PSA: فضای ذخیره سازی رایگان و نامحدود Google Photos فردا – اول ژوئن به پایان می رسدسالهاست که گوگل از کاربران iOS و Android در برنامه Photos خود استقبال می کند و قول پشتیبان گیری رایگان و نامحدود از کیفیت خوب – اگر نه اصلی – را نمی دهد. این در روز سه شنبه ، اول ژوئن به پایان می رسد.

سیاست جدید اعلام شده قبلی برای بارگذاری عکس و فیلم از فردا اجرا می شود. از این به بعد ، تمام آپلودهای جدید از بهترین تلفن های دوربین دار به عنوان یک فضای ذخیره سازی محسوب می شوند.

هر آنچه دارندگان حساب Google از قبل پشتیبان تهیه کرده اند ایمن و ایمن است ، اما تمام بارگذاری های جدید در مخزن Google One گزارش می شود. این شرکت به همه 15 گیگابایت رایگان می دهد ، اما این شامل Gmail ، Google Drive و سایر سیستم عامل های ابری است که توسط دستگاه جستجوی موبایل و غول جستجو اجرا می شوند.

اگر قبلاً این کار را نکرده باشید ، خیلی سریع هزینه می شود. از آنجا ، 100 گیگابایت فضای ذخیره سازی با 1.59 پوند در ماه یا 15.99 پوند در سال شروع می شود. دامنه آن تا 2 ترابایت برای ماهیانه 7.99 پوند یا برای اشتراک خانواده 79.99 پوند در سال است.

این تصمیم گوگل برای کاربرانی که برنامه را انتخاب کرده بودند به دلیل نوید پشتیبان گیری رایگان و نامحدود ، به بن بست رسیده بود. در نوامبر گذشته ، این شرکت اهداف خود را تغییر داد و گفت: “به ما امکان می دهد تا تقاضای فزاینده ذخیره سازی را حفظ کنیم.”

Google اذعان کرده است که این تغییر ممکن است بسیاری را متعجب کند و در حال ارائه پیشنهادهایی برای کمک به کاربران در بهینه سازی فضای ذخیره سازی رایگان خود است. به عنوان مثال ، از کاربران خواسته می شود تصاویر صفحه و عکسهای تار را که ممکن است نخواهند ذخیره کنند حذف کنند.

این تصمیم بسیاری از کاربران Google Photos را مقید نگه داشت. آیا آنها به فضای ذخیره سازی رایگان و ویژگی های عالی که دوست دارند پایبند هستند؟ یا اینکه آنها باید هر سال کمی بیشتر برای گسترش عرضه بپردازند؟ یا همه چیز را به یک سرویس رایگان تغییر دهید؟ به عنوان مثال مایکروسافت به 365 عضو 1 ترابایت فضای ذخیره سازی رایگان می دهد.

این راه حل به جیب کاربران Google Photos خواهد آمد و یا باعث ناراحتی آنها خواهد شد. حتی بعد از هشت ماه اخطار هنوز احساس حرکتی بی پروا از طرف گوگل است. این شرکت از لحاظ شناسایی تصویر و قابلیت یادگیری ماشین از دسترسی میلیاردها عکس توسط کاربران Google Photos بسیار سود می برد. ممکن است فرد بدبین پس از آنکه شرکت هر آنچه در توان داشت را جمع کرد ، تعجب کند که آیا این نقشه در کل برنامه بوده است؟

Google Photos یک سرویس عالی است ، اما با دعا به کاربرانی که از بهینه سازی فضای ذخیره سازی دستگاه خسته شده اند ، مردم را به گهواره می آورد. در واقع ، تبلیغ او آیفون را به همین دلیل مورد انتقاد قرار می دهد. این شکل بدی است و احساس غیرضروری می کند.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *