اپل با یک API جدید مهارت های شناسایی موسیقی Shazam را به همه ارائه می دهدسرویس شناسایی موسیقی Shazam قبل از اینکه اپل این برنامه را در سال 2017 بارگیری کند ، یک اصطلاح فراگیر بود ، اما اکنون برنامه “name that tune” واقعاً همه جا را می گیرد.

در جریان رویداد WWDC ، اپل ShazamKit API جدیدی را اعلام کرد که به توسعه دهندگان شخص ثالث ، از جمله کسانی که برنامه های Android ایجاد می کنند ، اجازه می دهد فناوری را به محصولات خود اضافه کنند.

ویژگی های جدید ، پس از ورود به برنامه ، به کاربران امکان می دهد آهنگ های زنگ را از محتوای صوتی ، تصویری یا پادکست موجود در برنامه شخص ثالث انتخاب کنند.

بنابراین ، اگر به عنوان مثال در حال تماشای فیلم روی سرویس پخش جریانی هستید ، می توانید بدون استفاده از دستگاه ثانویه ، از قدرت Shazam در انتخاب آهنگ در موسیقی متن استفاده کنید. همانطور که ما آن را درک می کنیم ، برای موضوع مورد استفاده در پادکست نیز صدق می کند.

در صفحه توسعه دهنده ShazamKit ، اپل توضیح می دهد که چگونه API – در حال حاضر در نسخه بتا – یک امضای صوتی صوتی منحصر به فرد ایجاد می کند تا آن را با کتابخانه محتوای گسترده خود مطابقت دهد.

اپل (از طریق MacRumors) می نویسد: «با استفاده از قابلیت تشخیص موسیقی ، ویژگی هایی را در برنامه های خود ایجاد کنید و کاربران را به طور ناگهانی به فهرست موسیقی Shazam متصل کنید. ShazamKit به شما امکان می دهد تجربه برنامه خود را با فهمیدن نام آهنگ ، خواننده ، ژانر و موارد دیگر ، به غنی سازی تجربه خود ببرید. برای همگام سازی محتوا با تجربه کاربر ، از کجا مسابقه در آهنگ پیدا شد. “

اپل مدتی است که به آرامی عناصر Shazam را در iOS ادغام می کند. ممکن است یک میانبر Shazam به مرکز کنترل اضافه کنید ، این آسان تر از جستجوی برنامه در صفحه اصلی است که به سرعت سعی می کنید برخی از صدا را تجزیه و تحلیل کنید. با این حال ، این ویژگی فقط به بهترین دستگاه های آیفون محدود نخواهد شد.

هنوز مشخص نیست که چه زمانی شاهد دیدن اولین برنامه های کاربردی ShazamKit خواهیم بود ، اما یک شرط مطمئناً به روزرسانی های iOS 15 و iPadOS 15 است که دیروز اعلام شد و پاییز امسال به کاربران خواهد آمد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *