آمازون به تازگی 8.45 میلیارد دلار برای خرید MGM هزینه کرده استآمازون به تازگی قراردادی برای خرید استودیوی هالیوود MGM (Metro Goldwyn Mayer) امضا کرده است. این قرارداد 8.45 میلیارد دلاری کارگردان تقریباً یک ساله را با استودیوی آمازون ادغام خواهد کرد. در اینجا معنی این مورد برای علاقه مندان به فیلم های معمولی چیست.

طبق گفته آمازون ، این معامله به غول فناوری این امکان را می دهد تا به حفظ میراث MGM و فهرست بیش از 4000 فیلم و 17000 نمایش تلویزیونی که شامل جیمز باند، سکوت بره ها، تلما و لوئیز، فارگو و وایکینگ ها.

آمازون می گوید که می خواهد “MGM را قادر سازد تا به انجام بهترین کار خود ادامه دهد: داستان سرایی عالی ، در حالی که دسترسی علاقه مندان به فیلم به آثار موجود استودیو را آسان تر می کند.”

مایک هاپکینز ، معاون ارشد رئیس Prime Video و استودیوی آمازون گفت ، MGM بیش از 180 اسکار و 100 جایزه Emmy را در فهرست خود کسب کرده است.

“ارزش واقعی مالی این معامله گنجینه IS در فهرست عمیق است ، که ما قصد داریم با همکاری تیم با استعداد MGM درباره آن تجدید نظر کرده و توسعه دهیم. این بسیار هیجان انگیز است و فرصت های زیادی برای داستان سرایی با کیفیت بالا فراهم می کند. ”

دانیل رشید ، تحلیلگر موضوعی GlobalData معتقد است که این معامله می تواند به آمازون اجازه دهد تا با دادن انگیزه ای که به آن نیاز دارد تا بتواند با مهاجمین سنگین مانند نتفلیکس و دیزنی پلاس همراه شود ، پیشنهادات شخصی و MGM را در اختیار Prime Video قرار دهد.

“در حالی که آمازون دارای بسیاری از عناوین سطح بالا است ، و از اصلی ترین نمونه ها مانند بوش و مرد در قلعه بالا، و محتوای اختصاصی مانند Borat Moviefilm بعدی و انتظار 2 آمریکا، هنوز از نظر محتوا از همتایان خود عقب است “، رشید گفت.

“این قبلاً هرگز آمازون را خیلی آزار نداده است ، زیرا Prime Video مدتهاست که به عنوان مکمل Prime شناخته می شود ، نه یک ویژگی اصلی. نیاز به تسلط بر محتوا در جنگ های جریانی ، با ورود بازیکنانی مانند دیزنی به بازار پخش جریانی در سال 2019 ، همراه با رشد مداوم تولیدات پرفروش خود ، مورد توجه قرار گرفت. این امر آمازون را مجبور به جستجوی محتوای خارجی کرد.

“MGM یک افزودنی عالی برای سیستم عامل آمازون است. عناوینی مانند جیمز باند (اگرچه این به صورت مشترک خواهد بود) و سال ها نه تنها محتوای بلاک باستر فوراً قابل شناسایی را در اختیار آمازون قرار می دهد بلکه به این شرکت امکان تفکیک شخصیت ها و داستان ها را نیز می دهد. این به آمازون اجازه می دهد تا به طور م effectivelyثر این IP را برای هر چیزی که دارد “شیر” دهد. ”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات پخش جریانی ، حتماً به نتفلیکس و آمازون Prime Video و نت فلیکس و دیزنی پلاس مراجعه کنید.

این معامله به MGM امکان کنترل یک کتابخانه قابل توجه از موارد دلخواه را که شامل آن است ، می دهد جیمز باند، سال هاعقیده حق رای دادن) و روبوکوپ فیلم ها و همچنین نمایش های تلویزیونی که در آن غول خرده فروشی چیزی داشت ، از جمله داستان خدمتکار و وایکینگ ها، به این معنی که در سرویس Prime Video در دسترس خواهند بود. اما بسیاری از افراد طرفدار آمازون نیستند و با توجه به تمرکز Prime Video بر پخش جریانی ، این چه پیامدهایی برای فیلم و رسانه های فیزیکی خواهد داشت؟ این هنوز چیزی ناشناخته است و احتمالاً در ماههای آینده در این مورد شفافیت خواهیم یافت. این فشار مداوم برای پخش جریانی را نشان می دهد ، زیرا به نظر می رسد استودیوی مشهور دیگری ابتدا به روشی مشابه استودیوی قرن بیستم در حال پخش است.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *