جف بزوس “احساسی” یک روز تیز را برای استعفا از سمت مدیر عامل آمازون انتخاب می کندمدتی است که می دانیم بنیانگذار و مدیر عامل آمازون جف بزوس قصد دارد مدیریت روزمره شرکت را به یک ستوان قابل اعتماد بسپارد ، اما اکنون می دانیم که زمان انتقال دقیقاً چه زمانی است.

ثروتمندترین مرد جهان در 5 ژوئیه زمام امور را به اندی جسی ، رئیس وب سرویس آمازون (AWS) خواهد سپرد. چرا این تاریخ مهم است؟ این بیست و هفتمین سالگرد تاسیس سایت انقلابی تجارت الکترونیکی است که به شخصی شگفت انگیز تبدیل شده است که بیشتر جنبه های زندگی ما را لمس می کند.

بزوس درباره تنوع گفت: “ما این تاریخ را انتخاب کردیم زیرا برای من احساسی است. این تاریخ ایجاد آمازون در سال 1994 ، دقیقاً 27 سال پیش است. من بسیار خوشحالم که به عنوان مدیر عامل شرکت می کنم ، جایی که انرژی و توجه خود را به محصولات جدید و ابتکارات اولیه متمرکز می کنم.

تحت هدایت بزوس ، آمازون از یک کتابفروشی آنلاین به یک جنگل بزرگ تبدیل شده است ، از جمله خرید آنلاین ، جریان رسانه ای ، خرید محلی مواد غذایی ، و کنترل کاملاً منزل و توانایی مکالمه با دستیار صوتی AI به نام الکسا.

این اعلامیه در روزی منتشر می شود که آمازون اعلام کرد یک بزرگ شدن بزرگ دیگر – خرید استودیوی هالیوود MGM ، که صاحب امتیازهای جیمز باند ، راکی ​​و روبوکوپ است.

البته بزوس در خارج از آمازون علایق بسیار دیگری نیز دارد. او شرکت خصوصی فضایی Blue Origin را اداره می کند و مالک روزنامه واشنگتن پست است. وی همچنین دارای یک صندوق نظارتی ، صندوق زمین Bezos است که یک تلاش بشردوستانه برای معکوس کردن تغییرات آب و هوایی به ارزش 10 میلیارد دلار است.

اوایل سال جاری ، بزوس در نامه ای به کارمندان خود نوشت: “من به عنوان رئیس Exec ، به کار در زمینه اقدامات مهم آمازون ادامه خواهم داد ، اما همچنین وقت و انرژی لازم را برای تمرکز در روز صندوق 1 ، بنیاد Bezos Earth دارم. ، Blue Origin ، واشنگتن پست و احساسات دیگر من. من هرگز انرژی بیشتری نداشته ام و این مربوط به بازنشستگی نیست. من بسیار علاقه مند به اثری هستم که فکر می کنم این سازمان ها می توانند داشته باشند. “منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *