“ما با این کار مرزها را کنترل می کنیم”: برنامه های سه بعدی ایسر فاش شده است


ماه گذشته ، ایسر اعلام کرد که فناوری جدید را با جدیدترین بسته نرم افزاری خود به لپ تاپ ها وارد می کند. SpatialLabs. 

این فناوری که به لپ تاپی با نمایشگر استریوسکوپی سه بعدی و دوربین ردیابی چشم نیاز دارد ، به افراد امکان می دهد بدون نیاز به عینک سه بعدی و تجهیزات دیگری که مانع دید شما می شوند ، انگار از صفحه خارج می شوند.

برخلاف تلویزیون های 3 بعدی و 3D نینتندو در گذشته که بیشتر روی فیلم ها و بازی های سه بعدی تمرکز داشتند ، SpatialLabs اکنون برای سازندگان حرفه ای سه بعدی در بازار موجود است. با این حال ، این بدان معنا نیست که ایسر در آینده به دنبال مصرف کنندگان نخواهد بود.

ما با معاون رئیس شرکت Acer و رئیس EMEA Operations ، Emmanuelle Fromman در مورد SpatialLabs ، ردیابی چشم ، آینده 3D صحبت کردیم و اینکه چرا در گذشته کارایی نداشته است.

Ctrl + Alt + Delete: چرا لپ تاپ های سه بعدی می توانند موفق باشند

Ctrl + Alt + Delete: چرا لپ تاپ های سه بعدی می توانند موفق باشند

رایان جونز
6 روز قبل

ایسر در حال همکاری با AMD برای راه اندازی Chromebook ارزان قیمت است

ایسر در حال همکاری با AMD برای راه اندازی Chromebook ارزان قیمت است

CES 2021
رایان جونز
5 ماه پیش

“من فکر می کنم این یک فناوری است که ما مدتی روی آن کار کرده ایم ، و شما می دانید ، در گذشته ما سعی کردیم VR google خود را داشته باشیم ، اما در پایان متوجه شدیم که بازار واقعاً آماده نیست ، در حداقل بازار مصرف کننده این نوع فناوری “، فروم.

“و سپس ما به کار خود ادامه دادیم و با ردیابی چشم در حال تماشا بودیم و دیدیم که چه کاری می توانیم انجام دهیم ، و ، می دانید ، سرانجام ، وقتی صحبت از فناوری سخت افزار ، ردیابی چشم ، نرم افزار و موتور غیرواقعی می شود ، متوجه شدیم که واقعاً می توانیم این اثر شگفت انگیز و شگفت انگیز را داشته باشید که می تواند فوق العاده مفید باشد و ما گفتیم خوب ، بیایید این کار را انجام دهیم ، بیایید آن را در یک دفترچه قرار دهیم ، زیرا حداقل تاکنون هیچ کس این فناوری را در یک نوت بوک قرار نداده است. “

فرومن در پاسخ به این سال که آیا SpatialLabs به لپ تاپ های مصرفی می آید یا خیر ، گفت: “نسخه اول ، من می گویم نه ، زیرا دوباره به دلیل پیچیدگی استفاده از آن”.

“این یک تجربه کاملاً واقعی نیست ، بگذارید اینطور بیان کنیم. شما فقط آن را باز نمی کنید و ناگهان آن را دارید. من فکر می کنم شما باید با یک گردش کار خاص کار کنید. “

SpatialLabs در حال حاضر به عنوان راهی برای بهینه سازی نحوه کار و تجسم سه بعدی ، برای معماران و سایر سازندگان 3D به بازار عرضه می شود.

“افرادی که واقعاً می خواهند 3D را انجام دهند و می فهمند که کار دو بعدی دشوار است و برخی از افراد مجبورند VR پیچیده ای را ببینند تا 3D ببینند ، یا حتی هرگز نبینند ، یا اینکه چاپ 3D را انجام دهند تا درک کنند که به صورت 3D به نظر می رسد” توسط فرومن

“این فناوری واقعاً متوجه این افراد است.”

Acer SpatialLabs

اگرچه توسعه دهندگان مخاطبان فعلی هستند ، اما این بدان معنا نیست که در آینده تغییر یا گسترش نخواهد یافت. ایسر در حال حاضر در حال بررسی چگونگی کارایی SpatialLabs برای مصرف کنندگان است.

“ما دوست داریم افراد محتوا ایجاد کنند تا در مورد این تجربه برای ما بازخورد ارسال کنند تا از آماده بودن آن برای کاربران اطمینان حاصل کنند. سپس ، بله ، ما معتقدیم که این فناوری سرانجام به دست مصرف کننده خواهد رسید. ”توضیحات فرومونت با اشاره به برنامه توسعه دهنده Acer SpacerLabs.

“من فکر می کنم تجربه داشتن یک تجربه واقعی 3D بدون گوگل و بدون عینک واقعاً چشمگیر است. این تفاوت بزرگ و بزرگی ایجاد می کند. می دانید ، 3D در گذشته به اشکال مختلف در تلویزیون بوده است ، اما همیشه با عینک. پس از مدتی ، مصرف کننده رأی داد که ممکن است مشکل هنوز بیشتر از مزایای آن باشد ، بنابراین باید ببینیم که آیا می توانیم از این سد عبور کنیم.

“ما متقاعد شده ایم که فناوری ما ممکن است برای همه مناسب نباشد ، اما برای افرادی که می خواهند خلق کنند ، و دوباره تعداد بیشتری وجود دارد ، امروز همه ما خالق می شویم – شاید خالق 3D نباشیم ، اما ویدیوهای YouTube و TikTok را منتشر نمی کنیم ؟ شاید فردا شما بخواهید روی آن تأثیر بگذارید ، بنابراین همه ما سازنده هستیم و فکر می کنم ایجاد این فناوری واقعاً خارق العاده است. “

طبق گفته Fromont همه چیز به تجهیزات و کیفیت برمی گردد.

“فکر می کنم دلیل من این است [3D] وی در این باره توضیح داد: “تلویزیون واقعاً کار نمی کند زیرا شما ابتدا باید آن عینک ها را داشته باشید و بعداً باتری دارند و سپس نمی دانید کجا هستند و این یکی از دلایل آن است.”

“دلیل دوم این است که کیفیت 2D آنقدر سریع پیشرفت می کند که شما می خواهید برای تجربه 3D ، کیفیت را مصالحه کنید. بنابراین اگر تلویزیون 4K زیبایی داشته باشید ، در حالت سه بعدی کیفیت یکسانی نخواهید داشت. شما جلوه سه بعدی می گیرید ، اما 4K 3D نمی گیرید. “

فرومونت گفت: “دو سال پیش ، ما یک مانیتور ردیابی چشم برای گیمرها راه اندازی کردیم و نمی گویم موفقیت آمیز بود.”

“دقیقاً از من نپرس چرا ، به نظر من مفید است ، اما خوب ، من فکر می کنم تعداد کمی از عناوین بازی می توانند از قابلیت های ردیابی چشم استفاده کنند. بنابراین ، او آماده بازی با اولین تیرانداز بود ، جایی که در واقع اسلحه ها با چشم شما حرکت می کنند ، بنابراین به شما اجازه می دهد که به سمت راست بروید و به سمت چپ شلیک کنید ، که اکثر بازی ها اجازه این کار را نمی دهند. منظورم این است که شما باید در مسیری که می روید شلیک کنید. اما هرگز اتفاق افتاده است که گفته شود رفتار طبیعی برای این گیمرها وجود دارد ، به طور گسترده ای مورد قبول واقع نشده است.

با این حال ، ردیابی چشم فقط یک ویژگی جالب برای بازی ها نیست.

“من فکر می کنم انتظاراتی وجود داشت که ممکن است در زمینه پزشکی برنامه های جالبی وجود داشته باشد ، زیرا به دلایل زیادی ، اگر مجبور نباشید چیزی را لمس کنید و هنوز هم روی صفحه رفتار داشته باشید ، فکر می کنم ردیابی چشم به شما امکان می دهد تا این حرکت را روی صفحه انجام دهد. بنابراین ، من فکر می کنم این فناوری هنوز امیدوار کننده است ، اما هنوز روزهای ابتدایی است. “

Acer SpatialLabs

با وجود گزینه های بسیار زیاد ، ممکن است از خود بپرسید که هزینه یک لپ تاپ با SpatialLabs چقدر است؟ از این گذشته ، ایسر هنگام اجرای برنامه توسعه دهنده خود در این قسمت سکوت اختیار کرد.

فرومن گفت: “گران است ، اما اگر به آن نیاز داشته باشید ، دیوانه نیست.”

“من فکر می کنم بسته به پیکربندی خود ، پردازنده ها ، کارت گرافیک ، فکر می کنم شما می توانید چیزی بین 5K تا 10K یورو داشته باشید.”

خوشبختانه در صورت ادامه علاقه مردم ممکن است در آینده این قیمت کاهش یابد.

“بیایید فرض کنیم که احتمالاً کمی از محدوده مصرف کننده نرمال خارج شده است ، اما دلیل آن نیز این است که حجم زیادی ندارد. منظورم این است که ، اگر روزی این امر واقعی شود ، بگذارید یک محصول با حجم بیشتر ، ممکن است قیمت نیز کاهش یابد. “

سرانجام ، ما س ifال کردیم که آیا ایسر در حال بررسی مجوز استفاده از فناوری SpatialLabs از تولیدکنندگان دیگر برای تلفن های هوشمند ، تلویزیون یا کنسول های بازی است؟

فروم گفت: “من فکر می کنم برای گفتن خیلی زود است.”

“من فکر می کنم که ما برای بلوغ کمی به این فن آوری احتیاج داریم و شما می دانید ، یک فناوری منحصر به فرد Acer برای خود وجود دارد و برخی دیگر از فن آوری های شریک وجود دارد. همه اینها در یک اکوسیستم مخلوط شده است ، بنابراین من فکر می کنم ما باید تصمیم بگیریم که چگونه به بازار برویم ، اما دوباره معتقدم که هیچ چیز غیرممکن نیست. اگر به بلوغ برسد ، احتمالاً از مجوز استقبال خواهیم کرد ، اما باز هم خیلی زود است. “

ایسر در حال حاضر به دنبال توسعه دهندگان برای ارائه بازخورد درباره SpatialLabs است.

“آن زمان ما مورد توجه قرار گرفتیم. ما معتقدیم که اکنون دوباره برای توسعه دهندگان آماده است ، بنابراین ما واقعاً می خواهیم این موضوع را اعلام کنیم و با آن ادامه دهیم ، اما با دریافت بازخورد از انجمن توسعه دهندگان ، به پیشرفت خود ادامه خواهیم داد. ”

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد لپ تاپ ، حتما راهنمای ما در مورد بهترین لپ تاپ ها ، بهترین لپ تاپ های مخصوص بازی و بهترین اولترابوک های موجود در حال حاضر را بررسی کنید.

ما مرزها را به این طریق طی می کنیم: برنامه های سه بعدی آشکار شده ایسر اولین بار در Trusted Review ها ظاهر شدند.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *