کندانسور در مقابل پمپ حرارتی تهویه شده – کدام خشک کن بهترین است؟


همه خشک کن ها یکسان نیستند. آنها با استفاده از یک تکنولوژی بسیار متفاوت ساخته شده اند ، که بر زمان خشک شدن ، کیفیت و مهمتر از همه – هزینه های کارکرد تأثیر می گذارد.

راهنمای ما در مورد بهترین خشک کن ها به شما کمک می کند تا بهترین مدل ها را پیدا کنید ، اما اگر در مورد انواع خشک کن های موجود گیج هستید ، این راهنما به شما کمک می کند تفاوت بین خشک کن های کندانسور ، تهویه و پمپ حرارتی را توضیح دهید.

یکی از ملاحظات اصلی هزینه آن است: هم از نظر بودجه نهایی و هم از نظر هزینه های دستگاه در طول زمان. هزینه خشک کن می تواند بین 150 تا هزار پوند متغیر باشد.

خشک کن های تهویه با دامنه قیمت کلی 150 تا 250 پوند ارزان ترین قیمت هستند ، اگرچه چندین مدل گران قیمت نیز در بازار وجود دارد. خشک کن های خازنی در محدوده متوسط ​​200 تا 400 پوند قرار دارند و برخی از نقاط پایان گران تر هستند. گرانترین دسته خشک کن های پمپ حرارتی است که به طور گسترده ای بین 300 تا 900 پوند موجود است ، اما با تعداد انگشت شماری مدل که با قیمت حتی بالاتر نیز ارائه می شوند.

با این حال ، خشک کن های پمپ حرارتی ارزان ترین کارکرد نیز هستند ، اگر در هفته سه بار خشک شوند ، متوسط ​​هزینه آنها در حدود 30 تا 40 £ در سال است. در همین حال ، هزینه خازن و خشک کن های تهویه بسته به مدل خاص سالانه حدود 60-80 پوند است.

هزینه های کار با توجه به اینکه شما خشک کن خود را چند بار استفاده می کنید تعیین می شود. اگر به ندرت از آن استفاده می کنید ، ممکن است وسیله ارزان تری برای بار تصادفی کافی باشد ، در حالی که واشرهای مکرر با صرفه جویی طولانی مدت می توانند از یک دستگاه گران قیمت استفاده کنند.

احتمالاً اکنون درمورد دلایلی که وجود دارد این تفاوت در قیمت خرید و هزینه های کارکرد بین انواع خشک کن ها است ، تعجب می کنید. پاسخ به نحوه کار هر محصول و فناوری موجود در آن برمی گردد. برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب بروید.

خشک کن های تهویه مناسب ترین گزینه هستند و قیمت آنها از 150 پوند شروع می شود. در اینجا هوا از طریق یک سیم پیچ گرمایشی در طبل دمیده می شود و از طریق یک لوله بزرگ منفجر می شود ، مشابه آنچه در تهویه مطبوع قابل حمل استفاده می شود.

این بدان معنی است که خشک کن های تهویه باید به یک شلنگ مجهز شوند که هوای مرطوب را از طریق پنجره یا به طور دائمی از طریق یک دیوار خارجی خارج کند.

در غیر این صورت ، هر فضای بسته احتمالاً گرم و مرطوب می شود. به این ترتیب نصب خشک کن های تهویه در داخل خانه دشوارتر است و نصب آنها فرآیند پیچیده تری است. تا زمانی که تمایل به انجام DIY نداشته باشید ، ممکن است به کمک یک متخصص نیاز داشته باشید.

همه خشک کن های تهویه یکسان طراحی نشده اند. وجود حسگرهای هوشمند و برنامه های اضافی باعث کارآیی و لطافت بیشتر آنها در لباس می شود ، اما این معمولاً با قیمت بالاتری ارائه می شود. تنظیم معکوس – که جهت درام را به سمت پایان چرخه تغییر می دهد – برای جلوگیری از لباس های درهم و مچاله مفید است.

خشک کن های تهویه شده به طور متوسط ​​سریعترین گزینه برای خشک کردن هستند. خشک کن های تهویه مانند خشک کن های کندانسور بسیار کم مصرف نیستند.

در اندازه های مختلف ، از جمله طبل های کوچکتر با حد 4-6 کیلوگرم موجود است. برای کسانی که فضا کم دارند ، می توان آنها را روی دیوار نیز مرتب یا نصب کرد.

همچنین می توان خشک کن تهویه شده را با استفاده از مجموعه ای از کندانسورها به خشک کن کندانسور تبدیل کرد ، اما این ممکن است ضمانت سازنده را باطل کند.

مخزن آب سامسونگ سری 9 DV90T8240SX

خشک کن های خازنی محبوب ترین نوع خشک کن ها هستند. آنها با دمیدن هوا از طریق یک سیم پیچ گرمایشی در طبل کار می کنند. هوای گرم و مرطوب به صورت بخار در ظرفی تخلیه و در آب متراکم می شود.

در اینجا توجه به این نکته ضروری است که مخزن آب باید مرتباً تخلیه شود – ترجیحاً پس از هر بار بارگیری – مگر اینکه به منبع تغذیه متصل باشد (حرکت طبیعی برای خشک کن های خشک کن و به صورت اختیاری از طریق شلنگ خروجی برای بسیاری از خشک کن ها). با این حال ، از آنجا که سیستم در اینجا بسته است – برخلاف خشک کن های درام دار تهویه ای – خشک کن های کندانسور نیازی به نصب در نزدیکی دریچه ندارند.

خشک کن های خازنی کاملاً مقرون به صرفه هستند ، گرچه همیشه به اندازه خشک کن های تهویه ارزان نیستند. همچنین تفاوت هایی بین مدل های خشک کن کندانسور وجود دارد ، لوازم خانگی رده بالاتر با قیمت تقریبی 600 پوند خرده فروشی می کنند. بار درام خشک است. در عین حال ، مدلهای ارزان قیمت در زمانهای خاص کار می کنند.

در مقایسه با خشک کن های تهویه ، خشک کن های کندانسور کمی کندتر و کمی انرژی کمتری دارند. علاوه بر این ، آنها معمولاً عملکرد “خشک شدن سریع” دارند که به ویژه از نظر انرژی ناکارآمد است.

خشک کن های کندانسور بسته به اندازه معمولاً با طبل های متوسط ​​(7-9 کیلوگرم) یا درام های بزرگ (10 کیلوگرم و بیشتر) در دسترس هستند. همچنین معمولاً سنگین ترند و برای نصب روی دیوار خیلی مناسب نیستند.

خشک کن های پمپ حرارتی از نظر هزینه های مصرفی ارزان ترین هستند. اما از آنجا که از نظر قیمت اصلی گران ترین هستند ، بیشتر یک سرمایه گذاری نیز محسوب می شوند. آنها به ویژه به عنوان یک راه حل طولانی مدت برای کسانی که لباسهایشان را اغلب خشک می کنند مناسب هستند.

خشک کن های پمپ حرارتی از نظر وجود مخزن آب مشابه خشک کن های کندانسور هستند اما در آنها از گرمای تولید شده دوباره استفاده می شود. علاوه بر این ، برخلاف خشک کن های خازنی ، آنها سیم پیچ حرارتی ندارند ، اما مانند یخچال و کولر کار می کنند.

مانند همه خشک کن ها ، هوای گرم به طبل ارسال می شود ، اما در اینجا بخار داغ فشرده می شود و از اواپراتور عبور می کند. آب استخراج و در مخزن تخلیه می شود (یا اگر شلنگ اضافی را وصل کرده باشید مستقیماً به داخل فاضلاب می رود). تفاوت در این است که گرمای هوا به جای اینکه بیرون ریخته شود ، بازیافت شده و دوباره مورد استفاده قرار می گیرد.

با استفاده مجدد از هوای گرم ، خشک کن های کندانسور بسیار کارآمدتر از هر نوع دیگری هستند ، اما عملکرد آنها طولانی تر است. با این حال ، این با مدل های جدیدتری که برنامه های سریع تری دارند ، تغییر می کند. همانند سایر خشک کن ها ، بهترین مدل ها با ویژگی هایی مانند کنترل گوشی های هوشمند یا برنامه های اضافی در انتهای گران قیمت قرار می گیرند. به طور کلی ، به دلیل استفاده از درجه حرارت پایین ، آنها آرام ترین خشک کن ها و ملایم ترین مواد نساجی هستند.

بسته به اندازه ، آنها فقط با طبل های متوسط ​​(7-9 کیلوگرم) یا درام های بزرگ (10 کیلوگرم و بیشتر) در دسترس هستند و نمی توانند روی دیوار نصب شوند.

برای کارایی ، خانواده خانوار احتمالاً به خشک کن با اندازه 8 کیلوگرم و بیشتر نیاز دارند. با این حال ، اگر دائماً دستگاه را با نیمی از ظرفیت در حال کار بگذارید ، انرژی بیش از آنچه باید هزینه می کنید ، صرف خواهید کرد.

خشک کن های تهویه گرچه هنوز در دسترس هستند ، به ندرت نادر می شوند. با توجه به پیچیدگی نصب و هزینه های بالای اجرا ، ما آنها را توصیه نمی کنیم. خشک کن های خازنی اگر به مدلی نیاز دارید که هزینه کمتری داشته باشد ، گزینه خوبی است ، اما خشک کن پمپ حرارتی منطقی در بلندمدت است و هزینه های عملیاتی بسیار ارزان تر ، گرانتر بودن قیمت خرید را جبران می کند.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *