اپل iPadOS 15 ، بزرگترین به روزرسانی تبلت تاکنون را اعلام کرده است


اپل iPadOS 15 ، آخرین نسخه سیستم عامل ویژه اپل را برای iPad و iPad Pro اپل اعلام کرد. در اینجا بهترین ویژگی های جدید ، تاریخ انتشار و دستگاه های پشتیبانی شده برای نسخه جدید عظیم iPad وجود دارد.

مثل همیشه ، اپل بهترین نسخه های iOS 15 را برای نسخه جدید سیستم عامل iPad ، که در WWDC 2021 اعلام شد ، در نظر گرفته است ، اما در اینجا ما به جدیدترین ویژگی های تمرکز بر روی تبلت ها خواهیم پرداخت. این سیستم عاملی است که برای تأمین انرژی برخی از بهترین تبلت ها در سال 2021 تنظیم شده است.

اپل احتمالاً پاییز امسال iPadOS 15 را برای همه دستگاه های پشتیبانی شده منتشر خواهد کرد. می گوییم حدود اواسط پایان ماه سپتامبر یک شرط بندی مطمئن وجود دارد.

اگر نمی توانید صبر کنید ، این شرکت بتا عمومی را در ماه جولای ارائه می دهد. اگر توسعه دهنده اپل هستید ، می توانید iPadOS 15 را بارگیری کنید.

اپل تأیید کرده است که لیست کامل دستگاه های سازگار با iPadOS 14 برای بروزرسانی iPadOS 15 واجد شرایط است. این مربوط به iPad Air 2 است که در سال 2014 و iPad mini 4 از سال 2015 منتشر شده است. لیست کامل دستگاه های سازگار شما در زیر می توانید مشاهده کنید:

 • آیپد نسل 5
 • آیپد نسل ششم
 • آیپد نسل هفتم
 • آیپد نسل هشتم
 • iPad Air نسل 2
 • iPad Air نسل 3
 • iPad Air نسل 4
 • iPad mini نسل 4
 • iPad mini نسل 5
 • آیپد پرو نسل اول 9.7 اینچی
 • آیپد پرو نسل اول 12.9 اینچی
 • آیپد پرو نسل دوم 9.7 اینچی
 • آیپد پرو نسل دوم 12.9 اینچی
 • آیپد پرو 10.5 اینچی
 • آیپد پرو نسل سوم 12.9 اینچی
 • آیپد پرو 11 اینچی
 • آیپد پرو نسل چهارم 12.9 اینچی
 • آیپد پرو 11 اینچی M1
 • آیپد پرو 12.9 اینچی M1

اپل ابزارهای صفحه اصلی iPad را ارائه می دهد ، به کاربران اجازه می دهد محتوای خود را دقیقاً مانند iPhone در هر مکان مستقر کنند.

همچنین بسیاری از ابزارهای کاملاً جدید فقط برای iPad وجود دارد. ابزار جدید “قالب بزرگ” شامل محتوای Apple TV شما ، یک اسباب بازی Game Center است که به شما امکان می دهد وارد بازی های خود شوید و مسابقات را با دوستان خود شروع کنید ، و ابزارهای عکس بزرگتر.

همچنین ویجت های Find My ، Contact و Parcels جدید برای ردیابی تحویل های ورودی شما وجود دارد. ویجت جدید Files دسترسی سریع به آخرین اسناد ، تصاویر و پروژه های شما را نیز فراهم می کند.

کتابخانه برنامه برای آیفون به iOS 14 رسیده است و ما از دیدن آن در iPad در iPadOS 15 سپاسگزاریم. فهرست برنامه های شما از طریق بارانداز با یک لمس در دسترس خواهد بود.

همچنین می توان صفحات برنامه را به طور کامل مرتب کرد و صفحاتی را که اغلب از آنها استفاده نمی کنید پنهان کرد. این ، اپل می گوید ، این بدان معناست که شما نیازی به پیمایش بی وقفه در صفحات و صفحات برنامه برای یافتن آنچه شما نیاز دارید ، دارید.

به نظر می رسد این یک بروزرسانی عملکرد بسیار قابل توجه است. اکنون دسترسی به نمای چند وظیفه ای Split View بسیار آسان تر است. بنابراین کار بین برنامه هایی مانند Notes و Mail راحت تر خواهد بود. اگر می خواهید یکی از آنها را خاموش کنید ، می توانید انگشت خود را به پایین بکشید و سریعاً دیگری را از صفحه اصلی بیاورید.

همچنین نسخه جدیدی از ویژگی split split وجود دارد که به کاربران امکان می دهد برنامه ای را به سند دیگری در نمای تقسیم صفحه پیوست کنند. بنابراین ، هنگامی که یادداشت ها و نامه ها در پس زمینه قرار می گیرند ، می توانید روی نوشتن ایمیل کار کنید.

چند وظیفه ای در iPadOS 15

اپل همچنین یک ویژگی جدید چند وظیفه ای به نام Shelf ارائه داد. با این کار می توانید همان ایمیل را در مرکز صفحه به حداقل برسانید و در صورت نیاز به راحتی بازیابی کنید. برای مثال در هنگام کم کردن تب Safari نیز این کار انجام خواهد شد.

رابط کاربری چند منظوره App Switcher فعلی نیز ورود به نمای چند وظیفه ای را فقط با راه اندازی یک برنامه بر روی برنامه دیگر آسان می کند.

Notes یک تغییر اساسی در iPad 15 ایجاد می کند که محور آن همکاری است. اگر نیاز به جلب توجه آنها به موضوعی دارید ، می توانید ازcolleagues نام ببرید ، در عین حال دارای نمای Activity باشید که به شما اطلاع می دهد از زمان آخرین ثبت نام در این پروژه چه اتفاقی افتاده است.

همچنین می توان هشتگ را به Notes اضافه کرد. از بسیاری جهات ، این پاسخ اپل به Google Docs و Microsoft 365 بصورت آنلاین است.

اپل همچنین در حال معرفی یک ابزار کاملاً جدید یادداشت های سریع است که به شما امکان می دهد سریع یادداشت کنید. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که از گوشه پایین سمت راست صفحه به صورت مورب به سمت بالا بکشید تا یک صفحه یادداشت سریع فراخوانی شود. بنابراین ، این برای ضبط یک شماره تلفن به عنوان مثال با Apple Pencil ایده آل است.

iPadOS 15 یادداشت سریع

برنامه Quick Notes با این برنامه نیز آشنایی دارد ، به این معنی که در صورت تماس با شما می داند از کدام برنامه استفاده می کنید. این به عنوان مثال برای اضافه کردن پیوندها از Safari مفید است.

برنامه های شخص ثالث نیز سازگار خواهند بود ، و در صورت نیاز به تماس با آنها در هر زمان که بخواهید ، Quick Note نیز می تواند در گوشه پایین سمت راست صفحه به راحتی بنشیند. این یادداشت های سریع در برنامه اصلی Notes در دسترس خواهد بود و در هر زمان می توانید بین آنها بکشید.

طبیعتاً همه آنها از طریق iCloud با iOS و macOS همگام سازی می شوند.

اپل برنامه Translate را در iPad در iPadOS 15 ارائه می دهد و به نظر یک تجربه بسیار غنی است. کاربران می توانند دست خط خود را تمرین کنند ، به عنوان مثال ، در کنار سندی در Split View ، به عنوان مثال. در این بین ، یک ابزار ترجمه خودکار پیام و گفتار وجود دارد که تشخیص می دهد شما به چه زبانی صحبت می کنید و ترجمه مستقیم زیر پیام را ارائه می دهد.

این مترجم در iPadOS 15 نیز گسترده خواهد شد. به عنوان مثال ، اگر در عکس متنی به زبان دیگر وجود داشته باشد ، iPadOS نیز آن را ترجمه خواهد کرد!

iPadOS 15 ترجمه

Swift Playgrounds ، محیط توسعه مجازی اپل ، در حال اصلاح اساسی iPadOS است.

به طور طبیعی ، این عنوان می تواند مستقیماً از طریق iPad برنامه ای را برای iPad یا iPhone ایجاد و به انتشار برساند. در حقیقت ، برای گذراندن کل مراحل کار ، نیازی به ترک iPad نخواهید داشت. اپل همچنین گفت که کدی که در Swift می نویسید بلافاصله در زمان واقعی در برنامه زنده منعکس می شود. همچنین راهنماهای جدیدی برای مبتدیانی که می خواهند اولین برنامه های خود را توسعه دهند وجود دارد.منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *