TvOS 15: تاریخ انتشار ، ویژگی ها و آخرین اخبارTvOS سیستم عامل اپل برای پلتفرم Apple TV خود است. با هر بار انتشار ، اپل ویژگی های جدیدی را ارائه می دهد – برخی اساسی ، برخی جزئی – وسعت اکوسیستم تلویزیون خود را گسترش می دهد.

TvOS جایی است که شما می توانید برنامه Apple TV (با سرویس پخش جریانی تلویزیون +) ، Fitness + و Apple Arcade را در یک مکان پیدا کنید.

با پشتیبانی از AirPlay ، محتوای صوتی و تصویری می تواند از دستگاه های iOS به Apple TV منتقل شود و از صدای فراگیر 4K ، HDR10 ، Dolby Vision HDR و Dolby Atmos پشتیبانی می کند.

اپل تمایل دارد در کنفرانس توسعه دهندگان WWDC خود ، پیشرفت های tvOS بیشتری را اعلام کند. مورد بعدی باید در 7 ژوئن 2021 ظاهر شود.

اپل احتمالاً tvOS 15 را در WWDC 2021 اعلام خواهد کرد. با توجه به آنچه در سالهای گذشته اتفاق افتاده است ، اپل پیش از انتشار tvOS جدید در WWDC ، پیش از انتشار در نسخه بتا و بعد از چند ماه بعد ، آن را پیش نمایش کرده است.

اگر اپل ریتم سال های گذشته را دنبال کند ، اگر tvOS 15 در WWDC 2021 اعلام شود ، احتمالاً در سپتامبر 2021 منتشر می شود.

این هنوز چیزی ناشناخته قبل از هرگونه اعلام رسمی است. شایعات درباره طراحی مجدد قابل توجهی از رابط کاربری ناوبری آن ادامه دارد.

پستی از طرف Verifier در اوایل سال 2021 – که توسط AppleTerm و iPhoneHacks مشاهده شده است – ادعا می کند که tvOS 15 با ویژگی های جدیدی مانند Screen Time (شایعه برای tvOS 14) ، کنترل والدین و حالت کودک ، یکی از بزرگترین به روزرسانی هایی است که این سیستم عامل دیده است.

تأیید کننده همیشه با دروغ های قبلی خود مورد توجه قرار نگرفته است ، اما با توجه به اینکه قرار است این ویژگی ها برای tvOS 14 آماده شوند ، اگر اپل آنها را برای tvOS 15 نگه دارد ، منطقی خواهد بود.

شایعه ای که قبلاً در مورد آن نشنیده ایم این است که اپل به طور بالقوه EPG (راهنمای برنامه الکترونیکی) را برای کانال های زنده اضافه کرده است که ضبط کانال را مدیریت می کند و همچنین اشتراک بسته نرم افزاری جریان ویدیو را نیز ارائه می دهد. تنها زیر سیستم که پیش از راه اندازی سرویس تلویزیون + اپل از آن شنیده بودیم ، بنابراین این کار را با کمی نمک انجام خواهیم داد.

tvOS 14.5: ویژگی های جدید

اپل اخیراً Apple TV 4K (نسل 2) و Siri Remote (نسل 2) خود را منتشر کرد. در طراحی مجدد Siri Remote از یک صفحه لمسی کاملاً جدید با پشتیبانی لمسی استفاده شده است که به نظر می رسد دقیق تر از مدل قبلی باشد.

tvOS 14.5 همچنین ویژگی Type to Siri را به سیستم عامل وارد کرده است ، جایی که می توانید از صفحه کلید روی صفحه ، صفحه کلید بلوتوث خارجی یا صفحه کلید iOS یا iPadOS برای ورود به س quالات Siri استفاده کنید.

جالب ترین ویژگی کنترل های تعادل رنگ است. تا زمانی که آیفون با Face ID دارید و از iOS 14.5 یا بالاتر استفاده می کند ، می توانید تعادل رنگ تلویزیون خود را برای کیفیت بهتر تصویر تنظیم کنید.

tvOS 14.3

این به روزرسانی Apple Fitness + را به پلتفرم Apple TV اضافه کرد.

tvOS 14.2

tvOS 14.2 با پشتیبانی از سینمای خانگی فراگیر ، به HomePod امکان اتصال به جعبه Apple TV 4K را می دهد تا از طریق استریو ، صدای فراگیر و صدای Dolby Atmos جابجا شود. دومین HomePod را می توان اضافه کرد ، اگرچه با توجه به اینکه HomePod بلندگوی فعال ندارد ، ما معتقدیم که پشتیبانی Atmos از نوع مجازی است.

tvOS 14

کاربران خانگی هوشمند با HomeKit از طریق Siri یا Control Center به دوربین فیلمبرداری و لوازم جانبی دسترسی دارند. اعلان های زنگ در روی صفحه اصلی ظاهر می شوند و پخش مستقیم را به فرد درب نشان می دهند.

قابلیت های چند نفره گسترش یافته است و شامل Apple Arcade و سایر بازی های پشتیبانی شده است. اکنون بازیکنان می توانند از طریق Control Center بین کاربران جابجا شوند ، که به عنوان مرکزی است که کاربران می توانند اطلاعات مربوط به پیشرفت بازی ، موفقیت ها ، رتبه بندی و دوستان را مشاهده کنند.

ازسرگیری فوری به این معنی است که کاربران می توانند بازی های خود را از جایی که متوقف شده اند از سر بگیرند. همچنین در مدل های Elite 2 و Adaptive از کنترلرهای Xbox پشتیبانی می شود.

YouTube از قبل محتوا را با کیفیت 4K نشان می دهد. پشتیبانی از تصویر در تصویر (PIP) در اکوسیستم Apple TV ارائه شده است. AirPlay همچنین از PIP پشتیبانی می کند و فیلم ها را می توان با کیفیت 4K پخش کرد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *