موضوع چیست؟ گوگل ، اپل و آمازون از فناوری متحد کردن خانه هوشمند پشتیبانی می کنند


موضوع چیست؟ یک استاندارد فناوری جدید برای خانه هوشمند که مفروضات خرید دستگاه را از بین خواهد برد. در اینجا بازیکنان اصلی ، نحوه کار و زمان ورود ماده آورده شده است

این چیزی زیر رادار بود ، اما در Google I / O این شرکت برنامه های خود را برای Matter اعلام کرد. این یک استاندارد جدید خانه هوشمند است که توسط چندین شرکت بزرگ فناوری نگهداری می شود و هدف آن ساده سازی روند افزودن دستگاه های هوشمند به خانه شما است. اپل و آمازون همچنین بخشی از این اتحاد هستند که در گذشته به عنوان Project CHIP (خانه متصل از طریق IP متصل) شناخته می شد و SmartThings سامسونگ نیز از آن پشتیبانی خواهد کرد.

ایده ارائه فناوری اصلی برای تولیدکنندگان به منظور اینکه مصرف کنندگان بتوانند بهترین وسایل خانه هوشمند را خریداری کنند – مانند لامپ ، قفل ، دوربین و همه چیز در این بین – می تواند این کار را با اطمینان انجام دهد که همزمان با خانه هوشمند موجود خود کار خواهد کرد تنظیم.

بیایید کمی بیشتر در آنچه ماده است و چگونه کار خواهد کرد ، عمیق تر شویم.

وب سایت رسمی ساخت با ماده بهترین توضیح را دارد. این یک “استاندارد صنعت یکپارچه” است که اتصال مطمئن و مطمئن و تعهدی را برای اطمینان از اینکه همه دستگاه های پشتیبانی شده امروز و فردا به خوبی بازی می کنند ، فراهم می کند.

این اتحاد می گوید ماده رشد خواهد کرد ، “ایجاد ارتباط بیشتر بین سایت های بیشتر ، ساده سازی توسعه برای تولید کنندگان و افزایش سازگاری برای کاربران.”

بنابراین ، به زبان انگلیسی ساده ، برای همه برنده به نظر می رسد. مصرف کنندگان ملزم به رعایت استانداردهای رقابتی نیستند – راهی آسان برای اشخاص ثالث برای اطمینان از سازگاری محصولات جدیدشان. این پلت فرم منبع باز است ، به این معنی که هر کسی می تواند بدون پرداخت هزینه مجوز با آن کار کند. دستگاه های چند مارک به سادگی با هم کار خواهند کرد.

ماده اتحادیه شرکت های فناوری است که همه برای یک هدف تلاش می کنند: سادگی خانه هوشمند. سه بازیکن اصلی آمازون ، گوگل و اپل هستند ، اما سامسونگ قبلاً قول داده است که پلتفرم SmartThings خودش با ماده سازگار خواهد بود. بیش از 170 شرکت دیگر نیز درگیر این طرح هستند که برخی از آنها را می توانید در زیر مشاهده کنید.

دستیابی به همکاری همچنین برای اطمینان از رعایت این استانداردها با اتحاد برای استانداردهای اتصال (که قبلاً به عنوان اتحاد Zigbee شناخته می شد) همکاری نزدیک دارد.

شرکت های مهم برای یک خانه هوشمند

با مشارکت اپل ، آمازون و گوگل بهتر است آن را باور کنید. فناوری های تأیید شده فناوری با سیری ، الکسا و دستیار Google کار خواهند کرد. Matter مبتنی بر IP است ، بنابراین اتصال از طریق Wi-Fi و لایه های شبکه Thread آسان است (HomePod mini اپل همچنین از Thread پشتیبانی می کند) ، در حالی که از بلوتوث کم مصرف پشتیبانی می کند.

گوگل اولین شرکت بزرگی است که از برنامه های خود برای Matter رونمایی می کند. در هنگام ورود و خروج ، وی اعلام کرد بسیاری از دستگاه های موجود خود مانند Nest Wi-Fi ، Nest Hub (نسل 2) و Nest Hub Max ، همچنین ترموستات ها و بلندگوهای هوشمند به عنوان “هاب” ماده عمل خواهند کرد. بنابراین اگر دستگاه جدیدی دارید که استاندارد را قبول می کند.

گوگل در یک پست وبلاگ توضیح داد: “آندروید با پشتیبانی داخلی از Matter یکی از برترین سیستم عامل ها خواهد بود که به شما امکان می دهد به سرعت دستگاه های خود را با Google تنظیم کرده و برنامه های Android مورد علاقه خود را متصل کنید.” این هفته. “برای تنظیم دستگاههای Matter خود فقط به چند ضربه نیاز خواهید داشت و روشهای زیادی برای کنترل فوری آنها مانند برنامه های دارای Android ، دستیار Google ، برنامه Google Home ، Android Power Controls و Google سازگار خواهید داشت. دستگاهها همچنین به بیش از یک میلیارد دستگاه اندرویدی اجازه می دهد تا همه محصولات دارای گواهی Matter را به راحتی تنظیم و کنترل کنید. “

Google در به روزرسانی آینده پشتیبانی از Matter را برای دستگاه های بازگشت به عقب موجود فراهم خواهد کرد ، اما هنوز تاریخ مشخصی برای این به روزرسانی یا زمان ورود اولین دستگاه ها نداریم. ایده این است که اولین دستگاه های معتبر Matter تا پایان سال 2021 منتشر شوند. تاکنون هیچ دستگاه اعلام شده ای با پشتیبانی از این سیستم عامل وجود ندارد ، به جز مواردی که Google در حال به روزرسانی است. ما انتظار داریم آمازون ، اپل و سامسونگ همچنین برخی دستگاه ها را با تمام نسخه های بعدی که از استاندارد پشتیبانی می کنند ، به صورت عقب انداز ارتقا دهند.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *