نحوه استفاده از پاک کننده بخار


پاک کننده های بخار دستگاه های مناسبی برای بهداشت و تمیز کردن خشک در سراسر خانه شما هستند. اما چگونه می توان از آنها بیشترین بهره را برد و کدام پیوست ها برای سطوح خاص مناسب ترند؟

در این راهنما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از پاک کننده بخار و تمام اتصالات آن برای دستیابی به تمیز کردن بدون نوار در انواع سطوح استفاده کنید. حتماً راهنمای ما در مورد بهترین پاک کننده های بخار را بررسی کنید تا به شما در یافتن مدل ایده آل کمک کند.

پاک کننده های بخار در اشکال و اندازه های مختلف موجود است که به طور کلی می توان آنها را به تمیز کننده های سیلندر ، موپ و دست تقسیم کرد. دومی ها معمولاً سبک ترین و بهترین ها برای تمیز کردن در محل هستند ، اما ظرفیت تمیز کردن کف را ندارند. برخی از پاک کننده های بخار به سادگی به عنوان ماپس هایی که بخار ساطع می کنند کار می کنند – اما امروزه بسیاری از آنها دارای یک ماژول اصلی قابل جابجایی هستند که می تواند دارای اتصالات تمیز کننده در محل باشد. این لوازم خانگی معمولاً “پاک کننده بخار x-in-1” نامیده می شوند.

در همین حال پاک کننده های بخار استوانه ای بزرگتر هستند و دارای شیلنگ هایی مانند جاروبرقی سیلندر هستند. اگرچه مانور آن دشوارتر است ، اما با تمیز کردن لوازم جانبی مختلف به شیلنگ یا میله های کششی همراه می توان از بیشتر پاک کننده های سیلندر برای تمیز کردن در محل نیز استفاده کرد.

هر سه دسته پاک کننده های بخار معمولاً دارای اتصالات مشابه هستند ، از جمله برس های کوچک گرد و فلزی. ابزار براش گرد ، مستطیل یا مثلثی بزرگ ؛ نازل های منحنی ابزار تراشنده؛ برف پاک کن ها و سرهای برف پاک کن ها (فقط پاک کننده های سیلندر و موپ). سر موپ معمولاً حداقل با یك پد میكروفایبر (هرچند بهترین مواد تمیز كننده چندین عدد دارند) و گاهی اوقات یك گل سرسبد فرش نیز عرضه می شود. معمولاً یک پوشش میکروفیبر الاستیک وجود دارد که برای نصب بر روی کش یا یکی از ابزارهای بزرگ برس مناسب است. اما این پیوست ها در کجا بهتر استفاده می شوند؟

پاک کننده های بخار برای انواع کف های چوبی مهر و موم شده و سنگی – انواع سطوحی که در برابر آب مقاومت می کنند – مناسب هستند ، در حالی که پانل های بدون درز تاب می خورند و نیاز به تمیزکاری دقیق تری دارند. بعید است سطوح رنگ شده و یا لاکی برای تمیز کردن بخار مناسب باشند. در صورت تردید ، همیشه بهتر است که از یک منطقه کوچک شروع کنید و هرگز سر بخار را برای مدت زیادی در یک مکان نگه ندارید تا از آسیب احتمالی جلوگیری کنید.

برای استفاده ایمن و موثر از سر موپ ، باید روی آن یک پد میکروفیبر نصب شود که معمولاً با استفاده از سیستم آویز متصل می شود. آنها معمولاً با مارك بخار شوی تمیز می شوند و اندازه آنها حتی در مدل های مختلف نیز متفاوت است ، بنابراین بهتر است انواع دیگری را از سازنده دستگاه خود خریداری كنید. قبل از بخار دادن ، باید زمین را با جاروبرقی تمیز کنید تا گرد و غبار و زباله ها تمیز شود.

برای فرش ها ، برخی از مواد شوینده دارای گلایدر فرش هستند – یک قاب پلاستیکی که روی سر موپ قرار می گیرد و یک پد میکرو الیاف متصل شده ، که به سر موپ اجازه می دهد تا به راحتی در فرش حرکت کند. بعد از بخار دادن ، فرش شما ممکن است کمی مرطوب باشد و ممکن است به خشک شدن زمان نیاز داشته باشد.

پاک کننده بخار با گلایدر متصل بهترین کار برای تازه کردن فرش ، تمیز کردن سطح ، بهبود رنگ و از بین بردن لکه های گرد و غبار یا نور است. برای تمیزکاری کامل ، یک تمیز کننده فرش ممکن است مناسب تر باشد.

برای کف کاشی کاری ، جت بخار بهترین عملکرد را دارد. اما اگر به طور خاص به دنبال پاک کردن آلودگی ها از دوغاب هستید ، کمتر به چفت و بست نیاز خواهید داشت.

برخی از پاک کننده های بخار دارای ترکی هستند که نازک است و می تواند به راحتی در شیار بین کاشی ها به عقب و جلو حرکت کند. با این حال ، گاهی اوقات بعد از مالش دقیق تر ، این برس ها می توانند به شکل خم شوند.

یک برس کوچک و گرد هم به همین خوبی کار می کند و به دلیل تعداد بیشتر موی سر در برابر خم شدن مقاومت بیشتری دارد. یک قطعه یا نازل منحنی که به راحتی بخار را خارج می کند بدون اینکه با سطح تماس پیدا کند ، می تواند برای تزریق نیز مفید باشد. با این حال ، فقط گرد و غبار سطح را از بین می برد.

برای دیوارهای کاشی کاری شده ، یک برس بزرگ یا ابزار پاک کن با پوشش میکروفیبر مناسب ترین است که به از بین بردن آلودگی و صیقل دادن سطح کمک می کند.

ابزار برس در هر اندازه ای برای سایر سطوح سرامیکی مانند سینک ظرفشویی و وان ها و همچنین اتصالات شیرآلات آنها مناسب است. برای کاسه توالت ، یک جریان ساده بخار گرم از نازل برای جزئیات بدون تماس با سطح ، بهداشتی ترین راه حل است.

بیشتر دستگاه های تمیزکننده بخار دارای ابزاری تمیزکننده هستند که باعث تمیز کردن سطوح سخت و شفاف می شود. اما اندازه برف پاک کن می تواند به میزان قابل توجهی متفاوت باشد ، بعضی از آنها کوچکتر از 100 میلی متر و برخی دیگر نزدیک به علامت 200 میلی متر هستند. اگر پختن پنجره ها برای شما مهم است ، توصیه می کنم هنگام انتخاب مواد شوینده این نکته را به خاطر بسپارید.

همه جت های بخار دارای یک پوشش میکروفیبر بر روی برف پاک کن نیستند – گاهی اوقات پوشش روی ابزار دیگری نصب می شود. اما داشتن یک برف پاک کن پوشیده شده از میکروفیبر می تواند در محافظت از خیس شدن بیش از حد سطوح مفید باشد ، خصوصاً اگر دستگاه تمیزکننده بخار دارید که آب زیادی آزاد می کند. در غیر این صورت ، بهتر است حوله را خشک نگه دارید تا از ایجاد رگه ها جلوگیری شود.

در آینه های حمام یا صفحات دوش ، از بین بردن سنگ آهک سرسخت فقط با قدرت بخار مشکل است. اسپری کردن سطح با کمی سرکه یا تمیزکننده شیشه قبل از بخار دادن مفید است – یا پس از پاک شدن بیشتر خاک و صابون صابون و یا سریع پاک کردن آن با حوله.

پاک کننده های بخار می توانند بدون نیاز به مواد شیمیایی ویژه برای تمیز کردن اجاق گازها یا اجاق ها ، به طور شگفت انگیزی در حذف روغن موثر باشند. با این حال ، همیشه نگه داشتن یک پارچه میکرو فیبر در نزدیکی همیشه مفید است. قوی ترین و موثرترین مواد شوینده گاهی اوقات (هرچند نه همیشه) مرطوب ترین مواد شوینده هستند ، بنابراین احتمالاً محل پخت و پز را در یک لایه آب کثیف آغشته می کنید. قبل از تبخیر سطح باید نشت ها را نیز پاک کنید.

برای میزهای آشپزخانه سرامیک ، بهتر است از یک ابزار تراشنده استفاده کنید – که معمولاً از پلاستیک ساخته شده و بخار آن از دو طرف مسطح آن هدایت می شود. استفاده از برس در اینجا می تواند سطح را خراشیده کند ، در حالی که بعید است نازل های مفصلی که بخار و بدون تماس آن را بخار می کشند چربی را دفع کنند.

اگرچه ابزار تراشکاری اغلب برای تمیز کردن قسمت داخلی درب اجاق گاز توصیه می شود ، اما در آزمایشات من با برس کوچک و گرد موفق تر می شوم. برای کارکرد ابزار سوهان کش ، چربی باید هنوز نسبتاً تازه باشد ، پخته نشود – همانطور که در اجاق گاز اتفاق می افتد. برای اجاق های گاز ، برس کوچک و گرد نیز برای تراشیدن ضایعات مواد غذایی مفید است.

در مبارزه با گریس حتی بهتر است برس های فلزی – شبیه برس های کوچک گرد ، اما به جای پلاستیک سخت با موهای فلزی. با این حال ، احتمالاً باعث خراش سطح می شوند. در آزمایشات خود ، آنها را برای خراش دادن کوره ها و سایر سازه های فلزی محکم ، مانند کباب پز یا اجاق گاز ، مفید می دانم.

برخی از پاک کننده های بخار برای تمیز کردن روتختی و یا حتی بخار دادن لباس های شما نیز مناسب هستند. برای دستیابی به بهترین نتیجه ، همیشه سطح روکش مبلمان را با جاروبرقی پاک کنید و از غلتک بدون پرز برای از بین بردن گرد و غبار و گرد و غبار نساجی استفاده کنید.

روکش مبلمان به ابزاری بزرگتر (یا برف پاک کن) با پارچه میکروفیبر نیاز دارد تا بخار را از برخورد مستقیم با سطح محافظت کند. این کار هم برای محافظت از پارچه و هم برای اطمینان از خیس نشدن مبلمان شما مفید است. با این وجود ، به احتمال زیاد سطوح روکش مبلی شما پس از بخار دادن حداقل مقداری رطوبت را حفظ می کند و برای خشک شدن به زمان نیاز دارد.

تمیز کردن بخار می تواند به تمیز کردن و تازه سازی سطح اثاثه یا لوازم داخلی – از جمله تشک ها – کمک کند و برخی از آلودگی ها و لکه های روشن را از بین ببرد. با این وجود بعید است از شر لکه های لجبازی خلاص شوید. همانند تمیز کردن فرش ، در اینجا نیز ممکن است به راه حل تخصصی تری نیاز باشد.

اگرچه از نظر تئوری بخار دادن لباس با دستگاه بخارشوی امکان پذیر است ، اما بیشتر شوینده هایی که آزمایش کرده ام برای این منظور بسیار قدرتمند هستند و یا بخار یا آب زیادی از خود ساطع می کنند. بهتر است پس از بررسی برچسب مراقبت از لباس برای حساسیت به گرما ، ابتدا این مساله را در فاصله کافی و مواد کم حساس تر امتحان کنید. با این حال ، پاک کننده بخار می تواند برای پرده های ضخیم و قابل شستشو مفید باشد که می توانند در حالی که هنوز در جای خود آویزان هستند ، تازه شوند.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *