تاریخ صدور ، قیمت ، مشخصات و شایعات


گفته می شود پردازنده Apple M1X دومین پردازنده Apple Silicon است که پس از تراشه اصلی M1 روانه بازار می شود.

گزارش ها حاکی از آن است که تراشه Apple M1X در MacBook Pro 2021 آینده قرار خواهد گرفت ، اگرچه اپل هنوز وجود این لپ تاپ را تأیید نکرده است.

هیچ نامی برای تراشه وراثت Apple M1 تأیید نشده است ، اما یک حساب توییتر است LeaksApplePro پیشنهاد کرد که می توان آن را Apple M1X نامید. منابع دیگر اعلام کرده اند که می توان به جای آن Apple M2 نامید.

اگرچه این نام در هوا وجود دارد ، اما اعتقاد عمومی بر این است که اپل به زودی پردازنده Apple Silicon را معرفی می کند که حتی از M1 قابل توجه موجود در MacBook Air و iMac 2021 نیز قدرتمندتر است.

در حقیقت ، اگر شایعات صحت داشته باشد ، اپل می تواند از AMD و Intel رد شود و کاملاً بهترین عملکرد پردازنده را برای لپ تاپی در همان رده MacBook Pro ارائه دهد. همچنین انتظار می رود اپل تراشه ای حتی قدرتمندتر از M1X را برای Mac Pro منتشر کند ، اگرچه انتظار می رود در سال 2022 عرضه شود.

Trusted Review art concept در MacBook Pro 2021

انتظار می رود تراشه Apple M1X در MacBook Pro 2021 برای اولین بار عرضه شود ، اما زمان عرضه این لپ تاپ مشخص نیست.

دوست دارد جان پروسر پیشنهاد کرده بود که MacBook Pro در WWDC 2021 رونمایی شود ، اما لپ تاپ در جریان این رویداد ظاهر نشد.

گزارش های اخیر Digitimes (از طریق MacRumours) نشان می دهد که MacBook Pro در اولین مرحله به “تولید حجم” نمی رسد. این بدان معناست که هنوز چند ماه از رونمایی رسمی تراشه M1X باقی مانده است.

با این حال ، ما اطمینان منطقی داریم که لپ تاپ اپل با M1X قبل از پایان سال 2021 منتشر خواهد شد.

تراشه Apple M1X فقط در برخی از مکینتاشهای اپل در دسترس خواهد بود. در حال حاضر ، انتظار می رود که فقط MacBook Pro آن را شامل شود ، اما ما این را برای تنظیمات بعدی iMac یا iMac Pro منتفی نمی دانیم.

انتظار می رود ارزان ترین سیستم Apple M1X ، مک بوک پرو 14 اینچی شایعه باشد ، اما هیچ کس حدس نمی زند که هزینه آن چقدر باشد. در حال حاضر ارزانترین مک بوک پرو 16 اینچی 2399 پوند هزینه دارد ، بنابراین انتظار داریم هزینه آن کمتر از این باشد.

انتظار می رود Apple M1X به طور قابل توجهی قدرتمندتر از تراشه M1 موجود باشد ، اما مشخصات چگونه مقایسه می شود؟

بلومبرگ گزارش داد که M1X در مجموع 10 هسته خواهد داشت که متشکل از 8 هسته با کارایی بالا و 2 هسته کم مصرف است. این نشان می دهد که اپل نسبت به M1 که 4 هسته با کارایی بالا و 4 هسته کم مصرف دارد ، عملکرد را نسبت به عمر باتری اولویت می دهد.

Apple M1 تراشه بدون عنوان اپل
هسته های با کارایی بالا 4 8
هسته های کارآمد انرژی 4 2
هسته های گرافیکی 7/8 16/32
اعتبار: بلومبرگ

به نظر می رسد M1X از نظر قدرت گرافیکی دارای قدرت شلیک جدی است و شایعاتی از 16 و 32 نوع هسته وجود دارد. M1 حداکثر 8 هسته پردازنده گرافیکی دارد اما همچنان از عملکرد گرافیکی چشمگیر MacBook Air برخوردار است.

کانال YouTube Dave2D محاسبه کرده است که قدرت گرافیکی تغییر هسته گرافیکی 32 تقریباً در همان سطح Nvidia RTX 3070 است که در حال حاضر دومین پردازنده گرافیکی قدرتمند انویدیا برای یک لپ تاپ است. اگر درست باشد ، این بسیار چشمگیر خواهد بود ، زیرا M1X به جای یک کارت گرافیک مجزا مانند GeForce انویدیا ، یک SoC (سیستم تراشه) خواهد بود.

اگرچه در حال حاضر نمی توان از صحت این مشخصات اطمینان داشت ، اما به نظر می رسد M1X هنگام راه اندازی به یکی از قدرتمندترین پردازنده های موبایل تبدیل خواهد شد و در عین حال دارای یک حیله گرافیکی برای رقابت با پردازنده های گرافیکی پیشرفته گرافیکی عالی است. از AMD و انویدیا.

برای دریافت اخبار و شایعات بیشتر در مورد تراشه Apple M1X ، این صفحه را علامت گذاری کرده و بررسیهای معتمد را تماشا کنید.

اگر ویژگی ها دقیق باشد M1X به عنوان یک تراشه انحصاری به نظر می رسد. این نه تنها باعث می شود که پردازنده از کلاس جلوتر باشد ، بلکه از لحاظ عملکرد گرافیکی نیز رقابتی باشد. این فوق العاده چشمگیر است ، زیرا لپ تاپ پردازنده گرافیکی گسسته نخواهد داشت.

MacBook Pro در حال حاضر یک لپ تاپ برتر است ، اما با داشتن قدرت سیلیکون اپل زیر کاپوت به یک پیشنهاد وسوسه انگیز تر تبدیل خواهد شد. تنها نگرانی اصلی من گران بودن این تراشه برای تولیدکننده است ، زیرا امکان افزایش قیمت لپ تاپ های اپل را دارد. اما دوباره ، MacBook Air با تراشه M1 قیمت مقرون به صرفه ای را حفظ کرده است ، بنابراین من هنوز هم خوش بین هستم که ارزش زیادی برای پول خواهد داشت.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *