هواوی رسما از سیستم عامل HarmonyOS خود رونمایی کرد


هواوی در رویداد 2 ژوئن خود روی صحنه رفت تا از مجموعه ای از دستگاه های هوشمند جدید از جمله Huawei Watch 3 و تبلت جدید MatePad Pro رونمایی کند. اما همه افشاگری های بزرگ بر روی یک پیام مورد انتظار متمرکز شده بودند – HarmonyOS.

هواوی برای اولین بار اعلام کرد که سیستم عامل تلفن همراه خود را در سال 2019 توسعه خواهد داد ، پس از آنکه کاخ سفید به دلیل مشکلات امنیتی ، شرکت چینی را از استفاده از سیستم عامل کامل Android یا سایر سرویس های Google منع کرد.

آخرین نسخه در واقع HarmonyOS 2 است ، زیرا Huawei قبلاً HarmonyOS 1 را به عنوان سیستم عامل Smart TV چند سال پیش منتشر کرده بود. HarmonyOS 2 قبل از شروع رسمی در 2 ژوئن 2021 ، در دسامبر 2020 وارد بتا دومین نسخه برای توسعه دهندگان شد.

در اینجا همه مواردی که باید درباره سیستم عامل جدید هواوی ، HarmonyOS بدانید آورده شده است.

HarmonyOS سیستم عامل جدید هواوی است که برای جایگزینی برای iOS 14 و اندروید 12 که اخیراً اعلام شده ، طراحی شده است.

اولین بار توسط ریچارد یو ، مدیرعامل گروه تجارت مصرف کننده هواوی ، در کنفرانس توسعه دهندگان این شرکت در چین در تاریخ 9 آگوست 2019 معرفی شد و در دسامبر سال 2020 وارد بتا برای توسعه دهندگان 2.0 برای تلفن های هوشمند شد ، قبل از اینکه سرانجام در ژوئن 2021 برای مشتریان راه اندازی شود.

با این حال ، HarmonyOS فقط برای تلفن های هوشمند نیست. بیشتر تمرکز رویداد 2 ژوئن این بود که چگونه سیستم عامل می تواند طیف گسترده ای از دستگاه های هوشمند را به صورت یکپارچه متصل کند و آنها را در آنچه هوآوی “دستگاه های فوق العاده” می نامد ، ترکیب کند که می توانید از طریق صفحه کنترل آن کنترل کنید. اما ، بیشتر در مورد آن در زیر.

Control Panel و Task Center دو بزرگترین ویژگی هستند که در جریان رویداد ژوئن نگاه دقیق تری به آنها داشتیم.

در این مراسم ، Huawei با نام Control Panel “پورتالی برای کاربران برای ایجاد دستگاه های فوق العاده” بود. این پنل دارای یک ویژگی کشیدن و رها کردن است که اتصال دستگاه های هوشمند دیگر را با یک بار کشیدن آسان می کند. یکی از نمونه های به اشتراک گذاشته شده توسط Huawei ، کشیدن نماد صفحه نمایش هوشمند به نماد تلفن برای تغییر فیلم به تلویزیون یا کشیدن نماد گوش به نماد تلفن برای انتقال صدای تلویزیون به FreeBuds هنگام خوابیدن خانواده است.

در همین حال ، Task Center به شما امکان می دهد بدون نیاز به نصب برنامه ها روی هر دستگاه ، برنامه ها را بین دستگاه های مختلف جابجا کنید. همچنین می توانید ببینید که کدام برنامه ها در دستگاه Super دستگاه شما با مرکز کار در حال اجرا هستند. سپس می توانید آنها را به صفحه نمایش بزرگتر به رایانه لوحی یا رایانه خود بکشید یا به تلفن خود منتقل کنید تا برنامه های خود را در حال حرکت کنید.

سپس صفحه اصلی وجود دارد. مانند اندروید و iOS ، صفحه اصلی دارای ابزارهایی است که می توانند بدون باز کردن برنامه ، اطلاعات را نشان دهند. همچنین می توانید ابزارک ها را به اطراف منتقل کنید ، اندازه آنها را تغییر دهید و مخفی کنید.

برای دستگاه های غیر هوآوی ، HarmonyOS Connect نیز وجود دارد. این ویژگی به شما امکان می دهد تلفن Huawei خود را با یک لمس به لوازم خانگی هوشمند خود متصل کنید. به عنوان مثال ، می توانید اجاق هوشمند خود را برای دیدن دستورالعمل ها و روشن کردن اجاق گاز متصل کنید ، یا اینکه به یخچال هوشمند خود متصل شوید تا دما را بر اساس مواد غذایی موجود در یخچال خود تنظیم کنید.

HarmonyOS همچنین تأیید اعتبار به اشتراک گذاری چند دستگاه را ارائه می دهد ، به این معنی که کاربران می توانند با انتخاب قفل قفل تلفن خود را با شناسایی چهره و تأیید جداگانه ساعت هوشمند خود ، امنیت خود را افزایش دهند.

طبق گفته هواوی ، عملکرد HarmonyOS “بهتر از EUMI ، مبتنی بر Android” است.

تلفنی که از HarmonyOS استفاده می کند پس از 36 ماه استفاده ، حتی با فضای ذخیره سازی کمتر ، می تواند از سرعت خواندن / نوشتن نزدیک به تلفن های جدید پشتیبانی کند.

هواوی همچنین در این مراسم اپل را مورد اصابت قرار داد و ادعا کرد که سیستم عامل آن به تلفن های هواوی اجازه می دهد 5.1 ساعت دوام بیاورند در حالی که بازی های فشرده گرافیکی انجام می دهیم ، در مقایسه با آخرین 3.9 ساعت آیفون.

HarmonyOS

بنابراین در مورد برنامه ها چه؟

پیش از این ، یو گفته بود که Huawei امیدوار است با ایجاد سهولت در ایجاد برنامه های تک اپلیکیشن که در هر دسته از دستگاه های تحت پوشش HarmonyOS کار می کنند ، خود را از سیستم عامل های موبایل Android و iOS متمایز کند.

“HarmonyOS کاملاً متفاوت از Android و iOS است. این یک سیستم عامل توزیع شده مبتنی بر میکرو هسته است که تجربه ای روان را در همه سناریوها فراهم می کند. این یک معماری قابل اعتماد و مطمئن است و همکاری بی نظیری بین دستگاه ها را حفظ می کند. شما می توانید یک بار برنامه های خود را توسعه دهید ، و سپس انعطاف پذیر آنها را در تعدادی از دستگاه های مختلف مستقر کنید ، “توضیح داد.

بیش از 100 دستگاه هواوی واجد شرایط به روزرسانی HarmonyOS 2 در چین هستند. این شامل سری Mate 40 ، سری Mate 30 ، سری P40 ، سری Mate X2 ، سری Nova 8 و سری MatePad Pro است.

این شرکت در حال حاضر از کاربران علاقه مند به آزمایش زودهنگام سیستم عامل دعوت می کند تا از طریق کلوپ هواوی ، برنامه My Huawei اقدام به ثبت نام کنند یا در برنامه افسر تجربه HarmonyOS در یک فروشگاه Huawei در چین ثبت نام کنند.

هنوز هیچ اطلاعاتی در مورد زمان و استفاده از دستگاههای HarmonyOS در انگلیس وجود ندارد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *