی دستگاه های جدید و اتصال دیگران آسان تر و سریعتر خواهد بود. علاوه بر این ، Google دستگاههایی مانند Nest Wi-Fi ، Nest Hub (نسل 2) و Nest Hub Max و همچنین ترموستات و بلندگوهای هوشمند را ارائه می دهد.

گوگل این هفته در یک پست وبلاگ نوشت: “اندروید یکی از سیستم عامل های پیشرو با پشتیبانی داخلی از Matter خواهد بود که به شما امکان می دهد به سرعت دستگاه های خود را با Google تنظیم کرده و برنامه های Android مورد علاقه خود را متصل کنید.” “برای تنظیم دستگاههای Matter خود فقط به چند ضربه نیاز خواهید داشت و روشهای زیادی برای کنترل فوری آنها مانند برنامه های دارای Android ، دستیار Google ، برنامه Google Home ، Android Power Controls و Google سازگار خواهید داشت. دستگاهها همچنین به بیش از یک میلیارد دستگاه اندرویدی اجازه می دهد تا همه محصولات دارای گواهی Matter را به راحتی تنظیم و کنترل کنید. “

فناوری پشت ، که قبلا Project CHIP نامیده می شد ، در نهایت به این معنی است که کاربران لازم نیست به دنبال نشانگر تأیید کنند که یک لامپ هوشمند ، قفل ، ترموستات یا هر چیز دیگری با الکسا ، HomeKit ، چیزهای هوشمند سامسونگ یا موارد دیگر کار می کند. دیگر این امر همچنین باعث می شود تا انتقال از یک ارائه دهنده خانه هوشمند به دیگری تأمین شود.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *