وب کم ها باید در لپ تاپ ها به شدت بهبود یابند


وب کم همیشه به عنوان یک فکر اضافی برای لپ تاپ احساس می شده است و من می توانم به نوعی دلیل آن را درک کنم. چه چیزی می تواند هیجان انگیزتر باشد: طراحی جدید زیبا ، پردازنده فوق العاده سریع یا وب کم 4K؟ من شک دارم بسیاری از افراد 18 ماه پیش افراد دومی را انتخاب کرده باشند.

اما اوضاع تغییر کرده است. وب کم هرگز مهمتر نبوده است ، زیرا کار از راه دور در حال تبدیل شدن به یک قاعده است و نمایش های ویدئویی به طور فزاینده ای برای جلسات و مصاحبه های شغلی رایج می شوند.

با وجود اهمیت روزافزون وب کم ، من می گویم که تولید کنندگان لپ تاپ هنوز از آن چشم پوشی می کنند. تولید کنندگان عمده لپ تاپ های مختلف اعلام کرده اند که اخیراً لپ تاپ ها را برای عملکرد از راه دور ، با میکروفون های بهتر ، طراحی قابل حمل تر و ماندگاری بیشتر در باتری ، بهینه سازی کرده اند. هنوز هم ، اکثر تولیدکنندگان کیفیت ضبط ویدیوی وب کم را با رقت انگیز 720p رها کرده اند.

وضوح 720p حداقل کیفیت فیلم برای وب کم است. اگرچه این رزولوشن برای بزرگنمایی مادربزرگ شما یا قرار ملاقات با رئیس شما کافی است ، اما این بدان معناست که فیلم شما توسط یک اثر دانه ای زشت آلوده می شود که به نظر می رسد شما در یک آینه کثیف به انعکاس خود خیره شده اید.

عکس دانه ای گرفته شده با وب کم لپ تاپ 720p (Razer Blade Stealth)

پرش به فیلمبرداری با کیفیت 1080p بلافاصله با کیفیت تصویر واضح و پیکسلی کمتر این مشکل را برطرف می کند. اما صادقانه بگویم که با تولید کنندگان لپ تاپ ، موانع زیادی وجود دارد که باید برای افزایش کیفیت فیلم به Full HD برطرف شود.

قیمت اولین ملاحظه است. من می گویم که لپ تاپ ها در حال حاضر بیش از حد گران هستند ، با متوسط ​​هزینه بالای اولترابوک بیش از هزار. ارتقا the کیفیت عکسبرداری وب کم شما فقط این هزینه را افزایش می دهد مگر اینکه در جای دیگری فداکاری کنید.

اگر این بدان معنی بود که می توانم وب کم 1080p تهیه کنم ، شخصاً پردازنده کمی قدرتمندتری را انتخاب می کردم. ما در حال حاضر در مرحله ای هستیم که بسیاری از پردازنده های مدرن لپ تاپ AMD و Intel به اندازه کافی راحت هستند و نمی توانند از پس وظایف اساسی عملکرد برآیند ، بنابراین سقوط مشخصات احتمالاً چندان محسوس نخواهد بود. من مطمئن هستم که بسیاری از مردم همان احساسی را که من احساس می کنم نخواهند داشت ، اما داشتن یک گزینه گزینه خوبی خواهد بود.

اما مشکل بزرگتر در بهبود وب کم ها ، کمبود فضای قاب بالای لپ تاپ است. به نظر می رسد این مشکل اساسی در خاراندن سر تولید کنندگان لپ تاپ حتی با دوربین های 720p باشد. Honor MagicBook 14 برای غلبه بر این مشکل دارای یک دوربین پاپ آپ بر روی صفحه کلید است ، اما با یک نگاه ناخوشایند به سوراخ های بینی شما به عنوان یک مصالحه. و سپس Asus ROG Zephyrus G14 ، که وب کم را به طور کامل رها کرد ، دارندگان را ترغیب به خرید یک وب کم خارجی با یک کلیپ کرد. هیچ یک از راه حل ها کامل نیست.

Honor MagicBook 14
Honor MagicBook وب کم را در زیر صفحه مشاهده کرد

این مشکل در حال رایج شدن است زیرا روند جدید لپ تاپ ها فشار دادن قاب تا حد ممکن برای ایجاد فضای صفحه نمایش بیشتر است. مشابه Dell XPS 13 می تواند تقریباً یک دوربین 720p در آن جای دهد ، اما فشردن یک دوربین 1080p با وضوح بالاتر غیر عملی به نظر می رسد.

اما این بدان معنا نیست که تولیدکنندگان لپ تاپ باید از وب کم 1080p صرف نظر کنند. راه حل های بسیاری وجود دارد که قابل بررسی است ، مانند وب کم های پاپ آپ واقع در صفحه بالا ، یا حتی طرح های رسوا کننده سوراخ ها و پارگی های گرفته شده توسط تلفن های هوشمند. اگر سامسونگ می تواند یک دوربین سلفی 4K را در Galaxy S21 جای دهد ، چرا نمی توان وب کم 1080p را روی Galaxy Book قرار داد؟

لپ تاپ هایی که قیمت آنها به مراتب بیشتر است – من به Dell XPS و MacBook Pro شما نگاه می کنم – حداقل باید گزینه دوربین 1080p را ارائه دهند. و حتی اگر این فناوری هنوز وجود نداشته باشد ، امیدوارم تولیدکنندگان لپ تاپ به جای اینکه در آینده قابل پیش بینی برای 720p تنظیم کنند ، حداقل گزینه هایی را برای به روزرسانی وب کم به وضوح 1080p بررسی کنند.


Ctrl + Alt + Delete ستون هفتگی ما با تمرکز بر محاسبات است ، جایی که ما به دنیای رایانه ها ، لپ تاپ ها ، قطعات ، لوازم جانبی و موارد دیگر می پردازیم. هر شنبه بعد از ظهر آن را در بررسیهای معتمد پیدا کنید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *