Ctrl + Alt + Delete: چرا لپ تاپ های سه بعدی می توانند موفق باشند


ایسر در اوایل این هفته فناوری جدید سه بعدی را برای لپ تاپ های آینده راه اندازی کرد و اجازه داد تصاویر روی صفحه برای جلوه ای خیره کننده از صفحه نمایش بیرون بیایند.

وقتی برای اولین بار در مورد برنامه های ایسر برای تولید یک لپ تاپ سه بعدی شنیدم ، بسیار بدبین شدم. به هر حال ، ابزارهای سه بعدی ممکن است در سال 2017 از کار بیفتند ، سونی و ال جی پشتیبانی تلویزیون های خود را جلب می کنند و نینتندو هنگام تغییر از 3DS به سوئیچ ، استراتژی 3D خود را کنار می گذارد.

اما نظر من بعد از دعوت ایسر به مرکز خود برای آزمایش این فناوری تغییر کرد. ایسر نمونه اولیه لپ تاپ ConceptD را به من ارائه داد. به نظر می رسید مانند هر لپ تاپ ConecptD دیگری که در حال حاضر می توانید خریداری کنید ، به غیر از دوربین های بسیار قابل توجه در قاب بالا.

عکس فیلم سه بعدی که روی لپ تاپ ایسر اجرا می شود

به جای داشتن وب کم ، می توانید یک دوربین استریو را مشاهده کنید. این برای فناوری ردیابی چشم ضروری است تا بتواند حرکت سر و چشم من را تشخیص دهد تا مطمئن شود تصویر سه بعدی به درستی نمایش داده می شود. دومین ویژگی فیزیکی مورد نیاز یک نمایشگر 3D استریوسکوپی است – به نظر می رسد یکسان با صفحه استاندارد است ، اما دارای یک لنز نوری است که به صورت نوری در بالا متصل است. این بسیار شبیه به عملکرد 3DS است.

اما در مورد نحوه عملکرد آن کافی است. در واقع چه شکلی است؟ ایسر ابتدا یک فیلم سه بعدی از برخی فضانوردان متحرک را به من نشان داد که به نظر می رسید روی زمین ظاهر شده اند. آنقدر واقع گرایانه به نظر می رسید که نمی توانستم کمک کنم اما هوای جلوی خودم را برای گرفتن آنها صرف نکنم.

ایسر همچنین گفت که نرم افزار جدید SpatialLabs می تواند فیلم ها را در کنار هم (بسیاری از آنها در YouTube وجود دارد) به ویدئوی سه بعدی تبدیل کند ، به این معنی که فریم های زیادی وجود دارد که می توانید با این فناوری مشاهده کنید.

نمونه 3D برای فیلم های سه بعدی
نمونه ای از فیلم های کنار هم که می توانند به فریم های سه بعدی تبدیل شوند

با این حال ، بدون شک تمام این فناوری در لپ تاپ پیاده سازی می شود و احتمالاً این فیلم ها نمی توانند هزینه اضافه شده را توجیه کنند. اما قبل از اینکه وقت نوشتن این لپ تاپ های سه بعدی را داشته باشم ، ایسر ارائه دیگری به من نشان داد.

این بار ، ایسر SpatialLabs Model Viewer را فعال کرد که با مشاهده شخصیت کوچک بازی ویدیویی روی صفحه نمایش مواجه شد. وقتی جلوه سه بعدی فعال شد ، مدل با جزئیات باشکوه از صفحه بیرون آمد. اکنون می توانم آن را برگردانم و با جزئیات بررسی کنم. اگرچه یک تصویر دو بعدی روی مانیتور سنتی حس عمق خوبی را ایجاد نمی کند ، اما اکنون می توانم ببینم که دست های شخصیت چقدر قوی است و اندازه شمشیر آنها را بهتر درک می کنم.

از آنجا که شخصیت های بازی ویدیویی برای یک دنیای سه بعدی طراحی شده اند که می توانید یک شخصیت را از هر زاویه ای که می خواهید مشاهده کنید ، بنابراین چنین ابزاری بسیار مفید خواهد بود. نه تنها طراحان بازی می توانند بهره مند شوند. خواه در حال طراحی یک جفت هدفون جدید ، یک اتومبیل ورزشی زیبا یا حتی مبلمان برای اتاق خواب خود باشید ، SpatialLabs دید بهتری از اشیایی را که فضای سه بعدی را اشغال می کنند فراهم می کند.

هنر مفهومی ایسر برای فناوری SpatialLabs 3D
طراحان مدل های سه بعدی لپ تاپ های سه بعدی را بسیار مفید می دانند

بعد از کشیدن ، بزرگ کردن و چرخش اشیا various مختلف به صورت سه بعدی ، سرانجام جایی برای 3D دیدم. و گرچه لپ تاپ های سه بعدی در هنگام راه اندازی بدون شک گران خواهند بود ، قیمت آن برای بازی های ویدیویی بزرگ و استودیوهای فیلم با بودجه های عظیم خیلی مشکل ساز نیست.

اما این کجا من و شما را به عنوان کاربران عادی رها می کند؟ از آنجا که تلویزیون های سه بعدی نتوانسته اند به این هدف دست یابند ، من هنوز متقاعد نشده ام که لپ تاپ های سه بعدی مصرفی همیشه چیزی باشند. من شخصاً عاشق تماشای فیلم های سه بعدی هستم ، اما تا حدی نیست که بخواهم صدها پوند بیشتر برای لپ تاپ بعدی ام هزینه کنم. این بدان معنا نیست که فناوری به درد ما نمی خورد.

اگر توسعه دهندگان مدل های سه بعدی می توانند زمان زیادی را صرف ایجاد مدل های سه بعدی کنند ، چه برای بازی های ویدیویی و چه جلوه های ویژه در فیلم ها ، این به طور بالقوه می تواند به یک تجربه بهتر در آینده منجر شود.

بنابراین انتظار نداشته باشید که فناوری سه بعدی مانند Dell XPS 13 یا MacBook Air همیشه در دسترس قرار گیرد – این فقط عملی و مقرون به صرفه نیست. اما اکنون کاملاً اعتقاد دارم که لپ تاپ های سه بعدی می توانند در مدل های سطح بالای حرفه ای موفق باشند و نمی توانم صبر کنم ببینم سازندگان با استعداد می توانند با فناوری چه چیزی تولید کنند.


Ctrl + Alt + Delete ستون هفتگی ما با تمرکز بر محاسبات است ، جایی که ما به دنیای رایانه ها ، لپ تاپ ها ، قطعات ، لوازم جانبی و موارد دیگر می پردازیم. هر شنبه بعد از ظهر آن را در بررسیهای معتمد پیدا کنید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *