AMD سرانجام تاریخ معرفی یک رقیب DLSS را فاش کرددر جریان Computex 2021 ، AMD اعلام کرد که نرم افزار FidelityFX Super Resolution خود در 22 ژوئن 2021 در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

FidelityFX Super Resolution (با نام FSR نیز شناخته می شود) پاسخ AMD به DLSS انویدیا با استفاده از فناوری مصنوعی و مقیاس گذاری برای بهبود عملکرد گیم پلی است. AMD پیش بینی می کند که بازی های 4K به طور متوسط ​​تا 2 برابر افزایش عملکرد خواهند داشت.

AMD مثالی از Godfall را ارائه داد که با پردازنده گرافیکی RK 6800 XT در 4K با ردیابی پرتو فعال اجرا می شود. عملکرد بومی مشاهده کرد که این بازی با 49 فریم در ثانیه باورنکردنی کار می کند ، اما وقتی Super Resolution روشن شد ، این تعداد به 150fps چشمگیر رسید.

این فناوری برای اجرای بازیهای پرمخاطره بسیار مفید خواهد بود ، خصوصاً اگر پردازنده گرافیکی کم مصرفی در سیستم خود دارید یا می خواهید از ردیابی پرتو مشابه استفاده کنید. برخلاف DLSS ، AMD چهار تنظیمات با وضوح فوق العاده نیز ارائه می دهد: کیفیت فوق العاده ، کیفیت ، متعادل و عملکرد. به این ترتیب گیمرها می توانند تعادل دلخواه خود را بین کیفیت گرافیک و عملکرد پیدا کنند.

علاوه بر این ، AMD نشان داده است که FSR یک راه حل منبع باز است ، به این معنی که با بیش از 100 پردازنده و GPU از جمله پردازنده های Nvidia سازگار خواهد بود. در حال حاضر مشخص نیست که PS5 و Xbox Series X نیز از این فناوری پشتیبانی می کنند یا خیر. این شرکت در پاسخ به این س whyال که چرا AMD اجازه دسترسی به رقبا را می دهد ، گفت که به یک بستر باز اعتقاد دارد و می خواهد انگیزه توسعه دهندگان برای پشتیبانی از این فناوری را افزایش دهد.

Super Resolution فقط با بازی های پشتیبانی شده کار خواهد کرد و AMD هنوز لیستی از عناوین سازگار غیر از Godfall را فاش نکرده است. گیمرها با مراجعه به وب سایت AMD می توانند پیشنهاد دهند که کدام بازی ها باید از پشتیبانی از Super Resolution برخوردار شوند.

ما بعد از راه اندازی Super Resolution AMD ، آزمایش خواهیم کرد تا ببینیم چه تاثیری در تصاویر دارد و آیا پرش عملکرد ارزش به خطر انداختن را دارد. برای به روزرسانی های بیشتر حتماً بررسیهای معتبر را دنبال کنید.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *